جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

 كوتاه و خواندني  

افتتاح نمايشگاه هنرمندان قطري در فرهنگسراي نياوران

نمايشگاه آثار نقاشي هنرمندان قطر دوشنبه 13 آبان ماه ساعت 17 در فرهنگسراي نياوران افتتاح مي شود.
به گزارش آفرينش، اين نمايشگاه به اهتمام انجمن دوستي ايران و قطر و با حضور سخايي رئيس انجمن و سفير دولت قطر در تهران و جمعي از شخصيت هاي فرهنگي و هنري برپا مي شود.
اين نمايشگاه شامل 80 اثر از صالح احمد العبيدلي، علي حسن الجابر و حسن عبدالرحمن العلا است. علاقمندان مي توانند به نشاني فرهنگسراي نياوران، روبروي پارک نياوران مراجعه کنند.

باکيده دبير جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران خبر داد:
حضور مديران چندين جشنواره معتبر جهان در تهران

 ناصر باکيده مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران و دبير بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران در آستانه برگزاري اين رويداد سينمايي از حضور مديران چندين جشنواره خارجي در تهران خبر داد.   به گزارش آفرينش، وي با اشاره به ابعاد و گستردگي جشنواره تهران در اين دوره عنوان کرد : ستاد برگزاري جشنواره با توجه به اهميت و تاثيرات حضور ميهمانان و دستاوردهاي ماندگار و ثمربخش برنامه ها ، ترکيب بندي مهمانان را تعريف کرده و اميدواريم با حضور مديران چندين جشنواره معتبر جهاني در تهران و ارتباط دوسويه فيلمسازان و آنها، افق جديد در فضاي تعاملات و مناسبات هنري و سينمايي گشوده شود. باکيده خاطرنشان ساخت: رايزني هايي که تاکنون از سوي انجمن سينماي جوانان ايران صورت گرفته حضور مهماناني از کشورهاي قطر، لهستان، کره، آلمان، لبنان، افغانستان، تاجيکستان ، تونس ، پاکستان، سودان، هند، ايتاليا در ايام جشنواره خواهيم داشت. وي ادامه داد : کوشيدم تا مديران جشنواره هاي مختلف از جمله جشنواره مستند الجزيره، جشنواره کراکوا از لهستان ، جشنواره فيلم کوتاه هامبورگ از آلمان ، مديران انجمن هنرمندان از لبنان، اتحاديه سينماگران تاجيکستان، جشنواره فيلم کراچي پاکستان، مدير کمپاني ذرياب از سودان، مدير جشنواره مذهب امروز از کشور ايتاليا، مدير جشنواره فيلم آسياي جنوبي از کشور هند ، مدير جشنواره فيلم اسلوفود از ايتاليا و احتمالا" مدير جشنواره منبر طلايي از روسيه در جشنواره فيلم کوتاه تهران داشته باشيم. به گفته وي ، اعضاي شوراي مرکزي اتحاديه فيلمسازان کوتاه کشورهاي مسلمان نيز، همزمان با برگزاري جشنواره در تهران هستند و تلاشمان اين است تا جشنواره فيلم کوتاه تهران با توجه به تنوع ، گستردگي و فراگيري آن ، فضاي مناسبي براي شناسايي ظرفيت هاي سينماي ملي و بستري براي معرفي ارزش هاي فرهنگي و اعتقادي کشورمان است. بيست و پنجمين جشنواره بين المللي فيلم کوتاه تهران از 22 تا 27 آبانماه سالجاري در تهران و به صورت همزمان در استان هاي خوزستان، همدان، گيلان، کردستان و کهکيلويه و بويراحمد برگزار مي شود.

ارسال 4000 قطعه عکس به مسابقه "سفر با قطار"

با پايان يافتن مهلت شرکت در مسابقه عکس "سفر با قطار" بيش از 4000 قطعه اثر به دبيرخانه جشنواره ارسال شده است. به گزارش آفرينش، مدير روابط عمومي و امور بين الملل شرکت قطارهاي مسافري رجا» اعلام کرد همزمان با پايان مهلت مسابقه، مميزي ابتدايي عکس ها آغاز شده و در مرحله بعد کميته داوران به بررسي آثار ارسالي عکاسان مي پردازند. علي اکبر روح نواز که دبيري اين مسابقه را بر عهده دارد استقبال از آن را در اين سطح و گستره از زمان پايه گذاري شرکت قطارهاي مسافري رجا» بي نظير دانست. پس از داوري نهايي طي مراسمي به سه نفر از برگزيدگان اول در هر بخش جوايزي ارزنده و نفيس همراه با تنديس جشنواره اهدا مي شود. همچنين نمايشگاهي از آثار برتر عکاسان شرکت کننده در مسابقه "سفر با قطار" در تهران، مراکز شهرستان ها و ايستگاه هاي راه آهن برگزار مي شود.

کارگاه آموزشي نمايش هاي طنز و سياه بازي در فرهنگ سراي طبيعت

فرهنگسراي طبيعت به منظور آشنايي شهروندان با نمايش هاي سنتي و کهن ايراني اقدام به برگزاري کارگاه آموزش نمايش هاي طنز و سياه بازي نموده است.
به گزارش آفرينش، در اين کارگاهها که به سرپرستي جواد انصافي (بازيگر نقش عبدلي) مي باشد، تکنيکهاي نمايش سياه بازي و طنز، فن بيان، تخيل و.... آموزش خواهد داشت.
علاقمندان جهت شرکت در اين کارگاهها مي توانند تا تاريخ اول آذرماه به نشاني فلکه دوم تهرانپارس، انتهاي خيابان جشنواره، فرهنگسراي طبيعت مراجعه نمايند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته