جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1385/06/11 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران نسخه شماره 2569

  سال گذشته در کشور;
 در ازاي هر شش نفر بيمه شده يک نفر باز نشسته شده است 

اصفهان  خبرنگار آفرينش
سازمان تامين اجتماعي ، يک نظام پر برکت براي جامعه و مردم است بدون اينکه هزينه اي براي جامعه داشته باشد .
مهندس مددي ، رئيس هيئت مديره و مديرعامل سازمان تامين اجتماعي در ديدار با استاندار اصفهان با بيان اين خبر افزود : عليرغم پوشش 65 درصدي جمعيت استان اصفهان در زير چتر حمايتي سازمان تامين اجتماعي ، متاسفانه اين سازمان با رشد هزينه ها نسبت به درآمد ،
رو به رو است .
وي افزود : در استان اصفهان اين سازمان سال گذشته ، با 72 ميليارد تومان کسري مواجه شد که عمدتا به لحاظ ; وضعيت حاکم بر صنايع نساجي و اجراي قوانين بازنشستگي پيش از موعد در مشاغل سخت و زيان آور و قانون بازسازي و نوسازي صنايع بوده است .
مديرعامل سازمان تامين اجتماعي با اشاره به کاهش نسبت بيمه پردازي به بازنشستگي در سال هاي جاري به ويژه در استان اصفهان افزود: در  سال 58 به ازاي پرداخت حق بيمه 24 نفر ، يک نفر از مزاياي بازنشستگي استفاده مي کرد . ولي در سال گذشته ، اين رقم در کشور به ازاي هر 6 نفر بيمه شده ، يک نفر بازنشسته شده که اين نسبت در استان اصفهان پايين تر است .                                      به گونه اي که ; در اين استان به ازاي پرداخت 5 نفر  حق بيمه ، يک نفر بازنشسته شده است .
وي همچنين افزود : علاوه بر پايين بودن نسبت بيمه پردازي در استان اصفهان ، اين استان در بخش هزينه هاي درمان ، بعد از استان تهران ، بيشترين هزينه را براي درمان بيمه شدگان دريافت کرده است .
وي ادامه داد : با اين روند ، پايداري صندوق بيمه تامين اجتماعي به مخاطره افتاده و کشور با بحران اجتماعي و اقتصادي مواجه خواهد شد .
مهندس مددي در ادامه خواستار حمايت دولت و پرداخت حق بيمه و بدهي هاي شرکت ها و ادارات دولتي به اين سازمان ، جهت پويايي و ارائه خدمات به بيمه شدگان شد و گفت: هم اکنون حدود 28 ميليون نفر در سطح کشور تحت پوشش حمايت هاي قانوني اين سازمان در قالب حمايت هاي کوتاه مدت و بلندمدت مي باشند .
وي افزود : هم اکنون بيش از 500 شعبه بيمه و 350 بيمارستان و درمانگاه در کشور مشغول ارائه خدمات به بيمه شدگان مي باشند . وي در ادامه با اشاره به منابع درآمدي سازمان ، که عمدتا درآمدهاي حاصل  آن ، از دريافت حق بيمه مي باشد ، گفت : اين سازمان در بخش اقتصادي نيز سرمايه گذاري هايي نموده که ضمن ايجاد اشتغال ، پشتوانه اي نيز براي صندوق تامين اجتماعي مي باشد .
وي افزود : دولت بايد در جهت حفظ و برقراري امنيت اجتماعي و رفاه و حمايت از کارگران و نظام توليد ، سازمان تامين اجتماعي را، در برنامه هاي سرمايه گذاري و اقتصادي ياري کند .
سيدمرتضي بختياري ، استاندار اصفهان نيز ، در اين ديدار ضمن قدرداني از پرسنل خدوم سازمان تامين اجتماعي ، خواستار شناخت بيشتر مردم از نحوه خدمات و کار سازمان تامين اجتماعي با هدف تعامل بيشتر بيمه شدگان و کارفرمايان با اين سازمان شد .
وي با تاکيد بر مشارکت اين سازمان در سرمايه گذاري هاي اقتصادي به ويژه در استان اصفهان براي برقراري تعادل بين درآمدها و هزينه ها و پايداري حقوق تامين اجتماعي افزود: استان اصفهان سالانه به ايجاد 65 هزار شغل نياز دارد که در اين راستا از برنامه هاي اقتصادي و سرمايه گذاري هاي اين سازمان استقبال و حمايت مي کند . وي افزود : سازمان تامين اجتماعي پشتوانه واقعي مردم است و تلاش مي کنيم به مشارکت و حمايت سازمان تامين اجتماعي ، علاوه بر ايجاد اشتغال ، امنيت اجتماعي را در استان برقرار کنيم .


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
هنري2
دانشگاه
دانشگاه و خبر
اقتصادي
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته