جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3289

  گاز گران نمي شود 

 مديرعامل شرکت ملي گاز با اشاره به عدم افزايش قيمت گاز در سال جاري گفت: طرح نهايي محاسبه قيمت گاز بر مبناي شرايط اقليمي و آب و هوايي شهر به جاي استان تا دو هفته ديگر به دولت ارائه مي شود.
عزيزا... رمضاني اظهار داشت: براي سال جاري هيچ گونه افزايش قيمتي براي گازبها در نظر گرفته نشده است. براي مصرف نيز سه سناريو شامل تداوم تعرفه ها و قيمت هاي فعلي، بازنگري در تعرفه ها متناسب با شرايط آب و هوايي و کار در قالب لايحه هدفمند شدن يارانه ها مطرح است.
معاون وزيرنفت يادآور شد: براساس مطالعات انجام شده پيشنهاد جديدي را آماده کرديم که براساس آن قيمت و تعرفه گاز از استاني به شهرستان تغيير داده و شرايط آب و هوايي شهرستان به جاي استان در محاسبه قيمت گاز در نظر گرفته مي شود.
به گفته وي، بر اين اساس هر استان تا 3 گروه آب و هوايي تقسيم بندي خواهند شد. پيشنهاد اوليه اين طرح به هيات دولت ارائه شده و تا دو هفته آينده طرح نهايي آن به دولت ارسال مي شود براساس اين طرح مشترکان اين طرح مشترکان صرفه جو همانند گذشته از تعرفه هاي تشويق برخورد خواهند شد.
وي افزود: پيش بيني ما اين است که 20 درصد از 14 ميليون خانوار تحت پوشش شرکت از اين تعرفه هاي تشويقي برخوردار شوند که براساس آن گازبها به ازاي مترمکعبي 45 ريال براي آنها محاسبه مي شود. تعيين الگوي مصرف صنايع نيز با مشارکت سازمان بهينه سازي مصرف سوخت در حال انجام است که حداکثر تا ارديبهشت ماه آماده خواهد شد.
رمضاني در مورد شکايت ترکيه از ايران بر سر موضوع صادرات و کيفيت گاز گفت: ما با ترکيه قرارداد داريم و يکي از بندهاي آن نيز تجديدنظر در قيمت است. اما هيچ يک از طرفين خارج از قرارداد نمي توانند ادعايي داشته باشد به هر حال موضوع شکايت آنها در محاکم رسمي در دست پيگيري و بررسي است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته