جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1387/12/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه)(شهادت حضرت امام حسن عسگري را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 3269

  حل مشکلات آسارا بدون توجه مسئولان کشوري غيرممکن است 

 کرج-خبرنگارآفرينش
بخش آساراي شهرستان کرج پذيراي 80 کيلومتراز جاده زيباي کرج-چالوس مي باشد و يکي از محورهاي مواصلاتي استان هاي تهران ومازندران و چنداستان ديگر کشور محسوب مي شود و به لحاظ جاذبه هاي گردشگري و توريستي پذيراي ميليونها مسافر و گردشگر داخلي و خارجي مي باشد ودر مسير تردد مسافران به شهرهاي شمالي کشور نيز قرار دارد ولي متاسفانه امکانات و زيرساختهاي موجود پاسخگوي نيازهاي اين بخش نيست.
جاده چالوس به عنوان چهارمين جاده زيباي جهان از ابعاد ملي و فراملي حائز اهميت است و بخش آسارا به دليل قرار گرفتن 80 کيلو متر از جاده چالوس در قلب آن و نيز رودخانه کرج ،سد اميرکبير،پيست اسکي ديزين و همچنين مراکز زيارتي و تاريخي از بعد ملي و فراملي به دور نيست وحل مشکلات اين بخش بدون توجه مسئولان کشوري غير ممکن است.
در حال حاضر دستگاه هاي نظير سازمان آب،منابع طبيعي،سازمان حفاظت از محيط زيست و اداره راه خود را متوليان بخش آسارا مي دانند ولي اين دستگاه ها هنوزنتوانسته اند مشکلات اين بخش را مرتفع کنند.
جواد نوري رئيس شوراي بخش آسارا در نشست خبري در جمع خبرنگاران گفت : بخش آسارا با تعداد جمعيت  حدودا بيست هزار نفر که متشکل ازبوميان ساکن دائمي بخش است و تعداد 6200 واحد مسکوني و وجود ظرفيت هاي  و پتانسيل هاي بالقوه مهياي توسعه ،پيشرفت و آباداني هرچه بيشتر است ولي متاسفانه با کم توجهي مسوولان مواجه است.
نوري در رابطه با مشکلات بخش آسارا گفت : کمبود مراکز بهداشتي و درماني با توجه به خيل عظيم مسافران و گردشگران وهمچنين حادثه خيز بودن اين محور از جمله مشکلات اين بخش است.همچنين تعويض و نوسازي ناوگان جمع آوري زباله هاي سطحي رابه منظور جلوگيري ازالودگي آب شرب ، با توجه به تامين بخش قابل توجهي از آب شرب تهران از رودخانه کرج را نياز اساسي اين بخش دانست .
وي در ادامه بحث حريم ها و همچنين نبود استراحتگاه هاي عمومي و مراکز اقامتي را از ديگر مشکلات بزرگ آسارا دانست.
رئيس شوراي بخش آسارا همچنين برلزوم افزايش جايگاه هاي اختصاصي سوخت،نصب خودپرداز و باجه هاي تلفن و احداث فضاهاي آموزشي را از ديگر نياز هاي پيش روي بخش عنوان کرد.
در ادامه اين نشست ابوالقاسم با قري بخشدار آسارا گفت:بخش آساراي شهرستان کرج که علاوه برفعاليت هاي باغداري،کشاورزي، دامداري به لحاظ معادن و مخازن سرشار طبيعي بسيار مستعد بوده و آمادگي پذيرش ظرفيت هاي جديدي چون پرورش ماهي،کارگاه هاي آب بسته بندي ،فضاهاي آموزشي ، ورزشي وتوريستي را دارد. باقري  اعزام يک هيئت کارشناسي به رياست وزارت کشور و با عضويت وزارتخانه هاي نيرو، راه ،جهادکشاورزي، مسکن و شهرسازي،بهداشت و درمان و سازمانهاي حفاظت ازمحيط زيست وميراث فرهنگي و همچنين نمايندگان شهرستان کرج را تنها راه رفع مشکلات موجود بخش آسارا دانست و گفت: تنها از اين طريق است که مي توان منطقه اي را که مي تواند از نظر درآمدي و اشتغال در کشورمفيد باشد را از رکود خارج کرد. در پايان اين نشست باقري از برگزاري سومين دوره مسابقات بين المللي آلپاين يادواره شهداي بخش آساردر پيست بين المللي اسکي ديزين خبرداد


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي و در قلمرو ورزش
سياسي
دريچه هنر
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
خبر و دانشگاه
آزمون و سنجش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته