جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/09/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه)( عيد سعيدقربان به عموم مسلمانان جهان مبارك باد) نسخه شماره 3205

 زنجبيل ضد التهاب و مفيد براي مبتلايان به آرتروز  


تحقيقات نشان داده است که زنجبيل به عنوان يک ماده ضد التهاب براي افراد مبتلا به بيماريهايي چون آرتروز بسيار مفيد است.
به گزارش ايسنا، استفاده از زنجبيل يک روش عالي براي زنان باردار است زيرا فاقد عوارض جانبي مضر داروهاي ضد تهوع ديگر است.
شايد متوجه شده باشيد که در چند ماه اخير، نه تنها مغازه هاي گياهان دارويي، بلکه فروشگاه هاي ميوه و تره بار و سوپر مارکت ها نيز، نوعي محصول ريشه اي و براي عده اي ناآشنا را عرضه مي کنند که زنجبيل يا زنجفيل نام دارد.
زنجبيل از آن دسته گياهاني است که بيشتر از آنکه واقعا آنرا بشناسيم، نامش را شنيده ايم و تقريبا اطمينان داريم که "چيز خوبي" است.پس از گذشت بيش از 2000 سال از زماني که فرهنگ عامه، زنجبيل را به عنوان داروي تهوع و ورم اعضا تجويز کرده مي گذرد و اکنون مي دانيم که قديمي ها بيراه نمي گفته اند، هرچند طعم شديد و پايدار اين گياه افراد کم جرات را از ميدان به در مي کند اما تحقيقات متعدد باليني ثابت کرده است که زنجبيل واقعا براي فرونشاندن حالت تهوع و سرگيجه مفيد است و يکي از عناصر مهم در برطرف نمودن ورم دستگاه گوارش به شمار مي رود.
در طي قرن ها، حکماي چين، هند، ژاپن و يونان از خواص دارويي اين ريشه براي درمان طيف وسيعي از بيماري ها از ميگرن تا وبا و ورم روده، ياد کرده اند.
بنابر عقيده رايج، استفاده از اين ادويه از آسياي جنوب شرقي آغاز شده است و نسخه هاي موجود در قديمي ترين کتب دارويي بر خواص آرام بخش و همچنين فوايد زنجبيل در برطرف کردن مشکلات جريان خون نامنظم تاکيد شده است.
در قرون وسطي، تجار شرقي اين ريشه را به انگلستان بردند و اکنون زنجبيل در بسياري از خوردني هاي سنتي انگليسي مانند سسها، نان زنجبيلي و آبنبات يافت مي شود.
امروزه، به مدد تحقيق فراوان پژوهشگران براي يافتن دلايلي که موجب محبوبيت اين ريشه در طي قرون متمادي شده است، زنجبيل جايگاه خود را در علم طب بازيافته است. بيشتر مدارک موجود درباره توانايي زنجبيل در درمان انواع حالات تهوع از تهوع صبحگاهي در دوران بارداري گرفته تا عوارض جانبي شيمي درماني و سرگيجه هاي پس از بيهوشي است.
پزشکان براي جلوگيري از تهوع صبحگاهي مقدار 2 تا 4 گرم زنجبيل در روز و براي بيماري سفر شامل سرگيجه و تهوع در اثر حرکت وسيله نقليه، نيز همين مقدار را نيم ساعت قبل از شروع مسافرت تجويز کرده اند.
روشهاي ساده و خوش طعمي براي مصرف زنجبيل وجود دارند، افزودن اين ادويه به هر ترکيبي از سبزيجات بخارپز يا سالاد نتيجه اي عالي دارد.يک فنجان آب جوش همراه با زنجبيل رنده شده و عسل مي تواند به سادگي به نوشيدني آرام بخش شبانه شما تبديل شود.براي کساني که طعم قوي زنجبيل را دوست ندارند هم، کپسول هاي پر شده از پودر زنجبيل در بازار موجود است.
زنجبيل براي همه تجويز نمي شود. افرادي که داروي رقيق کننده خون مصرف مي کنند نبايد بدون مشاوره با پزشک به مصرف زنجبيل بپردازند زيرا مواد موجود در آن با داروهاي مذکور تداخل خواهد کرد.
همچنين با توجه به طعم بسيار قوي زنجبيل، در مصرف آن زياده روي نکنيد.مصرف بيش از حد زنجبيل هم مانند ساير ادويه جات ميتواند موجب ناراحتي معده شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي هاي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته