جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/11/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه)(ولادت حضرت امام محمدباقر(ع)را تبريك مي گوييم) نسخه شماره 3244

 وزير کارخبر داد;
 کاهش بودجه اشتغال در سال 88 

وزير کار و امور اجتماعي از کاهش بودجه اشتغال، عمراني و جاري در لايحه بودجه سال آينده خبر داد.به گزارش برنا، "سيدمحمد جهرمي" گفت: با پيگيري هاي وزارت کار دولت و مجلس پذيرفتند که ماده 13 لايحه هدفمند کردن يارانه ها را که طي آن قرار بود افزايش سالانه دستمزد کارگران و کارمندان متوقف شود، مورد اصلاح قرار گيرد.
وزير کار و امور اجتماعي اظهار داشت: در خصوص حل مشکلات سرمايه در گردش و مشکلات بانکي بنگاه ها توسط برخي بانک ها و شعب اقداماتي شده ولي در حدي که متناسب با نيازهاي بازار کار و اشتغال کشور باشد، نبوده است.
جهرمي در زمينه لايحه بودجه سال 88 و وضعيت بودجه در وزارتخانه متبوعش، تصريح کرد: وضعيت بودجه نيز مانند بسيار ديگر از دستگاه ها دچار تغييراتي شده به نحوي که بودجه هاي عمراني، جاري و بخش اشتغال ما کاهش يافته که اين مسئله مربوط به کاهش درآمدهاي کشور است.
وي در زمينه حل مشکلات کارگران و همچنين حمايت از رفع مشکلات و جلوگيري از به تعطيلي کشانده شدن واحدهاي توليدي گفت: من در رابطه با تعطيل شدن برخي واحدهاي توليدي و اخراج تعدادي از کارگران در دولت صحبت کردم که قرار شد وزارت اقتصاد، بانک مرکزي و وزارت صنايع براي حل مشکلات کارخانجات اقداماتي را انجام دهند.
وزير کار خاطرنشان کرد: در مسئله تخصيص بودجه به بنگاه ها بارها اعلام کردم که مسئله فقط مربوط به بنگاه هاي زودبازده نيست به نحوي که آمار بانک ها و بانک مرکزي که در طول سه سال دولت نهم 230 هزار ميليارد تومان به مردم تسهيلات پرداخت شده، سهم بنگاه هاي زودبازده 18 هزار ميليارد تومان بوده است.
جهرمي ادامه داد: با وجود مشکلاتي که بانک ها و بانک مرکزي اعلام مي کردند که باعث عدم پرداخت تسهيلات جديد به بنگاه هاي زودبازده مي شود ولي به تازگي اعلام کردند که 7 هزار ميليارد تومان براي اتمام طرح هاي نيمه کاره پرداخت خواهند کرد ولي تا جايي که من مي دانم در چند ماه گذشته کمتر از هزار ميليارد تومان پرداخت شده است.
وزير کار ادامه داد: البته اگر سهم سرمايه در گردش بنگاه هاي بزرگ را نيز به اين بخش اضافه کنيم رقم معادل دو هزار و 800 ميليارد تومان خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
اطلاعيه دانشگاه آزاد اسلامي
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته