جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/08/13 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3175

 كوتاه و خواندني  

آخرين تصميمات درباره کنکور 88 اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : رئيس سازمان سنجش  در مورد آخرين تصميمات کميته برنامه ريزي کنکور گفت: بر اساس آخرين تصميمات تنها امتحانات سال سوم آنها که به صورت نهايي و سراسري برگزار مي شود در کنکور 88 تاثيرگذار است و تغييري در اين زمينه شاهد نخواهيم بود.
دکتر عبدالرسول پورعباس در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: سوابق تحصيلي داوطلبان ديپلم سال هاي 84،85 ،86  و 87 که امتحانات سال سوم آنها به صورت نهايي و سراسري برگزار شده است به ميزان 15 درصد در نمره آزمون سراسري و آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در سال 88 تاثيرخواهد داشت.پورعباس تاکيد کرد: کنکور دانشگاه آزاد اسلامي نيز که پيش از اين معدل و سوابق تحصيلي در آن تاثيري نداشت امسال همانند کنکور سراسري با تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي برگزار خواهد شد.وي در پاسخ به مهر درباره اجراي قانون حذف کنکور و افزايش درصد تاثير سوابق تحصيلي گفت : با توجه به اينکه آموزش و پرورش مي بايست شرايط لازم را براي برگزاري آزمونهاي استاندارد فراهم مي کرد تا درصد تاثير سوابق تحصيلي افزايش يابد، اما اين بستر صورت نگرفته است و به همين دليل تاثير سوابق تحصيلي در کنکور سال 88 نيز مانند کنکور 87 برابر 15 درصد خواهد بود.
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره نگراني داوطلبان از هرگونه تغيير در ميزان تاثيرگذاري سوابق تحصيلي يا دروس پيش دانشگاهي به مهر گفت: تصميم مذکور در مورد تاثير 15 درصدي سوابق تحصيلي از امتحانات نهايي وسراسري سال سوم قطعي است و هيچ تغييري در اين زمينه شاهد نخواهيم بود و داوطلبان به هيچ عنوان نگران تغييري در اين زمينه نباشند.
پورعباس درباره با بيان اينکه ثبت نام کنکور کارشناسي ارشد 88 از ديروز آغاز شده است، گفت: با توجه به تلاشي که مسئولان سازمان سنجش انجام مي دهند احتمال مي رود توزيع کارت کنکور کارشناسي ارشد 88 همانند آزمون کارشناسي ارشد فراگير پيام نور به صورت الکترونيکي صورت گيرد.رئيس سازمان سنجش در مورد کنکور سراسري سال 88 نيز به مهر گفت: ثبت نام اينترنتي در کنکور سراسري 88 از 16 آذر ماه آغاز مي شود و تا 29 آذر ماه ادامه خواهد داشت.
وي افزود: داوطلبان در اين فرصت بايد بر اساس اطلاعيه به باجه هاي توزيع کننده دفترچه هاي راهنما مراجعه و با پرداخت وجه ثبت نام نسبت به کارت اعتباري و دفترچه راهنما اقدام کند.
 
زمان و نحوه ثبت نام آزمون
کارشناسي ارشد 88  اعلام شد

گروه آزمون وسنجش : ثبت نام در آزمون کارشناسي ارشد 88 از ساعت 14 ديروز از طريق سايت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شد. به گزارش  خبرنگار آفرينش ، بر اساس اعلام سازمان سنجش داوطلبان شرکت در آزمون تحصيلات تکميلي سال 1388 مي توانند پس از تهيه دفترچه راهنماي شرکت در آزمون و کارت اعتباري با مطالعه دفترچه و تکميل فرم پيش نويس از ساعت 14 ديروز يکشنبه 12 آبان ماه با مراجعه به سايت سازمان سنجش به نشاني org.sanjesh.www اقدام به ثبت نام کنند.داوطلبان تا 20 آبان ماه براي ثبت نام در اين آزمون مهلت دارند.
 
پذيرش دانشجو در دانشگاه آزاد تهران شمال در رشته مهندسي تکنولوژي نرم افزار

گروه آزمون وسنجش : دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شمال بر اساس ابلاغيه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري از ابتداي نيمسال دوم تحصيلي 87-88 در رشته مهندسي تکنولوژي نرم افزار کامپيوتر دانشجو مي پذيرد.به گزارش مهر، با توجه به ابلاغيه وزارت علوم، تحقيقات و فناوري عنوان رشته هاي مهندسي کامپيوتر، نرم افزار و علمي کاربردي نرم افزار کامپيوتر در مقطع کارشناسي ناپيوسته به مهندسي تکنولوژي نرم افزار کامپيوتر تغيير يافته است که از بهمن ماه سال 87 در اين واحد دانشجو خواهد پذيرفت.همچنين واحد تهران شمال در دو رشته مديريت بازرگاني و آموزش زبان انگليسي در مقطع کارشناسي ناپيوسته از بهمن ماه سال جاري اقدام به پذيرش دانشجو خواهد کرد.
 
برگزاري اولين کنگره دانش پزشکي مردمي ايران زمين

گروه آزمون وسنجش : اولين کنگره دانش پزشکي مردمي ايران زمين در دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران در دي ماه برگزار مي شود.
به گزارش مهر،  دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران اين کنگره را در روزهاي دوم تا چهارم دي ماه در مجتمع بيمارستاني امام خميني (ره) برگزار مي کند.
علاقمندان شرکت در اين کنگره مي توانند با دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران تماس حاصل کنند.
دوره آموزش طب سنتي در کشور دومين سال خود را طي مي کند و دانشکده طب سنتي دانشگاه علوم پزشکي تهران يکي از 4 دانشگاهي برگزار کننده اين دوره آموزشي در کشور است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دانش و پژوهش
دريچه هنر
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته