جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3293

 بانک و بيمه  

واريز آني وجوه به حساب پذيرندگان پايانه هاي فروشگاهي بانک ملت
بانک ملت در راستاي افزايش سطح کيفيت خدمات خود، واريز آني وجوه به حساب پذيرندگان پايانه هاي فروشگاهي را امکان پذير کرد.
به گزارش روابط عمومي بانک ملت، هم اکنون يکي از دغدغه هاي دارندگان پايانه هاي فروشگاهي، تاخير در پرداخت وجوه به حساب آنان است که در راستاي رفع اين مشکل، بانک ملت، طرح واريز آني وجوه به حساب دارندگان اين پايانه ها را به اجرا درآورد.
بر اساس اين گزارش، حسب اقدامات صورت گرفته و در اقدامي متمايز و منحصر به فرد، امکان واريز لحظه اي وجوه به حساب دارندگان پايانه هاي فروشگاهي بانک ملت، فراهم شده است به گونه اي که به محض اتمام انجام عمليات خريد از سوي دارنده کارت هاي بانکي عضو شتاب، وجه کالا يا خدمات بلافاصله و در لحظه از حساب کارت خريدار به حساب دارنده پايانه فروشگاهي بانک ملت، انتقال داده مي شود. بر اين اساس، امکان جديد، حسب درخواست مشتري براي پايانه هاي فروشگاهي راه اندازي مي شود و هم اکنون اغلب پايانه هاي منصوب در شرکت هاي بيمه، صنف طلا و جواهر و... از قابليت فوق برخوردارند. اين گزارش حاکي است، تاکنون بيش از 126 هزار پايانه فروشگاهي بانک ملت در فروشگاه ها و مراکز خريد سراسر کشور نصب و راه اندازي شده است.

بيمه آسيا آماده  براي خصوصي سازي
پرداخت حق ديه مساوي به زنان و مردان، ميزان حق خسارات پرداختي را 12 درصد افزايش داده است.
محمدعلي عيلپور مديرعامل بيمه آسيا در گفت وگو با ايسنا اظهارکرد: پرداخت حق ديه مساوي حتي در صورت دريافت هشت درصد حق بيمه اضافه به شرکت هاي بيمه فشار زيادي وارد مي آورد چه برسد به اينکه در حال حاضر دريافت اين هشت درصد هم متوقف شده است و همين مساله فشار مضاعفي را به شرکت هاي بيمه وارد مي کند. وي افزود: رشته بيمه شخص ثالث يکي از حوزه هاي زيان ده بيمه بود و همچنان نيز هست اين در حالي است که شرايط جديد، زياندهي اين رشته  بيمه اي را مضاعف کرده است. اين فعال صنعت بيمه با اشاره به لزوم تسريع خصوصي سازي در صنعت بيمه گفت: با توجه به آمادگي شرکت هاي بيمه دولتي و سازمان خصوصي سازي بايد هرچه سريعتر زمينه واگذاري بيمه را در بورس فراهم کنند چراکه به طور قطع سودآوري فعاليت هاي خصوصي در بيمه بيشتر از دولتي خواهد بود. مديرعامل بيمه آسيا افزود: در سال گذشته تمام تمهيدات لازم را براي ورود به حوزه خصوصي آماده کرده ايم به گونه اي به محض حصول زمينه هاي لازم و اعلام مسئولان خصوصي سازي ظرف دو هفته آماده واگذاري هستيم. وي در مورد تمهيدات انديشيده شده گفت: براي واگذاري شرکت و از آن مهمتر فعاليت در قالب يک بنگاه  خصوصي، زيرساخت هايي لازم است که تمام آنها را خصوصا در مورد زيرساخت هاي مالي فراهم آورده شده است. عليپور با اشاره به برنامه ريزي  براي واگذاري شرکت در پايان سال 87 گفت: فضاي عمومي بورس و نبود کشش  لازم در بازار سرمايه عرضه  سهام بيمه آسيا را به تعويق انداخت و در سال جاري نيز مترصد فرصت مناسب هستيم. وي تاکيد کرد: از ميان سه شرکت بيمه دولتي در آستانه واگذاري، بيمه آسيا بيشترين آمادگي را براي عرضه در بورس داراست.

نام بانک تجارت را تا دو سه هفته آينده در تابلو بورس ببينيد
مديرعامل بانک تجارت گفت: نام اين بانک ظرف دو تا سه هفته آينده در تابلو بورس و اوراق بهادار درج خواهد شد. مجيدرضا داوري در گفت وگو با ايرنا، پيش بيني کرد; سهام بانک تجارت قبل از سهام ساير بانک ها در سال جاري به بخش خصوصي واگذار شود. وي با بيان آن که، بانک تجارت براي واگذاري به بخش خصوصي به شرکت سهامي عام تبديل شده است، افزود: اين بانک تمام امور مربوط به واگذاري سهام را به پايان رسانده است. وي اظهار داشت: بانک يادشده در هفته آينده جلسه اي را با شرکت بورس در خصوص چگونگي واگذاري سهام برگزار خواهد کرد که اميدواريم به نتايج مطلوبي دست يابيم. مديرعامل بانک تجارت گفت: سهم بازار بانک در سال گذشته افزايش يافته و نسبت منابع و مصارف آن نيز اصلاح و مثبت شده است.
بسته سياستي - نظارتي بانک مرکزي
وي در خصوص بسته سياستي - نظارتي بانک مرکزي و تعيين نرخ سود 12 درصدي براي عقود مبادله اي،  گفت: سيستم بانکي موظف به تبعيت از مصوبات بانک مرکزي است و بانک تجارت نيز که جزو پنج بانک اصلي کشور است از اين سياست پيروي خواهد کرد.
داوري با اشاره به ايجاد تغييرات در نرخ سود تسهيلات در سال هاي گذشته، گفت: سيستم بانکي هر ساله فعاليت خود را با اين تغييرات تنطيم مي کند و رمز موفقيت سازمان ها و نهادها نيز وفق دادن خود با محيط است.
بحران مالي جهاني
داوري با اشاره به بحران مالي جهاني، گفت: با وجودي که اقتصاد دنيا با مشکلات زيادي مواجه شده اما بايد براي ثبات اقتصادي کشور تلاش شود و وضعيت اقتصادي بهبود يابد.
کاهش نرخ تورم
وي، کاهش نرخ تورم را براي اقتصاد کشور مناسب دانست و اظهار داشت:  نرخ تورم و سود بانکي دو نرخ مرتبط با يکديگر هستند لذا اگر خواستار کاهش نرخ سود تسهيلات بانکي که جزو الزامات برنامه چهارم توسعه اقتصادي است، هستيم بايد نرخ تورم را در کشور کاهش داد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته