جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/01/30 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 3293

  اميرعابديني مديرعامل باشگاه داماش گيلان:
 چرا همه نتايج هفته سي و سوم بعد از دقيقه 85 رخ داد؟ 

اميرعابديني مديرعامل باشگاه داماش گيلان در اعتراض به عملکرد برخي از تيم ها در هفته سي و سوم گفت: سئوال من اين است که چرا همه نتايج هفته سي و سوم از دقيقه 85 به بعد رخ داد؟
وي در گفت و گو با  فارس افزود : احتمال مي دادم داماش به دسته پايين تر سقوط کند ولي احتمال بقا را از 18 درصد به 40 درصد رسانده بوديم و شانس خود را براي ماندن در ليگ برتر زيادتر کرديم اما در نهايت خيلي از حرف هايي که در طول فصل زدم در فوتبال اجرا شد.
وي ادامه داد: نتيجه اکثر ديدارهاي هفته سي و سوم ليگ برتر از دقيقه 85 به بعد رقم خورد در حالي که تيم ما در نيمه اول برنده شد. اگر اين مسائل را کنار هم بگذاريم کمي نگران مي شويم. البته تيم ما در جاهايي که نبايد امتياز از دست مي داد شکست خورد. با اين حال برخي اتفاقات نيز دستوري رقم خورد.
مديرعامل باشگاه داماش تاکيد کرد: مقاومت سپاسي در دقايق آخر برابر پيام با پنالتي بازنده شد. پرسپوليس هم در حالي که در دو سال گذشته همواره براي پيروزي تلاش مي کرد و حتي بازي باخته را مي برد در ديدار با استقلال اهواز شکست خورد آن هم در حالي که اين تيم در ليگ قهرمانان آسيا خوب نتيجه مي گيرد.
عابديني با اشاره به ديدار استقلال و سايپا عنوان کرد: سايپا اگر در جام باشگاه هاي جهان هم حضور داشت با چنين هميتي مقابل استقلال بازي نمي کرد. همين تيم 6 امتياز به تيم هاي ته جدولي داد. اتفاقات خوبي در فوتبال ما نمي افتد با اين حال نمي خواهم باخت تيم داماش را توجيه کنم.
وي ادامه داد: اگر واقعا تمام اتفاقات هفته سي و سوم از دقيقه 85 به بعد رقم خورده و همگي آنها براساس تقدير فوتبالي بود بايد اين مسئله در کتاب رکوردهاي گينس ثبت شود.
عابديني در مورد اينکه پرسپوليس سرمربي خود را در اين فصل عوض کرده و نمي توان نتايج دو فصل قبل را با اين فصل مقايسه کرد گفت: اين تيم همواره براي برد تلاش مي کرده است. چطور وينگادا در آسيا متوجه مي شود و نتيجه مي گيرد اما در ليگ برتر نمي فهمد. شايد اگر فرگوسن هم بود نمي توانست دليل شکست تيمش را برابر استقلال اهواز از نظر فني تجزيه و تحليل کند. به جرات مي گويم گاهي اوقات فوتبال ما را حتي فرگوسن هم نمي فهمد و در تجزيه و تحليل آن کم مي آورد.
عابديني در مورد اينکه براي اتهام هايي که به تيم فوتبال سايپا زده است کميته انضباطي او را احضار خواهد کرد اظهار داشت: کميته انضباطي نمي تواند مرا بخواهد. من حرفي از تباني نزده ام. آنهايي که حرف از تباني مي زنند بايد معني آن لغت را بفهمند. تباني يعني داد و ستد اما من حرفي از داد و ستد نزدم و گفتم داد و ستد معنوي و رفاقتي.
وي ادامه داد: کميته استيناف نيز جريمه 5 ميليوني که کميته انضباطي برايم در نظر گرفته بود را لغو کرد و اين مسئله را به وکيلم ابلاغ کردند; زيرا کميته استيناف حقوقي و خارج از مسائل حاشيه اي به موضوع نگاه مي کند و براساس سليقه و به صورت دستوري عمل نمي کند. آنها مي توانند حکم تبعيد مرا هم صادر کنند اما بايد مبناي قانوني داشته باشد.
مديرعامل اسبق پرسپوليس تصريح کرد: کميته انضباطي حق ندارد به عنوان مدعي العموم وارد معرکه شود و زماني که من درباره مسئولان ورزش مصاحبه مي کنم کميته انضباطي فدراسيون فوتبال به عنوان مدعي العموم در اين زمينه حکم صادر کند. حق خودم مي دانم که در اين زمينه از کميته انضباطي به مراجع قضايي شکايت کنم.
عابديني در مورد اينکه آيا چنين کاري را خواهد کرد يا نه گفت: قانون تعاريف خوبي دارد و اين مسئله حق مدعي العموم است اما آنهايي که مي خواهند با يک درصد اختيارات صددرصد قانون را تصاحب کنند و زبان ها را ببرند راه به جايي نمي برند. آنها حق ندارند بگويند خداداد عزيزي و عابديني نبايد صحبت کنند. ما حق داريم حرف بزنيم و براي بهبود ورزش آن را نقد کنيم اما آقايان حق ندارند که تحمل نکنند. آنها بايد آستانه تحملشان را بالا ببرند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته