جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3293

 كوتاه و خواندني سوت پايان ودقيقه 90 

 مازيار زارع هافبک تيم فوتبال پرسپوليس :
بازي با الغرافه آسان نيست
 مازيار زارع هافبک تيم فوتبال پرسپوليس  در خصوص  ديدار تيم هاي پرسپوليس و الغرافه گفت: الغرافه تيم بسيار قدرتمندي است که نسبت به دو حريف ديگر در اين گروه براي ما سخت تر بود. آنها در ورزشگاه آزادي هم تيم ما را بسيار اذيت کردند و اکنون هم بدون شک در دوحه و در خانه تيم ميزبان کار آساني در پيش رو نخواهيم داشت.
وي افزود: با توجه به شکست مان مقابل استقلال اهواز و نااميدي در رقابت هاي ليگ برتر اکنون تمام فکر و ذکرمان مسابقات ليگ قهرمانان آسياست که مي توانيم با پيروز برابر الغرافه صعودمان را قطعي کرده و شانس بسياري براي اول شدن در گروه پيدا کنيم.
 
 پرسپوليس رفت
آخرين تمرين تيم فوتبال پرسپوليس پيش از سفر به قطر صبح ديروز (شنبه) در مجموعه  ورزشي خيريه عمل برگزار شد.
گفتني است که، در اين تمرين بازيکنان در ابتدا به مدت 40 دقيقه تمرينات بدنسازي را در برنامه  خود داشتند. پس ازآن روي به کارهاي استقامتي آوردند و کارشان را در اين مرحله با تمرين آقاوسط در قالب چند گروه به پايان بردند.
سپس آنها به سه دسته تقسيم شدند و در زمين بزرگ به مرور برنامه هاي تاکتيکي با رويکرد حمله به سمت دروازه همراه با حفظ توپ را تمرين کردند.
در تمرينات ديروز کريم باقري و مسعود زارعي پس از 50 دقيقه تمرينات اختصاصي به رختکن رفتند. همچنين سپهر حيدري، فرانک آتسو و ميثاق معمارزاده نيز در مدتي از اين تمرين اختصاصي کار کردند.
بازيکنان تيم پرسپوليس عصر ديروز در ساعت 18 و 30 دقيقه براي ديدار با تيم الغرافه قطر در چارچوب رقابت هاي ليگ قهرمانان آسيا تهران را به مقصد دوحه ترک خواهند کرد.

شايد باقري و حيدري به بازي الغرافه نرسند
 دکترفريد زرينه پزشک تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص آخرين وضعيت کريم باقري  گفت: وضعيت کريم باقري براي بازي مقابل الغرافه قطر نگران کننده است.
وي افزود: کريم باقري به دليل پيچيدگي شديد از ناحيه مچ پا دچار مصدوميت سختي شده و بازي کردن او مقابل الغرافه قطر تقريبا بعيد است.
وي اضافه کرد: باقري به قطر مي آيد اما تصميم نهايي در خصوص حضور وي در بازي مقابل الغرافه را يک روز قبل از بازي خواهيم گرفت.
وي گفت: سپهر حيدري نيز به دليل خونريزي از ناحيه ران پا با مصدوميت مواجه است و حداقل پس از دو روز ديگر مي تواند تمرينات پرفشار خود را شروع کند و حضور او در ديدار روز سه شنبه در پرده ابهام قرار دارد.

رحمان رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
بايد به فکر بازي با الغرافه باشيم
رحمان رضايي مدافع تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص بازي با الغرافه گفت: بازي با الغرافه براي ما بسيار مهم و حياتي است و بايد در اين ديدار پيروز شويم تا شانس صعودمان به مرحله بعد را افزايش دهيم.
وي افزود: الغرافه در خط حمله بسيار سرعتي عمل مي کند و اگر بتوان آنها را به خوبي کنترل کنيم با پيروزي در اين ديدار صعودمان به مرحله بعد را به عنوان تيم نخست گروه قطعي خواهيم کرد.
مدافع تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه بازي عملکرد پرسپوليس برابر استقلال اهواز راضي کننده نبود، اضافه کرد: ما در آن بازي مستحق شکست نبوديم و مي توانستيم به راحتي آنها را شکست دهيم اما هم خوب بازي نکرديم هم از فرصتهاي خود به خوبي استفاده نکرديم.
وي در پايان گفت: بايد اين شکست را فراموش کنيم و به فکر موفقيت در رقابتهاي ليگ قهرمانان آسيا و جام حذفي باشيم پرونده اين شکست ها بسته شده و مي توان با موفقيت دربازي آينده آنها را به فراموشي سپرد

اکبر ميثاقيان سرمربي سابق تيم فوتبال استقلال اهواز:
 نمي توانم به ابومسلم بروم
اکبر ميثاقيان سرمربي سابق تيم فوتبال استقلال اهواز گفت: به دليل مشکلاتي که با اين تيم دارم نمي توانم به عنوان سرمربي ابومسلم مشغول به کار شوم.
 وي در گفت و گو با  فارس افزود: پس از اينکه از استقلال اهواز بيرون آمدم از اين باشگاه به کميته انضباطي شکايت کردم تا حق و حقوقم را دريافت کنم. پس از اين موضوع مسئولان استقلال اهواز نيز شکايت خود را به کميته انضباطي تقديم کردند و معتقد بودند که مرا اخراج نکردند.
وي ادامه داد: من معتقدم مرا اخراج کردند به همين دليل خواهان دريافت باقيمانده مبلغ قراردادم هستم اما مسئولان باشگاه استقلال اهواز اين موضوع را قبول ندارند، امروز متوجه شدم کميته انضباطي اعلام کرده تا زمان رسيدگي به اين موضوع حق حضور در هيچ تيمي را ندارم. حتي نمي توانم سر تمريناتم حضور پيدا کنم چرا که در اين صورت به حق و حقوقم نخواهم رسيد.
وي درباره اينکه چقدر از باشگاه استقلال اهواز طلب دارد، يادآور شد: بهتر است مبلغ را نگويم. اميدوارم هر چه سريع تر اين موضوع حل شود اما نامه نگاري هاي مسولان باشگاه استقلال اهواز باعث شده زمان رسيدگي به اين موضوع عقب بيفتد. من هم ترجيح مي دهم از طريق قانوني اين مشکل حل شود.
اين مربي درباره اينکه چرا با اين وجود نامش به عنوان سرمربي ابومسلم از سوي مديرعامل باشگاه اعلام شده، خاطرنشان کرد: من با آقاي قاسمي و ساير مسئولان ابومسلم دوست هستم و به آنها گفته ام هر کمکي از دستم بربيايد برايشان انجام مي دهم اما نمي دانم چگونه همان شب از طريق تلويزيون اين موضوع اعلام شد. من مي خواستم تا زماني که اين اتفاق قطعي نشده،  علني نشود.

برنامه مسابقات جام حذفي فوتبال
10 ارديبهشت ، پرسپوليس - سپاهان در آزادي
 برنامه مسابقات دور اول مرحله دوم بازي هاي جام حذفي به شرح زير اعلام شد:

پنجشنبه 10 ارديبهشت
مس رفسنجان ................... استقلال تهران ساعت 15 نوش آباد - رفسنجان
صباي قم ....................... شموشک نوشهر ساعت 15:17 يادگار امام (ره)-قم
پرسپوليس ..................... سپاهان اصفهان ساعت 30:17 آزادي - تهران
راه آهن ............................... برق شيراز ساعت 15:17 اکباتان - تهران

 

 عباس انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس :
جام حذفي آخرين فرصت وينگادا
عباس انصاري فرد مديرعامل باشگاه پرسپوليس در خصوص موقعيت نلو وينگادا در تيم پرسپوليس گفت:  ليگ برتر که براي ما از دست رفته است و تنها موفقيت در ليگ قهرمانان آسيا و قهرماني در جام حذفي پيش روي ماست. وينگادا کارنامه بدي در ليگ قهرمانان نداشته و تداوم موفقيت وينگادا در اين رقابت ها نکته مثبت بزرگي در کارنامه او خواهد بود; اما به هرحال اين مسابقات تا تابستان ادامه خواهد داشت و ما اگر هم به مراحل بعدي صعود کنيم، تصميمات درباره کادر فني فصل بعد زودتر گرفته خواهد شد; بنابراين مي توان گفت که قهرماني در جام حذفي يک فرصت ويژه و يا به نوعي تنها فرصت اين مربي پرتغالي خواهد بود.
وي در پاسخ به اين سوال که تکليف ديگر اعضاي کادر فني پرسپوليس که پيش از حضور وينگادا نيز در اين تيم بودند چه خواهد شد، گفت: به آنها هم اولتيماتومي براي موفقيت در جام حذفي داده ايم چرا که قهرماني در اين مسابقات و کسب سهميه ليگ قهرمانان آسيا در فصل آتي اهميت زيادي براي ما دارد و نتايج فعلي چندان رضايت بخش نيست. تيم پرسپوليس واقعا بايد در اين جام متفاوت تر از بازي هاي گذشته باشد و سرنوشت تمام اعضاي کادر فني هم به آن بستگي خواهد داشت. همچنين اگر در اين راه موفق باشيم، در پايان فصل پس از مشخص شدن سرمربي تيم، بقاي ديگر اعضاي کادر فني چون افشين پيرواني، احمدرضا عابدزاده و نعيم سعداوي در تيم پرسپوليس بستگي به نظر او دارد.

امير رضا واعظ آشتياني مديرعامل باشگاه  استقلال :
قلعه نوعي گزينه اول من است
امير رضا واعظ آشتياني مديرعامل باشگاه فرهنگي - ورزشي استقلال تهران اعلام کرد که امير قلعه نوعي گزينه مورد علاقه وي براي هدايت اتيم فوتبال ستقلال در فصل بعد است.
وي در گفت و گو با ايرنا افزود :  توافقات اوليه با قلعه نوعي صورت گرفته و منتظر پايان فصل هستيم.
وي با اشاره به اين که به دنبال توافقات ثانويه هستيم،افزود: پس از پايان فصل بايد با سرمربي مذاکره کنيم و هر يک از طرفين شرايط خود را براي ادامه همکاري به بحث بگذارند.
واعظ آشتياني با رد اين مساله که از قلعه نوعي حمايت نمي کند و يا با او اختلاف دارد، گفت: زمين اختصاصي، سکوي مناسب براي تماشاگر تمرين، هر پيروزي يک پاداش اگر نامش حمايت نيست پس چيست؟
وي اضافه کرد: بارها گفتم و تاکيد کردم حمايت من از امير قلعه نوعي هميشگي است، حال چرا بايد در هر مصاحبه اي بگويم حمايت مي کنم؟
وي اشاره به اين که تا زماني که من هستم هيچ کس نمي تواند از روي سکوها براي تيم تعيين تکليف کند، گفت: "امير قلعه نوعي" هم راضي به اين مساله نيست، ما هر دو ادبيات لمپنيسم را نمي پسنديم و تنها مذاکره خواهيم کرد.
مديرعامل باشگاه استقلال خطاب به برخي از منتقدان بيان داشت: قلعه نوعي داشته فوتبال ما است اينقدر با وي بازي نکنيد، چرا سعي مي کنيد بر گوري که مرده در آن نيست گريه کنيد.
واعظ آشتياني با تاکيد بر اين که اگر قلعه نويي در ليگ پنجم هم مي شد براي من مهم نبود افزود: برد و باخت براي فوتبال است، مهم اين است که طرفين تفاهم همکاري داشته باشند.

امروز نشست خبري رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال
نشست خبري رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال امروز در فرهنگسراي رسانه برگزار مي شود.
گفتني است که ، مجتبي شريفي رييس کميته انضباطي فدراسيون فوتبال براي پاسخگويي به سوالات خبرنگاران ساعت 11 تا 13 در فرهنگسراي رسانه حاضر مي شود.
شريفي در اين نشست مطبوعاتي درخصوص مسايل انضباطي اخير فوتبال کشور توضيحات لازم را ارايه و آراي صادر شده را قرائت خواهد کرد.
 
مسعود عنايت  رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال:
هواداران استقلال عليه قلعه نوعي شعار خواهند داد
مسعود عنايت  رئيس کميته داوران فدراسيون فوتبال گفت: اگر استقلال نتيجه نگيرد، همين هواداران عليه امير قلعه نوعي شعار مي دهند.
وي در گفت و گو با خبرگزاري فارس، درباره شعار هواداران استقلال عليه کميته داوران به دليل قضاوت محسن قهرماني، اظهار داشت: از آنها نمي توان توقعي داشت. مگر هواداران در بازي مقابل عربستان، علي دايي را تشويق نمي کردند; اما تا ايران گل خورد، عليه او شعار دادند. همين هواداران استقلال، چند سال پيش، در حالي که حجازي استقلال را نايب قهرمان آسيا کرد، به دليل عدم نتيجه گيري در ليگ، عليه او شعار دادند.
وي افزود: اين هواداران که بعد از ديدار مقابل سايپا، امير قلعه نوعي را تشويق کردند، اگر اين تيم قهرمان نشود، عليه او شعار مي دهند. قهرماني در اين ديدار شجاعانه سوت زد و تمام تصميماتي که گرفته شد، درست بود. پنالتي گرفته شده صحيح بود و روي ديگر بازيکنان هم پنالتي رخ نداد.
رئيس کميته داوران عنوان کرد: وقتي کادر فني در کنار زمين به طور ناخواسته حرکاتي انجام مي دهد، معلوم است که هوادار حساس ايراني تحريک مي شود و فکر مي کند داور هر تصميمي گرفته، اشتباه است. اينطور مي شود که عليه داور شعار داده و به خانواده او بي احترامي مي کنند.
عنايت در مورد شعار هواداران استقلال مبني بر تباني با ذوب آهن، گفت: اين شعار را همه شنيدند و نمي توانم موضعي بگيرم. در اين باره فدراسيون و مسئولان آن مي توانند نظر بدهند. در هفته پاياني هم بايد مراقب اين مسائل باشيم. اميدوارم بازيکنان، مربيان و مسئولان تيم ها در هفته پاياني خويشتنداري بيشتري از خود نشان دهند. اين مربياني که از داوري ايراد مي گيرند، مگر کدام تيم خارجي آنها را مي خواهد؟ باور کنيد سطح داوري ما بالاتر از فوتبال ما است.

 جواد ايزدي مديرعامل باشگاه پيام مشهد:
استقلال هيچ وقت از مشهد راحت بيرون نرفته است
 
جواد ايزدي مديرعامل باشگاه پيام مشهد گفت: استقلال هيچ وقت از اين شهر راحت بيرون نرفته است.
 وي در گفت و گو با  فارس افزود: پيام مشهد همواره استقلال را اذيت کرده است. ما در اين ديدار هم به دنبال کسب 3 امتياز هستيم. آبي پوشان تهراني هيچگاه از شهر ما راحت بيرون نرفته اند.
مديرعامل باشگاه پيام در مورد شايعه پيشنهاد استقلال به اشپيتيم آرفي بهترين گلزن پيام براي حضور در اين تيم گفت: آرفي آنقدر بازيکن حرفه اي است که تحت تاثير اين مسائل قرار نمي گيرد. او تنها 3 گل با آقاي گلي ليگ برتر فاصله دارد و مي خواهد تعداد گل هاي زده خود را بيشتر کند. ضمن اينکه آرفي فقط از استقلال پيشنهاد ندارد. ذوب آهن و چند تيم اماراتي هم خواهان اين بازيکن هستند.
ايزدي در مورد اينکه امکان دارد آرفي بتواند 3 گل به استقلال بزند عنوان کرد: با توجه به شرايط ايده آل روحي و رواني که آرفي دارد مي توان روي زدن دو يا سه گل توسط او حساب کرد.

 طبق اعلام فدراسيون بين المللي تنيس روي ميز
نوشاد عالميان سومين پينگ پنگ باز برتر پروتورهاي جهان
 فدراسيون بين المللي تنيس روي ميز  با در نظر گرفتن 410 امتياز براي نوشاد عالميان، اين ملي پوش 17 ساله ايراني را در رده سوم جدول رده بندي جوانان شرکت کننده در مسابقات پروتور جهان قرار داد.
گفتني است که، "عمر عصار" با 516 امتياز صدر جدول رده بندي جديد فدراسيون جهاني تنيس روي ميز را در اختيار دارد.
در اين جدول که براساس پروتورهاي جهاني برگزار شده تا ماه آوريل 2009 محاسبه شده است پس از پينگ پنگ باز مصري ورزشکاري از ژاپن با نام "جين يودا" در رده دوم ايستاده است. اين ورزشکار ژاپني موفق به کسب 432 امتياز شده است.
نوشاد عالميان ملي پوش تنيس روي ميز کشورمان نيز با کسب 410 امتياز از مسابقات پروتور جهاني بحرين و قطر سومين بازيکن اين جدول معرفي شده است. عالميان در رقابت هاي بحرين و قطر به ترتيب موفق به کسب مدال طلا و نقره شده بود. همچنين در جدول رده بندي فدراسيون بين المللي تنيس روي ميز "پاتريک فرانزيسکا" و "مارسل آگوئيرا" به ترتيب با 370 و 300 امتياز در جايگاه چهارم و پنجم ايستاده اند.  رده بندي پينگ پنگ بازان جوان و اختصاص امتياز به آنها براي قرار گرفتن در اين جدول براساس نتايج به دست آمده توسط شرکت کنندگان در مسابقات پروتور جهاني محاسبه مي شود و در پايان سال 12 بازيکن برتر به مرحله نهايي پروتورهاي جوانان جهان دعوت مي شوند.

سرمربي تيم ملي پينگ پنگ ايران:
تمرينات پينگ پنگ بازان به صورت
 تخصصي دنبال مي شود

فواد کاسب سرمربي تيم ملي پينگ پنگ ايران در خصوص وضعيت اعضاي تيم ملي پينگ پنگ و چگونگي حضور آنها در مسابقات جهاني گفت: تمرينات قدرتي و بدنسازي ملي پوشان به پايان رسيده و در اين هفته نيز تلاش کرده ايم با بکارگيري تمرينات تخصصي و ساده تر نهايت آمادگي بازيکنان را بوجود آوريم.
وي افزود: اردوي آماده سازي ملي پوشان همچنان در تهران پا برجاست و پنج بازيکن ملي پوش حاضر در اردو با پشت سرگذاشتن تمرينات تکنيکي و تاکتيکي در دو نوبت صبح و بعدازظهر در شرايط آمادگي مطلوبي قرار داشته و فعاليت هاي خود را به صورت مستمر  ادامه مي دهند.
وي اضافه کرد: با توجه به اينکه رقابت هاي ليگ برتر کشور به تازگي به اتمام رسيده است و ملي پوشان نيز در ترکيب تيم هاي مختلف در اين مسابقات حضور داشتند بنابراين تمرينات قدرتي و بدنسازي را به پايان رسانده و فعاليت بازيکنان به تمرينات ريکاوري و ساده تر معطوف شده است.
وي خاطرنشان کرد: ملي پوشان از لحاظ جسماني در شرايط کاملا مساعدي قرار دارند و همچنين واحد مالميري ديگر بازيکن ملي پوش کشور که در هفته هاي گذشته از ناحيه لگن و ران دچار آسيب ديدگي شده بود با پشت سر گذاشتن يک دوره آماده سازي اکنون  بهبود يافته و در سلامت کامل قرار دارد.
وي درخصوص سطح رقابت هاي جهاني ژاپن در ارديبهشت تاکيد کرد: مسابقات جهاني به دليل حضور پينگ پنگ بازان برتر و داراي رنکينگ جهاني از سطح کيفي بالايي برخوردار بوده و در رقابت ميان شرکت کنندگان نزديک و فشرده است و حضور ملي پوشان جوان و باانگيزه کشورمان در اين پيکارها کسب تجربه و مهارت را درپي دارد.
سرمربي تيم ملي پينگ پنگ کشور  يادآور شد، از آنجايي که مسابقات جهاني از لحاظ کمي و کيفي در سطح بالايي قرار دارد و پينگ پنگ بازان شرکت کننده برتر در اين رقابت ها به دليل در اختيار داشتن  امکانات کافي و زمينه هاي موفقيت بيشتر در شرايط بهتري قرار دارند بنابراين ما از ملي پوشان توقع مدال نداريم و صعود از گروه خودمان از ارزش و اهميت بالايي برخوردار است.
وي همچنان گفت: رقابت هاي جهاني پينگ پنگ ششم ارديبهشت در يوکوهاماي ژاپن برگزار مي شود  و ما درصدد هستيم با ارائه بازي هاي تکنيکي و تاکتيکي به عنوان نماينده در اين مسابقات درخشش مطلوبي از خود نشان دهيم.
 
به ميزباني واحد دزفول ،
برگزاري دومين جشنواره ورزشي دانش آموزان و دانشجويان سما»
دزفول - خبرنگار آفرينش
دومين جشنواره ورزشي دانش آموزان و دانشجويان  مراکز سما» سراسر کشور  به ميزباني شهرستان دزفول ، در اين واحد دانشگاهي  برگزار ميشود.
رضا صادقي معاون دانشگاه و رئيس مرکز فرهنگي و آموزشي سما واحد دزفول در جلسه هماهنگي برگزاري اين مسابقات که با حضور برخي مسئولان شهر ودانشگاه بر گزار شد با اعلام اين خبر افزود:  اين مسابقات طي روزهاي 2  الي 11 ارديبهشت  ماه جاري در 2 بخش دانش آموزي و دانشجويي  برگزار خواهد شد.
 به گفته وي بر اساس تقويم زمانبندي برگزاري اين مسابقات ،  به ترتيب  از تاريخ 2 الي 4  ارديبهشت ماه مسابقات دانش آموزي در رشته هاي پينگ پنگ، فوتسال، شنا و طي  روزهاي 8 الي 11 ارديبهشت ماه  مسابقات دانشجويان در رشته هاي واليبال، پينگ پنگ، فوتسال و شنا برگزار خواهد شد.
اين مسابقات با همکاري سازمان تربيت بدني، آموزش و پرورش، فرمانداري و  برخي ادارات شهرستان دزفول برگزار خواهد شد. در اين مسابقات قريب 800 نفر شرکت کننده حضور خواهند داشت. اولين دوره اين مسابقات در سال گذشته به ميزباني واحد  يزد برگزار شد. دانشگاه آزاد اسلامي در دزفول در سال 1366 تاسيس و در حال حاضر با قريب 20 هزار دانشجو در مقاطع  مختلف تحصيلي با بيش از 120 رشته تحصيلي از واحد هاي دانشگاهي مطرح کشور و بعنوان قطب فني مهندسي منطقه 6 دانشگاهي کشور مي باشد.
 
برگزاري 4دور مسابقه بين المللي شطرنج به ميزباني آذربايجان غربي
اروميه - خبرنگار آفرينش
باقر خليلي رئيس هيات شطرنج آذربايجان غربي گفت : با توجه به استقبال شطرنج بازان بين المللي از برگزاري مسابقات بين المللي شطرنج جام سرداران آذربايجان سومين دوره  اين مسابقات در کنار اولين دوره  مسابقات آزاد بين المللي بانوان ، مرداد ماه در اروميه برگزار مي شود.وي افزود: امسال آذربايجان غربي ميزبان مسابقات بين المللي شطرنج جام  فجر نيز خواهد بود.وي گفت : سومين دوره  مسابقات بين المللي شطرنج بانوان نيز امسال در اروميه برگزار خواهد شد .

 

 دور برگشت ليگ برتر تيراندازي با کمان;
پارس جنوبي و پرسپوليس همچنان مدعي قهرماني
مسابقات هفته ماقبل پاياني ليگ برتر تيراندازي با کمان در رشته ريکرو مردان با صدرنشيني تيم پارس جنوبي پايان يافت.
گفتني است که ، اين مسابقات که در شهر درود استان لرستان برگزار شد، در پايان هفته چهارم، پنجم و ششم اين مسابقات تيم پارس جنوبي با 93امتياز کماکان در کورس قهرماني قرار دارد، پرسپوليس با 85امتياز، پاس همدان با 72 و کيش با 53امتياز در رده هاي دوم تا چهارم ايستاده اند.
 
 محمدرضا يزداني خرم رييس فدراسيون کشتي:
 استعفا» نداده ام 
 
محمدرضا يزداني خرم رييس فدراسيون کشتي گفت: خبر استعفاي من از فدراسيون کشتي صحت ندارد و تنها از ادامه فعاليت در هيات رييسه فدراسيون ورزشهاي پهلواني و زورخانه اي کنار کشيده ام.   
وي در گفت و گو با راديو ورزش افزود: پس از اعلام نظر قانوني سازمان بازرسي کشور در خصوص دوشغله هاي ورزشي با تبعيت از قانون از هيات رييسه فدراسيون ورزشهاي پهلواني و زروخانه کناره گيري کردم.
وي اضافه کرد: در فدراسيون کشتي همچون گذشته با قدرت و جديت به کار خود ادامه خواهم داد تا با کمک ساير اهالي کشتي و کارشناسان واقعي اين رشته، ورزش ملي کشور را به جايگاهي که شايسته آن است، برسانم.
 
 سفر تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به مالزي
تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به مالزي سفر کرد.
گفتني است که، تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي به نمايندگي از ايران جهت حضور در رقابتهاي بين المللي تور مالزي وارد اين کشور شد.
اين تيم ازامروز رقابت خود را آغاز مي کند. تيم دوچرخه سواري دانشگاه آزاد اسلامي هجدهم ارديبهشت ماه نيز براي شرکت در تور بين المللي اندونزي راهي اين کشور خواهد شد.
 
مشعل المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه هاي سراسر کشور روشن شد
 مراسم افتتاح المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه هاي سراسر کشور ويژه دختران دانشجو صبح ديروز با حضور جمعي از مسوولين وزارت علوم تحقيقات و فناوري، بنياد شهيد و امور ايثارگران و خانواده معظم شهدا و 35 دانشگاه دولتي سراسر کشور در دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار شد.
به گزارش ايسنا، در اين مراسم، پيام حسين دهقان، معاون رييس جمهور و رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران قرائت شد.
دکتر محمود ملاباشي، معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز در اين جلسه ضمن ابلاغ سلام وزير علوم، تحقيقات و فناوري و قدرداني از ميزباني دانشگاه صنعتي اصفهان، افزود: اين رقابت ها در جهت رشد و تعالي دانشجويان عزيز است. انتظار مي رود دانشجويان شاهد و ايثارگر همانند پدرانشان سرمشق و الگو باشند.
در پايان اين مراسم مشعل بازي هاي المپياد در محل يادمان شهداي دانشگاه صنعتي اصفهان و به دست فرزند شهيدان احمدپور و محدثيان روشن شد.
المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان دختر دانشگاه هاي سراسر کشور از ديروز به مدت يک هفته و در رشته هاي واليبال، تنيس روي ميز و بدمينتون دنبال خواهد شد.
المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه هاي دولتي سراسر کشور به همت بنياد شهيد و امور ايثارگران استان اصفهان، وزارت علوم، تحقيقات و فناوري و دانشگاه صنعتي اصفهان در دو بخش دختران و پسران برگزار مي شود.
 
مسابقات پينگ پنگ قهرماني جهان
رقابت تماشايي 627  پينگ پنگ باز در يوکوهاما
 پيکارهاي پينگ پنگ قهرماني 2009 جهان با شرکت 627 بازيکن از 113 کشور به ميزباني ژاپني ها برگزار خواهد شد.
گفتني است که ، 251 ورزشکار اعزامي به ژاپن در بخش زنان به رقابت مي پردازند. 376 پينگ پنگ باز ديگر نيز برگزارکننده بازي هاي بخش مردان خواهند بود. در مجموع 627 پينگ پنگ باز زن و مرد متقاضي حضور در مسابقات جهاني ژاپن به منظور شرکت در بازي هاي انفرادي، دوبل و ميکس دوبل اعلام آمادگي کرده اند.
تيم ملي پينگ پنگ ايران با در اختيار داشتن 8 بازيکن در مسابقات جهاني ژاپن شرکت خواهد کرد. مهران احدي، محمدرضا اخلاق پسند، شهرام سربخشيان، واحد مالميري، نوشاد عالميان، آنا فياضيان، ندا شهسواري و سحر رهنما بازيکنان اعزامي ايران به تورنمنت جهاني هستند که در تنها در دو بخش انفرادي و دوبل شرکت مي کنند.
اين در حالي است که کشور چين با معرفي 28 بازيکن زن و مرد به لحاظ تعداد شرکت کنندگان در صدر جدول  قرار دارد. ژاپني ها هم که در رده دوم اين جدول قرار دارند 21 بازيکن را معرفي کرده اند. "وارنر اشلاگر" قهرمان 36 ساله اتريشي است با عنوان کردن مشکلات خانوادگي از حضور در پيکارهاي پينگ پنگ 2009 جهان کناره گيري کرده است. اشلاگر در حالي  از سفر به يوکوهاما انصراف داده  که از سال 1991 حضور مستمر و بدون غيبتي در اين رقابت ها داشته است.
 
مهرداد عليقارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ:
پينگ پنگ خوزستان مي تواند
 دوباره به اوج بازگردد 
 مهرداد عليقارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ  گفت: تعامل و همکاري همه جانبه  کادر جديد هيات پينگ پنگ خوزستان با مسئولان و متخصصان ورزشي استان و کشور عامل بسيار مهم و ارزنده اي براي بهبود وضعيت اين ورزش در خوزستان و همچنين پيشرفت آن در سطح کشور است.
وي افزود : از سال 79 که پيمان حسني، رياست هيات را برعهده گرفت، سال به سال ورزش پينگ پنگ استان در تمامي رده هاي سني پيشرفت داشت.
مهراد عليقارداشي دبير فدراسيون پينگ پنگ درباره عوامل موثر در بهبود وضعيت پينگ پنگ استان خوزستان گفت: تعامل با اداره کل، فدراسيون، باشگاه ها و افراد مجرب و آگاه از علم روز پينگ پنگ دنيا عامل بسيار مهم و ارزنده اي در جهت پيشرفت دوباره اين رشته ورزشي در سطح استان خوزستان مي باشد. کادر جديد هيات اگر اين اقدام را در اولويت کار خود قرار دهد مي تواند جايگاه پينگ پنگ استان را در سطح کشور بهبود ببخشد.
وي افزود: در سال هاي گذشته کمک هاي قابل توجهي به برخي از شهرستان هاي خوزستان از سوي فدراسيون صورت گرفت، از امسال هيات خوزستان مي تواند اميدوار باشد که فدراسيون کمک هاي خود را از پينگ پنگ اين استان دريغ نخواهد کرد.
وي به مدال آوري ورزشکاران خوزستان در مسابقات بين المللي سال هاي گذشته اشاره کرد و گفت: استان خوزستان در تمامي رده هاي سني ملي پوش داشته و در بخش مردان در بسياري از مسابقات آسيايي و جهاني به همراه تيم ملي کشورمان به مقام هاي اول تا سوم نائل شده است. در ارزيابي فدراسيون از عملکرد هيات هاي استان هاي مختلف کشور، خوزستان هميشه رتبه نخست را به خود اختصاص مي داده ولي تصور مي شود در حال حاضر رتبه خوزستان حتي در ميان استان هاي برتر هم نباشد. البته با تلاش و حمايت از پينگ پنگ خوزستان، اين ورزش در سطح استان پيشرفت دوباره خود را آغاز خواهد کرد و به اوج خود در سطح کشور باز مي گردد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته