جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

  محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني:
 ميزباني ايران در بازيهاي اسلامي را نبايد دست کم گرفت  

محمد علي آبادي رئيس سازمان تربيت بدني با اشاره به برگزاري دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي در ايران اظهار داشت: برگزاري اين بازيها در جمهوري اسلامي ايران را به هيچ عنوان نبايد دست کم گرفت.   
وي در دومين جلسه شوراي عالي اجرايي دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي افزود:  حضور حدود 10 هزار ورزشکار و همراه از کشورهاي مختلف اسلامي به همراه تعداد زيادي از مسوولان عاليرتبه سياسي و ورزشي اين کشورها در ايران يک اتفاق نادر است.
به گفته وي، بايد اين فرصت را غنيمت شمرد تا به بهترين شکل ممکن، توانايي ها و قابليت هاي اين مرز و بوم را به همه جهانيان نشان داد.  وي با بيان اين مطلب که اين رويداد پس از بازيهاي آسيايي سال 1974 تهران، نخستين رويداد بزرگ ورزشي است که در ايران برگزار مي شود، گفت:  با برگزاري مسابقاتي در اين سطح، بي ترديد حدود سه ماه اخبار جمهوري اسلامي ايران را در رسانه هاي مختلف جهان شاهد خواهيم بود.
وي گفت:  بنابراين ضروري است که علاوه بر دست اندرکاران ورزش ساير دستگاههاي مرتبط با ميزباني اين بازيها نيز با يک همکاري و هماهنگي همه جانبه، زمينه برگزاري با شکوه اين بازيها را به منظور معرفي شايستگي نظام اسلامي فراهم آورند.  وي درادامه خاطرنشان کرد:برگزاري باشکوه دومين دوره بازيهاي همبستگي کشورهاي اسلامي درکشورمان نيازمند همکاري و هماهنگي تمامي دستگاههاي ذيربط است.
وي با بيان اينکه بي شک با همراهي استانداران استانهاي اصفهان، خراسان رضوي و تهران و با توجه به امکانات موجود در اين سه استان هيچ مشکلي در راه برگزاري بازيها پيش نخواهد آمد، تصريح کرد:مهمترين موضوع در ميزباني اين بازيها،برگزاري با شکوه مراسم هاي افتتاحيه و اختتاميه است. جايي که بايد شکوه و عظمت اين ملت و قابليت هاي فرهنگي کشورمان را به رخ جهانيان بکشيم هر چند مانند بازيهاي آسيايي 2006 دوحه قطر و بازيهاي المپيک 2008 پکن، هزينه هاي بسيار سنگيني را صرف نخواهيم کرد.
به گفته وي،  با توجه به غناي فرهنگي و تاريخي ايران، مي توانيم مراسم افتتاحيه را با شکوه فراوان برگزار کنيم و اساسا با توجه به قابليت هاي موجود در کشور نيازي به هزينه هاي هنگفت نظير آنچه در دوحه و پکن رخ داد، نيست.
وي با تاکيد بر اينکه نبايد کوچکترين ضعفي در برگزاري اين بازيها وجود داشته باشد،يادآور شد:از نظر زير ساخت ها و فضاهاي ورزشي مورد نياز، هيچ گونه مشکلي وجود نخواهد داشت چرا که همه گونه اقدامات لازم براي فراهم آوردن فضاهاي ورزشي مسابقه اي، تمريني و حتي فضاهاي ورزشي جايگزين صورت گرفته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته