جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3293

  «چيزي شبيه چشم هايم» در مسابقه جشنواره «ايموشن پيکچر» يونان 

مستند «چيزي شبيه چشم هايم» به کارگرداني هوشنگ ميرزايي به بخش مسابقه جشنواره «ايموشن پيکچر» يونان راه يافت. به گزارش  فارس، فيلم «چيزي شبيه چشم هايم» که پيش از اين جايزه بزرگ جشنواره «کم توان ها»ي مسکو را کسب کرده، به دعوت دبير جشنواره «ايموشن پيکچر» يونان، خانم ماريا هاتزيميچالي پاپاليو به بخش مسابقه اين جشنواره راه يافت.  اين جشنواره مستند که امسال سومين دوره اش را پشت سر مي گذارد در تاريخ 21 Jun برگزار مي شود و تا سه روز ادامه خواهد داشت.
اين جشنواره با حمايت مرکز فيلم کانادا و جشنواره فيلم درآما يونان برگزار مي شود و در کنار نمايش فيلم ها، جلسات کنفرانس و ورک شاپ نيز برگزار مي شود. اين جشنواره فيلم هاي با موضوع معلولين و انسان هاي کم توان را به نمايش مي گذارد و فيلم هاي مطرح مستند دنيا با موضوع معلولين در اين جشنواره نمايش داده مي شود.  اين جشنواره در آتن، پايتخت يونان برگزار مي گردد و از فيلم سازها براي شرکت در کنفرانس ها و ورک شاپ ها دعوت به عمل مي آيد. در اين جشنواره تعداد محدودي از فيلم هاي مطرح دنيا انتخاب مي شود و در هفت بخش به فيلم ها جايزه نقدي هفت هزار يورويي داده مي شود.
فيلم هايي که در اين جشنواره موفق به کسب جايزه شوند در بخش ويژه اي با عنوان فيلم هاي «ايموشن پيکچر» (احساس تصاوير) در جشنواره دراما به نمايش درمي آيند.
فيلم مستند «چيزي شبيه چشم هايم» داستان زندگي عبدالواحد اسماعيل پور، نوجوان کرد سقزي را نشان مي دهد که در هفت سالگي يک مين خنثي نشده را به تصور اين که وسيله اسباب بازي است، پيدا مي کند و با سنگ روي آن مي کوبد و بواسطه انفجار مين، هر دو دست و چشم هايش را از دست مي دهد و براي ادامه تحصيل، با ابتکار عمل يک معلم آموزش استثنايي با لب هايش کتاب بريل نابيانان را مي خواند و در حال حاضر دانش آموز ممتاز سال آخر دبيرستان است.
اين فيلم بيش از اين نيز جايزه ويژه جشنواره توس کورت فرانسه، جايزه بزرگ جشنواره مسکو، جايزه طلا جشنواره هوستون آمريکا، تنديس سيمين جشنواره فيلم رشد و جايزه ويژه دهمين جشنواره سينماي مقدس و چندين جشنواره داخلي ديگر را به دست آورده و در ده ها جشنواره داخلي و خارجي حضور موفقيت آميزي داشته است. اين فيلم همچنين در بخش مسابقه جشنواره هاي فيلم فجر، کودک و جشنواره سينماي جوانان نيز حضور داشته است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته