جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

  بيست و هفتمين جشنواره فيلم فجر
 «پستچي سه بار در نمي زند» به طبقه سوم رسيد  

70 درصد از فيلمبرداري «پستچي سه بار در نمي زند» دومين فيلم بلند سينمايي حسن فتحي که اثري با مضموني فلسفي در چهارچوبي معمايي- جنايي است، سپري و فيلمبرداري اين فيلم در طبقه سوم عمارت اصلي قصه آغاز شد.
 به گزارش آفرينش، تاکنون بازي محمدرضا فروتن و باران کوثري به پايان رسيده و با توجه به گذشت 70 درصد از فيلمبرداري تدوين فيلم توسط حسن حسن دوست آغاز شده است تا فيلم براي حضور در بيست و هفتمين دوره جشنواره فيلم فجر آماده شود.
براساس اين گزارش، «پستچي سه بار در نمي زند» داستان مردي است در عمارتي خارج از شهر، دختري را به گروگان مي گيرد تا پدر دختر را به آن خانه بکشاند و بر سر ماجراهاي گذشته، با او تسويه حساب کند.
بازيگران طبقه اول محمدرضا فروتن و باران کوثري هستند که بازي آنها به پايان رسيده است. ساکنان طبقه دوم پانته آ بهرام و امير جعفري هستند و نقش ساکنان طبقه سوم را علي نصيريان، رويا تيموريان، ليلا زارع و پارسا مشيري بازي مي کنند.
از نکات جالب توجه در مورد «پستچي سه بار در نمي زند» مي توان به موسيقي آن اشاره کرد که فردين خلعتبري براي ساخت موسيقي اين فيلم از شيوه آکوستيک (ارکستراسيون)استفاده مي کند که رهبري اين ارکستر را خودش برعهده خواهد داشت.
فيلمنامه «پستچي سه بار در نمي زند» را خود فتحي نوشته است. اين فيلم پس از فيلم ازدواج به سبک ايراني، دومين فيلم سينمايي فتحي است.وي همچنين سريال هايي چون «همسايه ها»، «پهلوانان نمي ميرند»،«شب دهم»،«ملاصدرا»،«مدار صفر درجه» و«ميوه ممنوعه» را براي تلويزيون کارگرداني کرده است. از عواملي که در ساخت اين فيلم با فتحي همکاري مي کنند ، مي توان به مديرفيلمبرداري: امير کريمي، طراح صحنه و لباس: اصغر نژادايماني، تدوين: حسن حسن دوست، طراح گريم: سعيد ملکان، آهنگساز: فردين خلعتبري، صدابرداران همزمان: محمود سماک باشي، رضا تهراني، امير شاهوردي، صداگذاري و ميکس: حسين ابوالصدق، جلوه هاي ويژه ميداني: عباس شوقي، جلوه هاي ويژه رايانه اي: کامران سحرخيز، برنامه ريز: محمدرضا رستمي، دستيار يک کارگردان: حميد قرباني، مديرتوليد: جواد قلي زاده، طراح و مدبر بخش اکشن: پيمان ابدي و عکاس: محمد فوقاني اشاره کرد.
 فتحي فيلم سينمايي «پستچي سه بار در نمي زند» را 25 شهريور در لوکشيني واقع در خيابان ستارخان تهران کليد زد و داستان اين فيلم در 3 طبقه از يک آپارتمان اتفاق مي افتد که بر طبق پيش بيني هاي انجام شده فيلمبرداري کار تا پايان آبانماه به طول خواهد انجاميد.
«پستچي سه بار در نمي زند» به تهيه کنندگي جواد نوروزبيگي، محصول سينماي مرکز گسترش سينماي مستند و تجربي است که به احتمال زياد اولين نمايش آن در جشنواره فيلم فجر خواهد بود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته