جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

  توصيه به دانش آموزان در شروع فصل سرما 

 مهناز تسليمي معاون سلامت و پيشگيري وزارت آموزش و پرورش گفت که با توجه به فرا رسيدن سرما، دانش آموزان بايد براي حفظ سلامت جسمي، مراقبت هاي بيشتري از خود داشته باشند. تسليمي در گفتگو با ايرنا همچنين از اولياي دانش  آموزان خواست در فصل سرما از فرزندان خود مراقبت بيشتري کنند و پوشيدن لباس هاي گرم و مناسب را به فرزندان تاکيد کنند.
وي با اشاره به ابتلاي دانش آموزان در فصل سرما به بيماري هاي عفوني گفت: در فصل سرما دانش آموزان بيشتر به عفونت هاي تنفسي مبتلا مي شوند و اين بيماري عامل اصلي غيبت دانش آموزان در مدرسه است.
معاون سلامت و پيشگيري وزارت آموزش و پرورش گفت: بيماري هاي شايع در مدارس با توجه به شرايط اقليمي و فصول سال متغير است، در فصل سرما، عفونت هاي تنفسي بيش از هر بيماري ديگر در ميان دانش آموزان مشاهده مي شود.
تسليمي با بيان اين که بيماري هاي تنفسي، سبب آلودگي چرکين گلو مي شود، در خصوص راهکارهاي پيشگيري از اين نوع بيماري ها گفت: لازم است با توجه به فصل سرما، در خصوص بهسازي سيستم هاي گرمايشي مدارس اقدامات لازم صورت گيرد.
وي افزود: استفاده از لوازم شخصي، مصرف ميوه و سبزيجات تازه، مصرف شير و لبنيات و رعايت بهداشت فردي مهم ترين راهکار پيشگيري از اين نوع بيماري هاست.
معاون سلامت و پيشگيري وزارت آموزش و پرورش، از دانش آموزان خواست در صورت ابتلا به اين بيماري و جلوگيري از انتقال آن به ساير دانش آموزان، از حضور در مدرسه در دوره بيماري خودداري کنند و در طول مدت بيماري نيز از ماسک مخصوص استفاده کنند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته