جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

  تمرين پرسپوليس در غياب مارکو، واعظي، علوي، بادامکي و الونگ
 کريمي زودتر از همه آمد 

 تمرين تيم فوتبال پرسپوليس صبح ديروزدرغياب مارکو، واعظي، علوي، بادامکي و الونگ با 40 دقيقه تاخير آغاز شد.
گفتني است تمرين تيم فوتبال پرسپوليس صبح ديروزدرزمين شماره  دو مجموعه  ورزشي راه آهن در حضور حدود 100 هوادار اين تيم برگزارشد اين تمرين که قراربود از ساعت10 آغاز شود، بنا به دلايل نامعلومي با 40 دقيقه تاخير شروع شد. علي کريمي به همراه چند بازيکن از بازيکنان ذخيره تيم پرسپوليس از ساعت 10 صبح در زمين حاضر بودند و به طور اختصاصي تا پيش از حضور ديگر بازيکنان و مربيان پرسپوليس تمرين مي کردند. بازيکنان پرسپوليس به مرور واردزمين شدند.افشين قطبي نيزکه در ساعت 10 وارد زمين شد،به همراه ديکارمو به رختکن رفت و تا پيش از شروع تمرين با او صحبت مي کرد. قطبي هنگامي که وارد زمين شد، به همراه ديگر بازيکنان پرسپوليس به صورت گروهي دستانشان را به يکديگر دادند و با تشکيل يک حلقه بزرگ به بازي آقا وسط پرداختند.قطبي سعي مي کرد شورو نشاط خاصي را به جمع بازيکنان واردسازد تا شايد به نوعي اين تاخير40 دقيقه اي فراموش شود.
بازيکنان پرسپوليس در ابتداي تمرين به مدت 20 دقيقه زيرنظر پرويز کماسي و افشين پيرواني به دويدن به دور زمين، نرمش هاي سبک و حرکات کششي پرداختند.
در ادامه قطبي بازيکنان را به دو دسته  اصلي ها و نفرات ذخيره تقسيم کرد که اصلي ها در يک فضاي کوچک در قالب سه گروه چهار نفره به تمرين حفظ توپ و پرسينگ پرداختند.قطبي دراين تمرين مدام پاس هاي بازيکنان را مي شمارد و به جمع شدن و بازشدن آنها درمواقع لازم تاکيد بسياري داشت.بازيکنان ذخيره نيزبا تعدادي اندک زيرنظر پيرواني همين تمرين را درگوشه ديگري اززمين انجام دادند.عابدزاده نيزدرنقطه  ديگري اززمين دروازه بانان پرسپوليس را به طور اختصاصي تمرين مي داد.بخش عمده و آخرين مرحله  تمرين بازيکنان پرسپوليس را فوتبال در زمين کوچک (يک سوم زمين بزرگ) تشکيل مي داد. بازيکنان به صورت بازي سه جانبه مقابل يکديگر بازي مي کردند و بازيکنان خارج از اين بازي نيز زيرنظر کماسي تمرينات طراحي شده توسط وي چون عبور از موانع، حرکات زيگزاگي در مسيرهاي مشخص شده و .... انجام مي دادند. قطبي پس از تايم هاي پنج دقيقه اي بازيکنان را جمع مي کرد و دستورات تاکتيکي را به آنان گوشزد مي نمود. بازيکنان ذخيره و اصلي پرسپوليس در زمان ها و تيم هاي مختلف به طور پراکنده در کنار يکديگر بازي مي کنند. تنها علي کريمي و کريم باقري بازيکنان ثابت اين فوتبال تمريني بودند.
در تمرينات ديروزمارکو دستيار برزيلي افشين قطبي که شنيده مي شود به دليل عدم دريافت مطالباتش از باشگاه پرسپوليس به امارات رفته است،غايب بود.همچنين بازيکناني چون الونگ الونگ، حسين بادامکي، مهدي واعظي، محمد علوي و ابراهيم توره نيز در تمرين حضور نداشتند.حدود 100 هواداري که تمرينات پرسپوليس را ازنزديک نظاره گر بودند،درلحظاتي توسط ليدرهاي تيم پرسپوليس سازمان خاصي مي يافتند و شعارهايي را عليه يکي از روزنامه هاي ورزشي سر مي دادند.تعداد معدودي از تماشاگران پرسپوليس درابتداي تمرين در ضلع شمالي زمين تمرين و از بالاي ديوارهاي حصار انتقاداتي را با صداي بلند از تيم پرسپوليس به خصوص ديکارمو داشتند که مسوولان تدارکات اين تيم به همراه خوردبين و پيرواني آنها را پس از مدتي آرام کردند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته