جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/06/02 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2562

  نحوه تغيير رشته در دانشگاه پيام نور اعلام شد 

مدير سنجش دانشگاه پيام نور از چگونگي شرايط تغيير رشته در دانشگاه پيام نور خبر داد.
دکتر سيد ابولحسن ترابي، در گفت وگو با ايسنا  اظهار کرد: شرايط عادي تغيير رشته مشمول دانشجوياني است که 24 واحد را گذارنده  و معدلشان نيز بالاي 12 باشد و همچنين نمره آزمون (اعلام شده از طريق سازمان سنجش) در رشته خواستار ادامه تحصيل در آن را نيز کسب کرده باشند.
وي افزود: اگر کسي يکي از شرايط فوق را ندارد; مي تواند از طريق شرکت در آزمون دوره هاي فراگير دو يا سه درس اختصاصي رشته مورد علاقه خود را امتحان داده و با کسب نمره 10 در هر درس و معدل 12 به رشته جديد تغيير رشته دهد.
وي تصريح کرد: تغيير رشته در 24 رشته ذکر شده در هفدهمين دوره آزمون فراگير صورت مي گيرد و همچنين آزمون تغيير رشته نيز در مراکز دانشگاه پيام نور برگزار مي شود.
مدير سنجش دانشگاه پيام نور با بيان اينکه آزمون تغيير رشته دانشگاه پيام نور سالي يک بار در شهريور ماه برگزار مي شود افزود: آزمون تغيير رشته نيز امسال در 24 شهريور ماه برگزار و نتايج آن تا اواسط مهرماه اعلام مي شود.
به گفته دکتر ترابي، متقاضيان تغيير رشته از طريق بند ج مطابق دفترچه نوبت هفدهم راهنماي پذيرش دوره هاي فراگير مي توانند در رشته  مرکزهاي اعلام شده نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند. هر دانشجو مي تواند واحدهاي اختصاصي رشته تحصيلي مورد درخواست خود را مازاد بر سقف رشته تحصيلي قبلي خود انتخاب و يا از رشته قبلي مرخصي تحصيلي اخذ نمايد.
وي در خاتمه گفت: تغيير رشته از طريق بند ج فقط در رشته هايي مجاز است که آن رشته از طريق دوره هاي فراگير ارائه شده باشد. دانشجويان متقاضي تغيير رشته توام با انتقال علاوه بر احراز شرايط تغيير رشته بايد شرايط انتقال را نيز احراز نمايند(انتقال به مرکز تهران مقدور نيست) و براي شرکت در آزمون تغيير رشته از طريق بند ج گذراندن يک ترم کفايت ميکند و نيازي به گذراندان 24 واحد نيست ولي در صورت تقاضاي انتقال گدراندن 24 واحد الزامي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
پزشکي و علمي
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته