جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/05/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2560

  ساخت دانشگاه آزاد اسلامي در بومهن 

رودهن  خبرنگار آفرينش
اين روزها انتشار خبر ساخت دانشگاه آزاد اسلامي بومهن در رسانه ها ، شهروندان را نسبت به آينده شهر اميدوار کرده است . خبري که تنها با همت مسئولان شهرداري و شوراي اسلامي شهر محقق و آينده شهر بومهن را متحول خواهد کرد .
بومهن از 10 سال گذشته مورد بي مهري و کم لطفي قرار گرفته و محروميت آن در همه موارد محرز و محسوس است . جمعيت پذيري و مهاجرت هاي بي رويه و توسعه ناموزون و نابجاي شهر ، اکنون مشکلات را دو چندان افزون و لاينحل ساخته است . خدمات دهي به ساکنان شهري ، که بي پايه و غير اصولي توسعه يافته ، دشوار است و مسئولان شهري را با معضل مواجه کرده ، چرا که ر اهکارها نيز ، تاکنون به صورت اساسي کارساز مشکل نبوده است .
معضل آلونک نشيني ، کمبود امکانات شهري ، قطع آب و برق ، آسفالت و ترافيک ، استاندارد نبودن معبر شهري ، نبود امکانات تفريحي ، هنري و رفاهي و  ... در شهر بومهن زياد است . با اين اوصافي که از اين شهر گفته شد ; به نظر مي رسد ، توسعه فرهنگي و آموزشي شهر در حوزه هاي ديگر نيز ، تاثيرگذار باشد و روند پيش روي بومهن را ، در مسير جديدي تغيير دهد .
اين گزارش مي افزايد : شهرداري بومهن با مشارکت خيرين اين منطقه براي ساخت مرکز دانشگاهي ، به دانشگاه آزاد اسلامي زمين واگذار کرد.
اين اقدام هفته گذشته ، پس از بازديد رئيس منطقه 8 دانشگاه آزاد اسلامي از اراضي پيشنهادي مقامات شهري ، براي ساخت مرکز دانشگاهي بومهن ، با امضاي يک توافق نامه صورت گرفت .
شهردار بومهن با دانشگاه آزاد اسلامي توافق کرد ; براي تسريع در مراحل ساخت مرکز دانشگاهي بومهن و ارائه مجوزهاي قانوني با مسئولان اين دانشگاه همکاري مي کند . همچنين در پي اين توافق نامه خسرو تاش يکي از خيرين و معتمدان محلي بومهن ، 35000 مترمربع زمين از اراضي مستعد و مشرف به بومهن را ، براي ساخت مرکز دانشگاهي اين شهر ، به مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي واگذار کرد و شهرداري نيز متعهد شد ; تمامي اراضي قابل واگذاري همجوار اين زمين را ، از سهم خود براي توسعه مرکز پيش دانشگاهي شهر پس از طي مراحل قانوني به دانشگاه آزاد اسلامي واگذار کند .
بر اساس اين گزارش در توافق نامه اي که به امضاي شهرداري بومهن و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامي رسيد ، شهرداري تقبل کرد که ; پس از اخذ سريع مجوز قانوني براي راه اندازي موقت دانشگاه آزاد اسلامي بومهن ، ساختمان آموزشي مورد نياز را ، براي مدت 2 سال در اختيار مسئولان ذيربط قرار دهد ، تا از مهر ماه سال جاري با تدريس چند رشته تحصيلي ، دانشگاه آزاد اسلامي ، در بومهن فعال شود . ساخت دانشگاه آزاد اسلامي بومهن که با همکاري و همت شهرداري و شوراي اسلامي شهر و ديگر مقامات شهري و با مشارکت خيرين صورت خواهد گرفت ، نقش بسزايي در توسعه همه جانبه و به ويژه در  بخش فرهنگي ، آموزشي و اقتصادي اين منطقه دارد که اميدواريم مجدانه تا حصول نتيجه قطعي از سوي نمايندگان مردم بومهن در شوراي شهر پيگيري شود .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته