جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3293

  دفاتر مخصوص اساتيد بازنشسته در دانشگاه تهران راه اندازي مي شود;
 بازگشت بازنشستگان 

معاون آموزشي دانشگاه تهران از راه اندازي دفاتر مخصوص اساتيد بازنشسته در دانشکده هاي اين دانشگاه خبر داد و گفت: کليه اعضاي هيئت علمي بازنشسته با مجوز وزارت علوم دوباره دعوت به کار شده اند تا به فعاليت آموزشي و پژوهشي خود ادامه دهند.  
 محمود کمره اي با بيان اين مطلب درباره راه اندازي دفاتر مخصوص اساتيد بازنشسته در دانشکده هاي دانشگاه تهران گفت: در بسياري از دانشکده هاي دانشگاه تهران دفاتر اساتيدي که به افتخار بازنشستگي نائل شده اند کماکان در اختيارشان قرار دارد يعني استاد همچنان فعاليت آموزشي و پژوهشي خود را انجام مي دهد.
به گزارش مهر ، وي افزود: بعضا در صورتي که در دانشکده ها مشکل فضاي فيزيکي وجود داشته يا استاد مايل نباشد که از دفتر خود استفاده کند، دفتر مشترکي براي چند نفر از استاداني که بازنشسته شده اند در آن دانشکده در نظر گرفته شده است تا هر زماني استادان بازنشسته مراجعه کردند خدمات لازم به آنها ارائه شود.
کليه اساتيد بازنشسته دانشگاه تهران دعوت به کار شدند
وي از اخذ مجوز از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري براي دعوت به کار اعضاي هيئت علمي بازنشسته دانشگاه تهران خبر داد و گفت: کليه اعضاي هيئت علمي بازنشسته دانشگاه تهران دعوت شده اند که به فعاليت آموزشي و پژوهشي خود ادامه دهند. بر اين اساس اساتيد بازنشسته مي توانند تا 10 ساعت در هفته تدريس داشته باشند. همچنين مي توانند مانند گذشته در زمينه راهنمايي پايان نامه هاي کارشناسي ارشد و دکتري فعال باشند.
کمره اي خاطرنشان کرد: محدوديتي در زمينه استفاده از گرنت پژوهشي و استفاده از کليه امکانات پژوهشي دانشگاه تهران براي اساتيد بازنشسته دانشگاه تهران وجود ندارد و آنها مي توانند مانند اساتيد شاغل از امکانات دانشگاه استفاده کنند.
تلاش دانشگاه تهران براي بازنشسته نشدن اعضاي هيئت علمي
معاون آموزشي دانشگاه تهران با اظهار اينکه پس از بازنشستگي تعدادي از اساتيد در تابستان 87 ديگر بازنشستگي خاصي در ميان اعضاي هيئت علمي دانشگاه تهران نداشته ايم   گفت: سن اساتيدي که در تابستان 87 بازنشسته شدند از 70 سال عبور کرده بود. ضمن اينکه هر زماني ممکن است فردي که واجد شرايط بازنشستگي است درخواست خود مبني بر بازنشسته شدن را ارائه کند.
وي تاکيد کرد: البته دانشگاه تهران هميشه سعي مي کند حتي الامکان از اساتيد خود استفاده کند و تا جايي که امکان دارد آنها را بازنشسته نکند و از خدماتشان بهره برداري شود.
ابلاغ آيين نامه استاد ممتاز در دانشگاه تهران
کمره اي از تصويب آيين نامه "استاد ممتاز" دانشگاه تهران توسط هيئت امناي دانشگاه تهران در حضور وزير علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد و گفت: آيين نامه "استاد ممتاز" دانشگاه تهران ابلاغ شد. معاون آموزشي دانشگاه تهران افزود: دانشگاه تهران تعدادي از اعضاي هيئت علمي دانشگاه را که احتمال مي رود واجد شرايط استاد ممتازي باشند شناسايي کرده که پرونده هايشان در دست بررسي است اما هنوز مراحل بررسي پرونده هيچ فردي به عنوان استاد ممتاز در دانشگاه تهران نهايي نشده است.  وي ادامه داد: وقتي بررسي اين پرونده ها نهايي شد استادان ممتاز دانشگاه تهران طي مراسمي به طور رسمي معرفي خواهند شد. بررسي پرونده هاي مربوط به استاد ممتازي مانند بررسي پرونده هاي مربوط به ارتقاي مرتبه اعضاي هيئت علمي است و بررسي پرونده ها نبايد چندان هم طولاني باشد. گفتني است موضوع بازنشسته کردن اجباري  اساتيد صاحب نام دانشگاهي يکي از چالش بر انگيزترين موضوعات دانشگاههاي کشور در سالهاي اخير بوده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته