جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

  مسئول کميته علمي دومين جشنواره فرهنگي هنري کريمه اهل بيت(ع):
 ورود حضرت معصومه(س) به قم سرآغاز شکوفائي علمي شهر قم شد  

قم- خبرنگار آفرينش
مسئول کميته علمي جشنواره کريمه اهل بيت(ع) با اشاره به نقش تاثيرات علمي حضرت معصومه(س)، ورود ايشان به شهر قم را سرآغاز شکوفايي و بالندگي علمي و اجتهاد شهر قم دانست .
حجت الاسلام و المسلمين مرتضي صانعي در گفت و گو با خبرنگار آفرينش از قم، به تشريح عملکرد کميته علمي جشنواره پرداخت و گفت: اهتمام اداره ارشاد به ابعاد علمي جشنواره حکايت از آن دارد که نسبت به شخصيت حضرت با رويکرد عالمانه همراه با تحقيق بنگرد . وي از گسترش نشست هاي تخصصي جشنواره نسبت به سال گذشته خبر داد و تصريح کرد: سعي کرديم در جشنواره امسال دامنه نشست ها را گسترش و دايره مخاطبين را افزايش دهيم .
مسئول کميته علمي دومين جشنواره کريمه اهل بيت(ع) افزود: نشست هاي امسال با مشارکت آستانه مقدسه حضرت معصومه(س) در شبستان امام خميني(ره) براي عموم مردم برگزار مي شود .
صانعي به اهداف تشکيل نشست هاي تخصصي اشاره و عنوان کرد: با نظر به اينکه برنامه هايي که درباره معرفي شخصيت حضرت معصومه(س) برگزار شده از نظر ابعاد علمي کم رنگ بوده سعي کرديم زواياي شخصيتي حضرت را مورد بررسي قرار دهيم .
وي تاکيد کرد: در ايام دهه کرامت هر شب با حضور شخصيت هاي علمي کشور نشست هايي در شبستان حرم مطهر برگزار مي شود .
مسئول کميته علمي جشنواره کريمه اهل بيت(ع) امامي کاشاني، حسيني بوشهري، شب زنده دار، انصاريان،صديقي و سيد احمد خاتمي را از سخنرانان نشست هاي تخصصي جشنواره برشمرد .
صانعي با بيان اينکه امسال براي اولين بار نشست هاي علمي به بخش هاي تابعه قم گسترش پيدا کرده ابراز داشت: در ايام دهه کرامت روزانه در پنج بخش استان با اعزام سخنران مراسم هاي ويژه اي برگزار مي شود .
مسئول کميته علمي جشنواره در بخش ديگري از سخنان خود به تعداد مقالات رسيده اشاره و عنوان کرد: تعداد 70 مقاله و تعدادي کتاب و پايان نامه به دبيرخانه جشنواره رسيده که مورد ارزيابي قرار گرفته و از برترين ها تجليلي به عمل مي آيد .
صانعي در ادامه به برگزاري مسابقه سراسري خانه به خانه اشاره کرد و اظهار داشت: کتابچه اي با عنوان مسابقه خانه به خانه در تيراژ بيش از 100 هزار جلد طراحي شده که در سراسر کشور توزيع و بعد از دهه کرامت به برگزيدگان هدايايي اهدا مي شود .
وي با تاکيد بر اينکه رشد علمي شهر قم مديون ورود حضرت معصومه(س) به قم است خاطرنشان کرد: رشد علمي و بالندگي و شکوفايي اجتهاد شهر قم براثر ورود حضرت معصومه(س) به قم و وجود بارگاه ملکوتي ايشان در اين شهر است .
صانعي در پايان ابراز اميدواري کرد: با برگزاري چنين جشنواره هايي حق همجواري حضرت را ادا کنيم و نسبت به بزرگداشت و تکريم شخصيت ايشان نهايت تلاش را انجام دهيم .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته