جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3280

 قيمت خودرو دست نخورده باقي ماند  

قيمت خودرو در بازار هم اکنون هم سطح قيمت هاي روزهاي پاياني سال گذشته است.
به گزارش ايسنا، فعالان بازار بر اين عقيده اند که اين قيمت ها در هفته هاي آينده ثابت نخواهد ماند و متناسب با واکنش بازار تغيير خواهد کرد.
در اين ميان ايران خودرو طبق آخرين شرايط فروشي که قرار است از فردا اعلام کند، عنوان کرده که ديگر از تخفيف ها و فروش با شرايط و تسهيلات ويژه سال گذشته (دهه فجر و آخر سال) براي امسال خبري نيست.
هم اکنون پژو 405 به عنوان پرتيراژ ترين خودرو سال گذشته ايران خودرو در مدل بنزيني 13 ميليون تومان به فروش مي رود. قيمت پژو 206 تيپ 2 نيز به 13 ميليون و 800 هزار تومان در بازار رسيده است. پژو پارس نيز هم اکنون 17 ميليون و 200 هزار تومان در بازار فروش مي رود.
سمند معمولي هم که به نظر مي رسد ديگر ايران خودرو توليدي از آن ندارد و فقط تاکسيراني خواهان آن است، در مدل بنزيني به 13 ميليون و 400 هزار تومان رسيده است. اين خودرو در مدل LX حدود 15 ميليون و 200 هزار تومان و در مدل کمي پيشرفته تر يعني سورن 16 ميليون و 800 هزار تومان فروخته مي شود. از بازار محصولات سايپا و پرتيراژترين خودرو سال 1387 و سال هاي قبل اين کارخانه يعني پرايد نيز خبر مي رسد که اين خودرو در مدل صبا در محدوده قيمت هفت ميليون و 800 هزار تومان فروش مي رود. نوع دوگانه سوز آن نيز هشت ميليون و 300 هزار تومان معامله شده است.
زانتيا و ريو نيز تغيير قيمتي محسوسي نسبت به سال گذشته نداشتند و اين خودروها به ترتيب 27 ميليون تومان و 13 ميليون و 200 هزار تومان فروش رفته اند.
در کلاس خودروهاي لوکس، ماکسيما همچنان در محدوده قيمت کارخانه اي يعني 39 ميليون و 850 هزار تومان در مدل اتوماتيک و 35/5 ميليون تومان در مدل دنده اي خريد و فروش مي شود. پارس خودرو قرار است نيسان تي ينا را جايگزين اين خودرو کند. البته تي ينا کلاس قيمتي متفاوتي با ماکسيما دارد.
تنها محصول مشترک ايران خودرو و پارس خودرو نيز در مدل E2 فول آپشن 14 ميليون تومان فروخته شده است. اين خودرو در مدل E1 نيمه فول 12 ميليون تومان به فروش مي رود با توجه به عدم توليد E1 فول آپشن، قيمتي از آن در بازار در دست نيست، اما اين خودرو در مدل E0 کولر دار 10 ميليون و 600 هزار تومان خريد و فروش مي شود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته