جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

 ايران زمين  

 پرداخت عوارض در مسيرهاي کوتاه
توجيه عقلاني ندارد

ربا ط کريم - خبرنگار  آفرينش : تعدادي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي شهر جديد پرند و همچنين پيام نور از اخذ 2 بار عوارض در مسير کمتر از 10 کيلومتر  گلايه دارند و خواستار رسيدگي به اين موضوع شدند .
 به گزارش خبرنگار ما ، بدنبال استفاده از فرصت بوجود آمده دانشگاه آزاد اسلامي واحد پرند در اجراي سياست  تمرکز زدايي از کلان شهر تهران در سال 1382 تاسيس و هم اکنون قريب 8500 نفر دانشجو در مقاطع کارداني و کارشناسي که گرايش رشته تحصيلي غالب آنان فني و مهندسي است و همچنين دانشگاه پيام نور پرند با همين تعداد نفر ظرفيت دانشجويي فعال مي باشد و از طرفي اهالي بومي ساکن در شهرهاي نسيم شهر، گلستان، رباط کريم و نيز اهالي شهر جديد پرند و  مسافرين خارجي فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) روزانه از شهر تهران، کرج و حومه رفت و آمد مي نمايند و ناچارا روزانه در هر گذر 150 تومان و جمعا 300 تومان براي عبور از عوارضي اول اتوبان تهران- ساوه پرداخت مي نمايند و با نگرش به اينکه مسافريني که قصد سفر از اين آزادراه را دارند در عوارضي دوم مبلغي را پرداخت مي نمايند، در اين صورت وجود عوارضي اول توجيه اقتصادي مناسبي ندارد و باعث اتلاف وقت و ايجاد ناراحتي و اختلال در تنظيم زمان مسافرين خارجي فرودگاه بين المللي و احتمالا ناراحتي و عصبيت دانشجويان که قشر جوان و اساتيد و کارکنان دانشگاهها مي شود و خداي نخواسته بدبيني مردم بومي و شهرک اقماري را بدنبال خواهد داشت و از طرفي اين قشر عمدتا از اشخاص کم درآمد و آسيب پذير و کم برخوردار جامعه مي باشند. لذا انتظار مي رود در دولت کريمه عدالت خواه و مهرورز به اين مهم اهتمام ويژه شده، اوامر عاجل در برچيده شدن عوارضي اول صادر و در ثاني از نتيجه اقدام مسئولين محلي را آگاه فرمايند.
گفتني است  شهر جديد پرند در اجراي سياست شهرک سازي دولت مبني بر جذب جمعيت سر بار شهر تهران در 35 کيلومتري اتوبان تهران- ساوه درمرحله نخست براي جمعيت 150 هزار نفري و در طرح کلي تا سقف جمعيتي 700 هزار نفربارگذاري در حال ساخت و ساز است

پرداخت 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي

اردبيل - خبرنگارآفرينش
پرداخت 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي به تجارو صادرکنندگان بيش از 35 ميليارد ريال جوايز صادراتي پرداخت شده است .
ياور صفرپور درگفتگو با خبرنگار ما افزود: اين ميزان جوايز درقبال پذيرش 110 ميليون دلار اظهارنامه صادراتي پرداخت شده است .
وي ميانگين صادرات استان اردبيل را درسه سال اخير بيش از 90 ميليون دلار اعلام کرد و گفت : اين ميانگين درسه سال اول دهه 80 بيش از 40 ميليون دلار بوده که رشد 100درصدي يافته است .وي مهمترين موانع صادراتي را بخش توليد عنوان کرد و گفت : خوشبختانه با تلاش مسئولين گمرگ و وزارت بازرگاني بسياري از قوانين و مقررات دست و پاگير ازميان برداشته شده ورقابت پذيري خوبي دراين بخش ايجاد شده است .صفرپور تجهيز گمرگات استان به انبارهاي عمومي ، تلاش درجهت بازگشايي بازارچه مرزي و صادارت محصولات صنعتي و معدني توسعه خوشه هاي توليدي و صادراتي ، ارتقا» دانش و فرهنگ صادارت و ايجاد مراکز آموزش کوتاه مدت دراين خصوص و نيز پرداخت مشوق هاي صادراتي براي صادر کنندگان را ازجمله مواردي دانست که دررونق تجارت استان مثمر خواهد بود .رئيس سازمان بازرگاني استان از چاپ کتاب توانمندي توليد و صادرات استان به چهار زبان زنده دنيا خبرداد و گفت : اين کتاب بصورت رايگان دراختيار سازمان ها و شهر ک هاي بازرگاني ، سفارت خانه ها و نيز واحدهاي توليدي و صادراتي قرار مي گيرد .

معارفه شهردار جديد دماوند برگزار شد

رودهن-خبرنگار آفرينش
معارفه علي شيوا به عنوان شهردار دماوند در سالن همايش فرمانداري شهرستان دماوند برگزار شد.به گزارش خبرنگار آفرينش ;معارفه شهردار دماوند در حالي برگزار شد که قرار بود عيد فطر زمان معرفي شهردار دماوند باشد. در حالي که دومين سال کاري شورا در حال  گذر است شورا پس از استيضاح با قرپور شهردار قبل و برکناري او در تيرماه ; پس ازچند ماه وقفه دومين شهردار را براي دماوند انتخاب کردند. ا نتخاب دوم شورا; علي شيوا بود که متولد سال 1355 و فارغ التحصيل رشته مهندسي عمران -عمران از دانشگاه علم وصنعت و فارغ التحصيل کارشناسي ارشد رشته شهرسازي با گرايش برنامه ريزي شهري و منطقه اي است و عنوان پايان نامه فوق ليسانس ارزيابي طرح هاي  جامع شهري با رويکرد توسعه پايدار مورد مطالعه ، طرح جامع شهر دماوند بود. شيوا به مدت 10 سال در فرمانداري مسئوليت هاي مختلفي برعهده داشت از جمله که از جمله آنها به دبير ستاد فضاي سبز شهرستان به مسئول امور فني و عمراني فرمانداري ، عضو کميته نظام پيشنهادهاي استانداري تهران و  فرمانداري دماوند،نماينده وزارت کشور در کميسيون ماده 77 شهرداري آبسرد اشاره کرد. لازم به ذکر است که وي عضو سازمان نظام مهندسي استان تهران ،عضو انجمن مهندسين عمران ايران ، عضو انجمن مهندسي زلزله ايران ،عضو انجمن بتن ايران و مدرس دانشگاه آزاد مي باشد.البته شورا قبل از انتخاب شيوا ،محسن صفري را براي اين پست انتخاب کرده بود که بدليل بازنشستگي ،با شهرداري وي موفقت نشد. لازم به ذکر است در زماني که شورا براي شناسايي و معرفي شهردار تلاش مي کرد بهرامي که سابقه معاونت در شهرداري را دارد و در گذشته چندين با سرپرستي شهرداري را پذيرفته ، سرپرست شهرداري شد.شيوا در سخناني که هنگام معارفه خود انجام داد ضمن تشکر از شوراي اسلامي شهر دماوند به خاطر اعتماد و انتخاب وي به عنوان شهردار ابراز داشت : قابليت ها و پتانسيل هاي اين شهر بسيار زياد است اما سهم دماوند در روند کلي توسعه کشور شايسته نام دماوند نبوده است . وي گفت: بنده به عنوان يک ايراني ،يک مسلمان ،يک دماوندي موظفم براي بهبود اين وضعيت تلاش کنم و اين تلاش را بنده يک جهاد مي دانم . شهردار دماوند تصريح کرد: در اين راهي که پيش روي خود ترسيم کرده ام شايد به آن هدف والا نرسم ولي تلاش خود را در اين راه مصروف مي دارم. هدف من در شهرداري ساختن شهري تميز، قابل زندگي و زيباست ;دماوندي که به همت شهروندان به عنوان نگين استان تهران خواهد درخشيد. شيوا بيان داشت :براي رسيدن به اين هدف دست ياري به سوي همه شما دراز مي کنم و از شما دوستان و همشهريان عزيز طلب همياري و همفکري دارم .
گفتني است در اين مراسم حکم شهردار دماوند که به  امضا» استاندار تهران رسيده بود توسط فرماندار به وي اهدا شد و از تلاش هاي بهرامي سرپرست قبلي شهرداري تقدير و تشکر به عمل آمد

دويست هزارمترمربع معابرفرعي و
 اصلي آسفالت و لکه گيري شد
کاشان - خبرنگارآفرينش
معاون خدمات شهري شهرداري کاشان از آغاز مجدد طرح آسفالت خيابانها و معابر شهرکاشان خبر داد.سعيد مدرس زاده گفت: در اجراي اين طرح، بيش از 200 هزارمترمربع از معابرو کوچه هاي شهرستان کاشان آسفالت و لکه گيري شد.
وي هدف از اين اقدام را پاسخگوئي به درخواستهاي مکرر شهروندان در زمينه رفع مشکلات تردد در معابرو کوچه هاي شهر عنوان کرد و افزود: اغلب ناهمواري معابر کاشان به دليل حفاريهاي گوناگون، فرسودگي آسفالت و احداث مناطق مختلف ايجاد شده بود که با اجراي اين طرح،بخش عظيمي از مشکلات شهروندان درزمينه تردد مرتفع گرديد.
مدرس زاده با اشاره به اهميت رفع فاصله موجود تا رسيدن به وضعيت مطلوب آسفالت، ابراز اميدواري کرد با تلاش شهرداري کاشان، وضعيت آسفالت در کوچه ها و معابر شهر به نقطه اي برسد که هيچ کجاي شهر بدون آسفالت نباشد.ناهمواري معابر کاشان، مدت زيادي است که تردد شهروندان اين شهر را با مشکل مواجه کرده بود. با اين همه همچنان بخش بزرگي از معابر فرعي اين شهر از وضعيت خوبي به لحاظ آسفالت برخوردار نبوده و وجود ناهمواريها و چاله هاي متعدد در آنها بويژه با نزديک شدن فصل زمستان، توجه بيشتر مسوولين را مي طلبد که اميد است اين طرح تا رفع کامل اين مشکل ادامه يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته