جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3300

 كوتاه از سياست  

   تشکيل کميته هماهنگي کروبي و موسوي 
گروه سياسي: با توافق نمايندگان کروبي و موسوي کميته ويژه اي جهت هماهنگي هاي انتخاباتي اين دو کانديداي انتخاباتي به منظور همکاري و هماهنگي در حوزه تبليغات ، اطلاع رساني و به خصوص صيانت از آرا» و اخلاق انتخاباتي شکل مي گيرد. نمايندگان دو طرف ابراز اميدواري کردند با تشکيل اين کميته ضمن پيشگيري از مشکلات احتمالي که ممکن است در برخي شهرها بروز کند، موضوع صيانت از آرا» با قدرت بيشتري پيگيري شود. همچنين مقرر شد در روزهاي آينده دو طرف نمايندگان خود را براي عضويت در اين کميته معرفي نمايند. 
   موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي اصلاح شد  
گروه سياسي: در جلسه کميسيون امنيت ملي و سياخت خارجي مجلس طرح اصلاح قانون خدمت وظيفه عمومي مصوب 1363 مورد بررسي قرار گرفت و موادي از اين قانون به تصويب رسيد.    کاظم جلالي سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي ديروزدر گفتگو با خبرنگاران گفت: در جلسه امروز کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با حضور مسئولان نيروهاي مسلح در ادامه بررسي اصلاح موادي از قانون خدمت وظيفه عمومي مواد 32 الي ماده 52 مورد تصويب کميسيون قرار گرفت. سخنگوي کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي افزود: مواد ديگر اين طرح در جلسات آينده کميسيون مورد بحث قرار خواهد گرفت. 
  مخالفت روحانيان مجلس با الحاق سازمان حج به ميراث فرهنگي
گروه سياسي:  مجمع روحانيان مجلس با صدور بيانيه اي با اقدام اخير دولت در الحاق سازمان حج و زيارت به سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري مخالفت کرد و خواستار ملغي شدن اين مصوبه شد. به گزارش مهر،حدود 40 نفر ازنمايندگان روحاني مجلس هشتم تا کنون اين بيانيه را امضا کرده اند و قرار است ظرف روزهاي آينده اين بيانيه بعد از اينکه به امضاي نمايندگان غير روحاني مجلس نيز رسيد در صحن علني قرائت شود.
  سفررئيس قوه قضائيه به بلاروس
گروه سياسي:  رئيس قوه قضائيه فردا در راس يک هيات عالي قضايي به کشور بلاروس مي رودهدف از انجام اين سفر گسترش مراودات قضايي با بلاروس و تبادل نظر و تعامل در خصوص مسائل حقوقي و قضايي است. رئيس قوه قضائيه را در اين سفر سه روزه جمعي از مسئولان عالي قضايي همراهي مي کنند.
  فراکسيون اصولگرايان بيانيه انتخاباتي مي دهد 
گروه سياسي: عضو شوراي مرکزي فراکسيون اصولگرايان از صدور بيانيه انتخاباتي اين فراکسيون در خصوص انتخابات رياست جمهوري خبر داد. اسدالله بادامچيان در حاشيه جلسه علني ديروز مجلس در جمع خبرنگاران با اعلام اين خبر، تاکيد کرد: محتواي بيانيه انتخاباتي فراکسيون اصولگرايان بستگي به نظر جمعي اعضاي آن دارد.بادامچيان در پاسخ به اين سوال که آيا با وجود مخالفت لاريجاني رئيس فراکسيون در خصوص ورود مجلس به انتخابات رياست جمهوري اين بيانيه صادر خواهد شد، گفت: لاريجاني رئيس اين فراکسيون است و رئيس بايد نظر اکثريت اعضا را پيگيري کند. با توجه به نظر جمع اصولگرايان اين فراکسيون به زودي نظر خود را اعلام خواهد کرد.
  احتمال تعطيلي مجلس يک هفته قبل از انتخابات 
گروه سياسي: محسن کوهکن سخنگوي هيات رئيسه مجلس در جمع خبرنگاران اعلام کرد: اگر نمايندگان، متقاضي تعطيلي مجلس در هفته منتهي به انتخابات رياست جمهوري باشند، هيات رئيسه آن را بررسي خواهد کرد.  بر اساس اعلام قبلي هيات رئيسه، مجلس در هفته منتهي به انتخابات رياست جمهوري جلسه علني خواهد داشت. 
  سفرمحسن رضايي به قم براي ديداربامراجع تقليد 
گروه سياسي:  محسن رضايي در ادامه روند تصميمگيري براي حضور در عرصه انتخابات رياست جمهوري دهم امروز براي ديدار با مراجع عظام تقليد به قم مي رود.دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در روزهاي اخير از سوي دولت ائتلافي کارآمد و متعهد به عنوان کانديداي رياست جمهوري دهم معرفي شد، اما هنوز تصميم نهايي خود را براي اعلام نامزدي در انتخابات پيش رو اتخاذ نکرده است. 
  حمايت حزب موتلفه از نامزدي احمدي نژاد 
گروه سياسي:  حزب موتلفه اسلامي در بيانيه انتخاباتي خود ضمن اعلام حمايت از نامزدي محمود احمدي نژاد در انتخابات آتي رياست جمهوري تاکيد کرد که احمدي نژاد رکورد قابل قبولي از کارآمدي و لياقت اصولگرايان را در اداره کشور باقي گذاشته است. 
  روح الامين دبيرکل حزب توسعه و عدالت شد 
گروه سياسي: عبدالحسين روح الامين به عنوان دبيرکل و اميرعلي اميري به عنوان رئيس شوراي مرکزي حزب توسعه وعدالت انتخاب شدند. شوراي مرکزي جديد حزب توسعه و عدالت ايران اسلامي با تشکيل اولين جلسه دوره جديد و پس از راي گيري ، مسئولين ارشد حزب ، در بعضي از پست ها را انتخاب کرد. براين اساس عبدالحسين روح الامين به عنوان دبيرکل ، اميرعلي اميري به عنوان رئيس شوراي مرکزي و سعيد احمديان به عنوان دبير شوراي مرکزي با کسب اکثريت آرا انتخاب شدند. همچنين شورا از فعاليت دبيرکل و رئيس شوراي مرکزي دوره قبل، قدرداني به عمل آورد. بر اساس اين گزارش انتخاب سخنگو ، رئيس دفتر سياسي و ساير مسئولين حزب به جلسات آتي شورا موکول شد. 
  تسليت شوراي امنيت سازمان ملل به مردم ايران
گروه سياسي:  شوراي امنيت سازمان ملل در بيانيه اي جنايت تروريستها در بغداد و دياله عراق را که باعث شهادت بيش از 70 زايرايراني شد را شديدا محکوم کرد.  بيانيه شوراي امنيت تصريح داردکه ما اين حملات تروريستي را به شديدترين وجه ممکن محکوم و ضمن تسليت به خانواده هاي قربانيان،خواهان سپردن عاملان و آمران اين حملات تروريستي به دست عدالت هستيم. بيانيه شوراي امنيت يک روز پس از بيانيه مشابه دبيرکل سازمان ملل در ارتباط با جنايت تروريستي در دياله و بغداد ، منتشر شد. اعضا شوراي امنيت گفته اند ضروري است تا عليه اين اقدامات تروريستي تهديد کننده صلح و امنيت بين المللي مبارزه همه جانبه اي انجام گيرد. شوراي امنيت در اين بيانيه مطبوعاتي تصريح کرده که اين اقدامات تروريستي نمي تواند مسير مردم و دولت عراق را به سمت صلح، دمکراسي و بازسازي که مورد حمايت جامعه بين المللي است ، تغيير دهد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته