جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

 ميز خبر  

انتقاد وزارت کار از اخراج نکردن کارگران خارجي 

گروه سياسي: مدير کل اتباع خارجي وزارت کار و امور اجتماعي از همکاري ضعيف پليس و وزارت کشور در اخراج نيروي کار غير مجاز خارجي از کشور انتقاد کرد.محمد رضا صالحي مرام در گفتگو با مهر در خصوص برنامه ريزي قبلي براي اخراج نيروي کار خارجي از ابتداي مهر ماه سالجاري گفت: اخراج نيروي کار غيرمجاز خارجي بر عهده ما نيست و وزارت کشور به همراه پليس بايد اين وظيفه را انجام دهند.   مدير کل اتباع خارجي وزارت کار و امور اجتماعي اظهار داشت: متاسفانه طرح اخراج اتباع خارجي که عموما مربوط به کشور افغانستان است تا کنون توسط پليس و وزارت کشور عملي نشده است.    صالحي مرام تصريح کرد: در اين زمينه ما مراتب اعتراض خود را نسبت به عدم توجه به اخراج نيروي کار غير مجاز خارجي توسط پليس و وزارت کشور اعلام کرديم ولي تا کنون کار بدون نتيجه مانده است.   وي در بخش ديگري از سخنانش حضور بيش از 2 ميليون نفر از اتباع خارجي غير مجاز از کشور افغانستان در بازار کار ايران را جرم دانست و افزود: متاسفانه عدم همکاري وزارت کشور و پليس براي طرح جمع آوري و اخراج نيروي کار غير مجاز خارجي از کشور تمام فعاليتهاي ما را تحت الشعاع قرار داده است.    چندي پيش مسئولان وزارت کار و امور اجتماعي مهر ماه سالجاري را زمان شروع مجدد اخراج نيروي کار غير مجاز خارجي از کشوراعلام کرده بودند. 
 
سفر متکي به دمشق  

گروه سياسي:  وزير امور خارجه ايران امروز به سوريه مي رود.ديروزيک منبع موثق در سفارت ايران در دمشق به ايرنا گفت : منوچهر متکي قرار است در اين سفر يک روزه با مقامهاي عالي رتبه سوريه ديدار کند. اين منبع افزود : متکي در سفر خود با بشار اسد رييس جمهوري و فاروق الشرع معاون وي و نيز همتاي خود ديدار و گفت گو خواهد کرد. وي روابط دو جانبه ، راهکارهاي تقويت آن و مسائل منطقه و بين المللي را از محورهاي مورد بحث ميان دو طرف عنوان کرد. وزير امور خارجه ايران آخرين بار 27 تيرماه 87 در راستاي سفر دوره اي به کشورهاي عمان ، سوريه و ترکيه به دمشق سفر کرد و علاوه بر گفت و گو در باره روابط دوجانبه و مسائل بين المللي و منطقه اي ، در باره مفاد دستور کار اجلاس وزراي خارجه جنبش عدم تعهد، با مقامات سياسي اين سه کشور رايزني پرداخته بود. وي اوائل فروردين ماه و زمان برگزاري نشست سران اتحاديه عرب در دمشق نيز به عنوان ميهمان ويژه در اين نشست شرکت کرده بود. 

متقاضيان حج واجب بايد 17سال صبر کنند

گروه سياسي:  مدير حج و زيارت خراسان رضوي گفت: متقاضيان ثبت نام حج واجب بايد براي تشرف 17سال صبر کنند.     مسعود مجردي ديروز در گفتگو با فارس افزود: هم  اکنون بانک ملت براي حج در هيچ موردي ثبت نام ندارد اما بعد از مناسک عمره در صورت اعلام سازمان اين امر صورت مي گيرد. وي با بيان اينکه 11هزار نفر امسال از خراسان رضوي به حج واجب مشرف مي شوند که همگي آنها مدينه قبل هستند اظهار داشت: پشتيباني دو استان خراسان شمالي و جنوبي نيز با خراسان رضوي است که در مجموع بيش از 14هزار نفر از طريق فرودگاه بين المللي مشهد مشرف خواهند شد. وي با اشاره به اينکه نخستين گروه اعزامي از خراسان رضوي در 22 آبان به سمت مدينه منوره پرواز خواهند کرد، گفت: مدت اقامت در عربستان سعودي 29 تا 30 روز است که اين مدت شامل هفت روز اقامت در مدينه منوره و 22 روز در مکه است.  مدير حج و زيارت خراسان رضوي با تشريح محدوديت اعزام زائران به حج عنوان کرد: البته ما سالانه 2 هزار نفر افزايش سنواتي نيز در حج داريم و محدوديت هاي ما در حج واجب به علت محدوديت سهميه در عربستان و کمبود فضاي کافي در مني است.

 شيمون پرز:  حمله به ايران بعيد است 

گروه سياسي:  شيمون پرز گفت:  با توجه به وجود گزينه هاي متعدد مساله حمله نظامي عليه ايران بعيد است. به گزارش ايسنا  به نقل از خبرگزاري آکي، رييس رژيم صهيونيستي در گفت وگو با مجله ايتاليايي پانوراما در خصوص احتمال وقوع حمله نظامي بين ايران و غرب، اظهار کرد:  فکر نمي کنم تا زماني که گزينه هاي ديگري وجود داشته باشد اين مساله اتفاق بيفتد. وي با تهديد خواندن ايران براي برقراري صلح در منطقه گفت:  ايران مي گويد که قصد ساخت بمب هسته  اي را ندارد در حالي که پول هاي کلاني براي خريد موشک هاي دور برد مي پردازد. پرز افزايش بحران ميان ايران و غرب بر سر برنامه  هسته  اي تهران را دودستگي در غرب دانست. 

ليوني: دمشق بايد به روابطش با تهران پايان دهد

گروه سياسي: وزير خارجه رژيم صهيونيستي گفت، دمشق بايد تا قبل از پاسخگويي رژيم صهيونيستي به خواسته هايش به روابطش با ايران و حزب الله پايان دهد. به گزارش ايسنا، روزنامه هاآرتص نوشت، به دنبال تصميم ايهود المرت، نخست وزير مستعفي رژيم صهيونيستي مبني بر ازسرگيري مذاکرات غيرمستقيم با سوريه، تزيپي ليوني وزير امور خارجه اين رژيم گفت: سوري ها قبل از دستيابي به آنچه که از ما مي خواهند بايد با اقدامات شان نشان دهند که قصد توقف تجهيز حزب الله را دارند هم چنين بايد نشان دهند که روابطشان را با ايران قطع کردند. 

تاکيدايران و هند بر گسترش روابط دوجانبه

گروه سياسي: وزيران امور خارجه ايران و هند ديروز بر ضرورت تعميق و گسترش روابط اقتصادي ،فرهنگي و سياسي دو کشور تاکيد کردند.   منوچهر متکي که در نشست افتتاحيه ميزگرد ايران و هند سخن مي گفت ، خواستار آن شد تا دو کشور با توجه به روابط تاريخي ديرينه و همچنين مناسبات خوب سياسي و اقتصادي از تمام ظرفيت ها ي موجود براي بالا بردن اين مناسبات استفاده کنند. "پراناب موکرجي" وزير خارجه هند نيز در سخناني با تشريح اهميت روابط دو کشور با توجه به ملاحظات امنيتي و نياز کشورش به انرژي خواستار  آن شد تا دو کشور روابط خود را با نگرشي جديد درچارچوب اين ملاحظات گسترش دهند. موکرجي براي شرکت در پانزدهمين اجلاس کميسيون مشترک اقتصادي ايران وهند به تهران سفر کرده است. 

 

احمدي نژاد: 
در جلسه استيضاح وزير کشور شرکت نمي کنم 

گروه سياسي:  رييس جمهور گفت: استيضاح وزرا بايد نسبت به عملکرد آنها صورت بگيرد، لذا استيضاح وزير کشور قانوني نيست و من در جلسه استيضاح ايشان شرکت نمي کنم.     محمود احمدي نژاد عصر  ديروز در گفت وگو با خبرنگاران ايرنا و واحد مرکزي خبر ضمن اعلام اين مطلب افزود: به عقيده من چيز جديدي در استيضاح آقاي کردان مطرح نشده که نياز داشته باشد رييس جمهور در آن شرکت کرده و پاسخ دهد. وي تصريح کرد: حرف هاي مطرح شده همان حرف هاي تکراري است. رييس جمهوري با تاکيد بر اينکه استيضاح حق نمايندگان است تصريح کرد: ما بالاترين احترام را به مجلس مي گذاريم و هر تصميمي که بگيرند بر روي کار دولت اثري نخواهد داشت. ما مجلس را يار خود مي دانيم اما اين استيضاح را قبول نداريم.  

برگزاري 560 مراسم ويژه همزمان با يوم الله 13آبان

گروه سياسي:  معاون اجرايي مراسم شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي، گفت: همزمان با يوم الله 13 آبان، 560 مراسم ويژه در سراسر کشور برگزار مي شود. "محسن صباغ"  ديروزدر جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود:  اين مراسم در روز ملي مبارزه با استکبار جهاني با حضور اقشار مختلف مردم به ويژه دانش آموزان، دانشجويان، مسئولان نظام،  نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و روحانيون در تهران، راس ساعت 10 صبح 13 آبان ماه مقابل لانه جاسوسي سابق آمريکا و همزمان در سراسر کشور برگزار مي شود. وي اظهار داشت: قرائت بيانيه هاي دانش آموزي و دانشجويي، سخنراني ابوترابي نايب رييس مجلس شوراي اسلامي و قرائت قطعنامه از جمله برنامه هايي است که در روز 13 آبان در مقابل لانه جاسوسي سابق آمريکا برگزار خواهد شد. صباغ ،تصريح کرد: به منظور آماده سازي فضاي شهرهاي سراسر کشور براي بزرگداشت مراسم روز 13 آبان ماه، بنرهاي تبليغاتي سه رخداد مهم اين روز، اقلام تبليغاتي، پوسترها و تراکت هاي تبليغاتي طراحي و چاپ شده و در اختيار ستادهاي سراسر کشور قرار گرفته است. وي ادامه داد: ستاد برگزاري مراسم يوم الله 13 آبان با حضور تمامي تشکل هاي دانشجويي و دانش آموزي و سازمان ها و نهادها و تشکل هاي مردمي تشکيل شده و داراي هشت کميته دانشجويي، دانش آموزي، تشکل هاي مردمي، اجرايي، استان ها،  تبليغات و انتشارات،  حفاظتي امنيتي و خدماتي و ارتباطات و اطلاع رساني است. وي، به برنامه هاي کميته اجرايي مراسم 13 آبان اشاره کرد و گفت: با هماهنگي هاي انجام شده با شرکت واحد اتوبوسراني تهران وسيله اياب و ذهاب از مناطق آموزش و پرورش و مدارس، از ميادين اصلي شهر و دانشگاه ها، مدارس علميه و مساجد براي دانشجويان و طلاب حوزه هاي علميه تدارک ديده شده است. معاون اجرايي مراسم شوراي هماهنگ تبليغات اسلامي، خاطرنشان کرد: هماهنگي با شرکت مترو براي انتقال شرکت کنندگان در مراسم و برقراري ايستگاه هاي صلواتي، هنري و فرهنگي در محدوده مراسم از ديگر برنامه هاي اين کميته در روز 13 آبان است. 
وي، به مهمترين برنامه هاي کميته دانش آموزي اشاره کرد و برگزاري مسابقات کاريکاتور "شيطان بزرگ آمريکا" در تمام مدارس، مسابقه ساخت عروسک و آدمک "شيطان بزرگ" توسط آموزش و پرورش منطقه دو تهران را از جمله اين برنامه ها عنوان کرد. صباغ، به بيان برنامه ها و فعاليت هاي کميته دانشجويي پرداخت و ساخت مستند 13 آبان، پخش فيلم هاي متناسب با حادثه 13 آبان در خوابگاه هاي دانشجويي، راه اندازي ايستگاه نقاشي در محل تجمع ضداستکباري،  برگزاري ميزگرد تشکل هاي دانشجويي، برگزاري مسابقه استکبار ستيزي در دانشگاه ها و برگزاري مسابقه عکس و پيام کوتاه از مراسم توسط دانشگاه بقيه الله را از جمله برنامه هاي کميته دانشجويي ذکر کرد.
 
دبير کل موتلفه:قطع رابطه با آمريکا ابدي نيست

گروه سياسي:  دبيرکل حزب موتلفه اسلامي پيش  شرط رابطه با آمريکا را نشان دادن حسن  نيت از سوي اين کشور عنوان کرد. محمدنبي حبيبي در گفت  وگو با " ايلنا"، با اشاره به اين  که برخي در 13 آبان سال 58 مخالف تسخيرلانه جاسوسي بودند، افزود: به نظر بنده، طرح از سرگيري رابطه با آمريکا که امروز از سوي برخي مطرح مي  شود،خواسته عامه مردم ايران نيست.وي افزود: آمريکا که تاکنون از به   کارگيري هيچ سو»نيتي در برابر نظام، ملت و کشور ايران فروگذار نکرده، امروز مصمم به براندازي نظام جمهوري اسلامي است.وي گفت: در طرح برقراري رابطه با آمريکا، اين پيش فرض مطرح است که قرار نيست قطع رابطه با آمريکا ابدي باشد، اما اگر بخواهيم در اين  باره اقدامي صورت دهيم، شرط قطعي و مهم اين است که آمريکا از شرارت  هاي خود نسبت به مردم ايران دست بردارد و با ابراز حسن  نيت،گامي جدي براي رفع سو»نيت  ها بردارد.دبير کل حزب موتلفه اسلامي در پايان با تاکيد بر اينکه بحث رابطه با آمريکا تنها از سوي جمع محدودي مطرح شده است، گفت: اين  ها گروه  هايي هستند که سابق بر اين نيز، طرح برقراري رابطه را با آمريکا را بارها مطرح کرده  اند.

عارف : خاتمي به نظر جمع تمکين کند

گروه سياسي: رييس هيات مديره  بنياد آباداني و رشد ايران(باران) گفت: شوراي حکميت، نظرسنجي و هر مکانيزم ديگري که بتواند ظرفيت و توانايي هاي جبهه  اصلاح طلبان را براي رسيدن به اجماع نشان دهد، مطلوب است. محمدرضا عارف در گفت وگو با ايسنا با بيان اين که " کانديداتوري آقاي خاتمي و تصميم گيري ايشان براي حضور، بحث دائمي است" اظهار کرد: به نظر من، کم کم دير مي شود و آقاي خاتمي بايد هرچه سريع تر، ان شا»الله نظر مثبت خود را اعلام کنند. در اين صورت به طور طبيعي اجماع حاصل مي شود و فضاي خوب را براي انتخابات خواهيم داشت. وي ادامه داد: اقبال عمومي به انتخابات و وجهه  نظام بالا مي رود; لذا آقاي خاتمي بهتر است به نظر جمع تمکين کنند اما به هر دليلي اگر ايشان حضور نيافتند بحث اجماع را بايد با مکانيزم ديگري از جمله نظرسنجي، شوراي حکميت يا ساير موارد به کانديداي واحد برسيم.  وي درباره شکل گيري شوراي حکميت گفت: معتقدم هر مکانيزمي که بتواند ما را به ائتلاف برساند و نيز مورد قبول جبهه اصلاحات و کانديداها باشد، مطلوب است. حال اگر نظرسنجي باشد و درست انجام بگيرد، جنبه مثبتي دارد. شوراي حکميت نيز بسيار خوب است. ممکن است مکانيزم ديگري پيشنهاد شود; بنابراين مهم اين است که جبهه  اصلاحات ظرفيت و توانايي هاي خود را براي رسيدن به اجماع نشان دهد، کانديداها نيز بايد نسبت به تصميم حاصل از اجماع تمکين کنند. رييس هيات مديره  باران با بيان اين که " شرايط کشور، ارائه  بهترين کانديداي ائتلافي را ايجاب مي کند" گفت: احزاب حتي مي توانند در درون جبهه  اصلاحات کانديداي حزبي خود را معرفي کنند، اما زماني که کانديداي نهايي مشخص شد، بايد به نظر اجماع تمکين و از آن دفاع کنند ; بنابراين بايد به سمت ائتلاف و نگاه فراحزبي پيش برويم. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته