جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

 كوتاه از سياست  

  بهروزي:امروز دانشجويان بايد انقلاب سوم را رقم بزنند
گروه سياسي:   دبيرکل جامعه زينب(س) با اشاره به بيانات امام راحل(ره)، مبني براينکه"تسخير لانه جاسوسي انقلاب دوم بود"، گفت: امروز دانشجويان بايد انقلاب سوم را رقم بزنند که همان تلاش در جهت استقرار و حاکميت نظام اسلامي در سراسر جهان است. مريم بهروزي در گفت  وگو با "ايلنا"، با بيان اينکه 13 آبان نقطه   عطفي در نظام جمهوري اسلامي و انقلاب اسلامي ايران بود و هست، گفت: باگذشت بيش از چهار دهه از اين واقعه، امروز دنيا به اين حقيقت رسيده که آمريکا بر اساس تفکرصهيونيزم شکل گرفته و اداره مي  شود و اتفاقات اخير عراق، لبنان و سوريه نشان داد که ابرقدرت  ها هنوز به دنبال جنگ  افروزي هستند.وي ادامه داد: اينکه آمريکا در فضاي امروز در مسير سقوط قرار گرفته، ازثمرات بيداري دانشجويان است که بايد چنين روندهايي ادامه  دار باشد.
  معرفي کانديداي نهايي اصلاح طلبان تا 22 بهمن 
گروه سياسي: دبيرکل سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي ايران گفت: اصلاح طلبان تا 22 بهمن ماه کانديداي نهايي خود را اعلام خواهند کرد. محمد سلامتي در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: کارگروه وابسته به نشست مجمع روحانيون مبارز طي جلسات مختلفي به بحث و بررسي پيشنهاد اوليه منشور ائتلاف اصلاح طلبان براي انتخابات رياست جمهوري پرداخت و آن را تهيه و تقديم نشست مجمع روحانيون مبارز کرد. وي خاطرنشان کرد: منشور ائتلاف اصلاح طلبان در برگيرنده راهکار نيل به کانديداي واحد ازسوي اصلاح طلبان است که بر مشارکت همه  گروه هاي اصلاح طلب تاکيد دارد و نحوه  حضور آنان در انتخابات آينده در اين منشور پيش بيني شده است.
  مرعشي: در هر شرايطي ائتلاف مي کنيم 
گروه سياسي: سخنگوي حزب کارگزاران سازندگي گفت: تاکيد حزب کارگزاران بر ائتلاف اصلاح طلبان همواره بيشتر از اين بوده که چه کسي کانديداي نهايي شود. حسين مرعشي در گفت وگو با ايسنا، اظهار کرد: ائتلاف اصلاح طلبان و حمايت از کانديداتوري آقاي خاتمي، جزو دو مصوبه حزب کارگزاران سازندگي است و براي ما مهم تر از اين که چه کسي کانديداي نهايي شود، اين است که ائتلاف اصلاح طلبان شکل بگيرد. وي افزود: ما در هر شرايطي ائتلاف مي کنيم; اگر آقاي خاتمي کانديدا شوند که از ايشان حمايت مي کنيم در غير اين صورت شخصيت هاي سرشناس فراواني در جبهه  اصلاحات وجود دارند که به موقع درباره  آنان بحث خواهد شد.  وي درباره  برخي اخبار منتشر شده پيرامون حمايت حزب کارگزاران از حسن روحاني گفت: آقاي روحاني از شخصيت هاي معتبري هستند که اگر تصميم به کانديداتوري بگيرند و ائتلاف اصلاح طلبان از ايشان حمايت کند، حزب کارگزاران نيز از ايشان حمايت خواهد کرد. سخنگوي حزب کارگزاران سازندگي در عين حال درباره  افرادي که در شوراي حکميت مورد بحث واقع خواهند شد، گفت: هنوز زمان شکل گيري شوراي حکميت فرا نرسيده است; بنابراين افراد مورد بحث در اين شورا نيز هنوز مشخص نيستند. 
     شرط محسن رضايي براي نامزدي در انتخابات 
گروه سياسي: محسن رضايي مي گويد در صورتي که در نحوه انتخاب نامزدهاي رياست جمهوري در جناح ها تغيير ايجاد شود وي به مبارزات انتخاباتي وارد خواهد شد. به گزارش مهر، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در گفتگو با پرس تي وي گفت: براي کارآمدي بيشتر مردمسالاري در نظامي نوپا مانند جمهوري اسلامي ايران بايد در انتخابات رياست جمهوري از الگويي مردم سالارانه بهره گرفت.به عقيده رضايي بهتر است احزاب با برپايي انتخابات اوليه، از ميان نامزدهاي داراي صلاحيت بهترين نامزد ها را انتخاب کنند.به گفته وي چنين روشي اجازه مي دهد طيف گسترده تري از انديشمندان در روند تصميم گيري درباره اينکه چه کسي نامزد اصلح است مشارکت کنند.فرمانده اسبق سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اظهار داشت: در صورت شکل گيري چنين فضايي به عرصه انتخابات رياست جمهوري وارد خواهم شد.
  رد احتمال انجام تغييرات در معاونتهاي استانداري تهران 
گروه سياسي: استاندار تهران ضمن رد احتمال تغييرات در معاونتهاي استانداري تهران گفت: ما فضاي عادي کار استانداري را پيش مي بريم و مطمئنا تغييرات معناداري در پيش نخواهد بود. مرتضي تمدن که ديروز در حاشيه گردهمايي فرمانداران و بخشداران و معاونين سياسي استان تهران در جمع خبرنگاران سخن مي گفت،  درباره زمان آغاز فعاليت هاي انتخاباتي استانداري تهران اظهارکرد: بعد از اعلام وزارت کشور و بر اساس زمان بندي انتخابات کار ستاد انتخابات استان آغاز خواهد شد و پس از آن احکام مربوط به ستاد انتخابات از جمله رياست ستاد را نيز صادر خواهيم کرد. 
  برگزاري کنگره حزب همبستگي در آذرماه 
گروه سياسي:  دبيرکل حزب همبستگي از برگزاري کنگره درون تشکيلاتي اين حزب در آذرماه خبرداد. علي اصغر احمدي در گفت  وگو با "ايلنا"، با اشاره به فعاليت  هاي تشکيلاتي حزب همبستگي،گفت: بعد از آخرين کنگره حزب همبستگي که در شهريور سال 85 برگزار شد تاکنون شوراي عالي اين حزب کنگره  اي را برگزار نکرده است.وي افزود: در جلسه اخير شوراي عالي حزب همبستگي که به خواست اکثريت اعضا» تشکيل شد،تصميم گرفته شد تا در اولين فرصت کنگره درون تشکيلاتي حزب را انجام دهيم به همين منظور مقدمات اين کار انجام شد و احتمالا کنگره حزب همبستگي در آذرماه برگزار مي  شود.دبيرکل حزب همبستگي درادامه به وضعيت روزنامه همبستگي اشاره کرد و گفت: بر اساس اولويت کاري حزب،بعد از برگزاري کنگره وضعيت روزنامه هم مشخص خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته