جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/07 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3300

  پيگيري لايحه معافيت دستمزدها براي تبديل به قانون دائمي 

معاون فني سازمان امور مالياتي گفت: معافيت مالياتي پيش بيني شده در قانون بودجه سال 88 يک ساله است و بر اين اساس سازمان امور مالياتي لايحه معافيت حقوق و دستمزد خود را براي تبديل به قانون دائمي در مجلس پيگيري مي کند.
محمد قاسم پناهي در گفت وگو با فارس اظهارداشت: قانون ماليات هاي مستقيم معافيت هاي مالياتي و نحوه محاسبه آن را مشخص کرده و ما براساس مدل هاي پيش بيني شده معافيت هاي مالياتي حقوق بگيران را مشخص مي کرديم.
وي افزود: اين روال ادامه داشت تا اينکه در سال 87 با ابلاغ قانون مديريت خدمات کشوري و لغو قانون نظام هماهنگ پرداخت به نوعي سازمان امور مالياتي مباني محاسبه معافيت دستمزد را از دست داد; به همين دليل سال 87 تصميم گرفتيم بر اساس قانون مديريت خدمات کشوري معافيت هاي حقوق و دستمزد را اعلام کنيم.
معاون سازمان امور مالياتي اشاره به اينکه سال قبل فصل حقوق و دستمزد قانون مديريت خدمات کشوري به اجرا در نيامد، افزود: بر اين اساس با اعلام نظر معاونت حقوقي رياست جمهوري معافيت حقوق و دستمزد سال 87 در پايان سال ماهانه 245 هزار تومان اعلام و عنوان شد اين معافيت در حقوق و دستمزد پايان سال کارکنان دولت لحاظ شود.
پناهي افزود: اکثر دستگاه هاي دولتي و اشخاص حقوقي اين دستورالعمل را اجرا و از ماليات متعلق به اسفند ماه حقوق بگيران حداقل 19 هزار و 800 تومان کسر کردند و ماليات مازاد پرداخت شده طي سال تهاتر شد.
وي گفت: مجلس براي سال 88 نيز معافيت مالياتي سالانه را 5 ميليون تومان و در ماه 416 هزار 666 تومان و 7 ريال تعيين و اعلام کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته