جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3301

 كوتاه هنري  

بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي  دفاع مقدس برگزار مي کند
نشست تخصصي جشنواره ربع قرن دفاع مقدس در نمايشگاه کتاب
 بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس نشستي را در ارتباط با جشنواره ربع قرن دفاع مقدس در سراي اهل قلم بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب برگزار مي کند.
به نقل از ستاد خبري بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس 150 عنوان کتاب را در قالب هاي داستان، خاطره، شعر، پژوهش ادبي، تاريخ نظامي و کودک و نوجوان در حوزه دفاع مقدس در نمايشگاه کتاب تهران عرضه مي کند.
از بين عناوين نام برده 75 عنوان چاپ اول منتشر شده در سال 1387 است.
برخي از آثار شاخصي که توسط اين بنياد در نمايشگاه بين المللي کتاب تهران ارائه مي شوند عبارتند از: خاطرات شهيد احمد کاظمي، خاطرات شهيد مهدي باکريه مجموعه داستان "يوسف 3 "(مجموعه داستان هاي برگزيده سومين جايزه ادبي يوسف)، رمان "نخل و ني " نوشته رضا رئيسي و رمان "با جام هاي شوکران " نوشته عبدالمجيد نجفي.
بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از 16 تا 26 ارديبهشت در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) تهران برگزار خواهد شد.

 
تله فيلم «از ياد رفته» در نوبت پخش
 نسخه نهايي تدوين شده اين فيلم تلويزيوني که محمد قاسمي آن را کارگرداني کرده است ، چندي پيش به سيما فيلم داده شد و اکنون پس از بازبيني مورد تاييد و در نوبت پخش قرار گرفته است.   اين تله فيلم موضوعي اجتماعي دارد و داستان جواني به نام عوض را روايت مي کند که در آستانه پايان خدمت سربازي در خيابان با پيرزني راه گم کرده برخورد مي کند. وي در حالي که با خطر اضافه خدمت رو به روست، پيرزن را همراهي مي کند و در نهايت خانه اش را مي يابد، اما. مهران رجبي، معصومه اسکندري، محسن علي پور، محمدرضا داوودنژاد، علي طالب لو، يوسف خداپرست، مصطفي اعلايي و بهروز الله وردي در اين فيلم ايفاي نقش کرده اند . صداگذاري و تدوين آن را حامد رضي انجام داده و آهنگسازش محمد مهدي گورنگي است. از عوامل پشت دوربين" از ياد رفته " مي توان رضا دلشاد(مدير تصويربرداري)، عليرضا آقااکبري(مدير توليد)، حسن خدايي(دستيار اول کارگردان و برنامه ريز)، ساويز اکبرپور(دستيار دوم کارگردان)، رضا حقي(طراح گريم)، علي نصيري نيا(طراح صحنه)، فرزام منطقي(صدابردار)، ساناز صفايي(روابط عمومي و عکاس)  و محمد شريفي(مدير تدارکات) را نام برد. 
     
«عبدالله باکيده» مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران خبر داد:
دفتر سينماي جوان تنگستان به زودي تاسيس مي شود
 «ناصر باکيده» مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران از تاسيس دفتر سينماي جوانان تنگستان در استان بوشهر خبر داد. به نقل از روابط عمومي انجمن سينماي جوانان ايران ناصر باکيده مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران با اشاره به تقسيم عادلانه فرصت هاي براي فيلمسازان در برنامه هاي پيش روي انجمن سينماي جوانان ايران در سالجاري گفت : نهمين جشنواره منطقه اي سينماي جوان در استان بوشهر با نام خليج فارس برگزار شد و جا دارد که اداي دين کنيم به تمام دلير مردان اين مرز و بوم و تمام کساني که از ديروز تا امروز براي حفظ اين سرزمين تلاش ها و ايثارگري ها کردند و همچنان نيز خواهند کرد.  وي ادامه داد در استان بوشهر رشد و رونق جريان فيلمسازي به سرعت شدت پيدا کرده و به نظر مي رسد که مي بايست فرصت ها و فضاهاي در اختيار فيلمسازان، هنرمندان و استعدادهاي اين استان را گسترش دهيم تا فرصت هاي بيشتري در اختيار اين سرمايه هاي عظيم قرار گيرد.  مديرعامل انجمن سينماي جوانان ايران خاطرنشان ساخت: بنابر همين پتانسيل ها و بنابراين ضرورت ها جا دارد که اين نويد را به هموطنان و هنرمندان تنگستاني خود بدهيم که دفتر سينماي جوان تنگستان در استان بوشهر نيز در آينده نزديک تاسيس خواهد شد.  باکيده عنوان کرد برگزاري جشنواره هاي منطقه اي، تنها گوشه اي است از اهتمام انجمن سينماي جوانان ايران براي تقسيم عادلانه فرصت ها و بسترها براي فيلمسازان جوان در گوشه و کنار کشور اسلامي مان.  بيش از 60 دفتر انجمن سينماي جوانان ايران در شهرهاي مختلف 30 استان کشور در حال حاضر فعاليت دارند. 
  
طراحي کارت هوشمند تماشا براي اهالي تئاتر
همزمان با جشن اردي بهشت تئاتر ايران کارت هوشمند تماشا براي فعالان تئاتر سراسر کشور طراحي شد.
روابط عمومي اداره کل هنرهاي نمايشي اعلام کرد دارندگان کارت هوشمند تماشا از اين پس مي توانند از يکشنبه تا چهارشنبه هر هفته از نمايش هاي روي صحنه ديدن کنند. نمايش هاي گيشه که بدون حمايت اداره کل هنرهاي نمايشي اجرا مي شوند شامل اين طرح نيست.
 استفاده از اين کارت به دو شکل طراحي شده است: .1 کارت هوشمند تماشا به صورت افتخاري براي چهره هاي ماندگار تئاتر و .2 کارت هوشمند تماشا با تخفيف 50 درصدي براي فعالان عرصه  نمايش.
جزئيات بيشتر اين تسهيلات همزمان با استقرار اين سامانه در تالار هاي نمايشي با اولويت  مجموعه تئاتر  شهر اعلام مي شود. اداره کل هنرهاي نمايشي اين اقدام را در ادامه همکاري هاي مشترک با بانک اقتصاد نوين انجام مي دهد.

در بيست و دومين نمايشگاه کتاب تهران برگزار مي شود:
نشست تاثير پذيري ادبيات ديگر ملل از ادبيات معاصر
 شوراي  عالي گسترش زبان فارسي در خارج از کشور، نشست هايي با موضوع «تاثيرپذيري ادبيات ديگر ملل از ادبيات معاصر و بالعکس» را در بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران برگزار مي کند.
 به نقل از ستاد خبري بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران شوراي عالي گسترش زبان فارسي در نظر دارد طي 3 نشست به بررسي تاثيرپذيري ادبيات ديگر ملل از ادبيات معاصر و بالعکس بپردازد. اين نشست ها در ايام برگزاري نمايشگاه بين المللي کتاب در سراي اهل قلم برگزار خواهد شد.
بيست و دومين نمايشگاه بين المللي کتاب تهران از 16 تا 26 ارديبهشت در مصلاي بزرگ امام خميني (ره) تهران برگزار خواهد شد.
  
هم انديشي قرآني در فرهنگسراي تهران باعنوان: سبک زندگي ديني
 فرهنگسراي تهران در راستاي اجراي برنامه هاي فرهنگي و اجتماعي با رويکرد مذهبي اقدام به برگزاي نشستي با عنوان سبک زندگي ديني کرده است.
 در اين برنامه که سه شنبه هشتم ارديبهشت ماه از ساعت 10 تا 12 در سالن اجتماعات اين فرهنگسرا برگزار مي شود حسين اقبالي نسب کارشناس مسايل ديني و اجتماعي در خصوص نقش و اهميت ديدگاه هاي ديني و اعتقادي به ويژه دين مبين اسلام در رشد و تعالي شخصيت فردي و فرهنگي شهروندان در يک نظام اجتماعي از منظر قرآن کريم مطالب ارزنده اي را براي حاضران بيان خواهد کرد.
  
سي فصل خواندني
 فرهنگسراي اخلاق ويژه برنامه سي فصل خواندني از سري برنامه هاي قرآني را برگزار مي کند.
 به نقل از روابط عمومي فرهنگسراي اخلاق، سي فصل خواندني عنوان برنامه اي است که کانون قرآن اين مجموعه باهدف ارتقا» کيفيت قرائت قرآن کريم و آشنايي کاربردي با مفاهيم قرآني برگزار مي نمايد.
گفتني است، برنامه فوق کارگاه هاي آموزشي مفاهيم و قرائت قرآن کريم مي باشد که توسط خانم آني زاده مدرس سازمان تبليغات اسلامي روزهاي دوشنبه و چهارشنبه هر هفته ساعت 16 بعد از ظهر به منظور رفع اشکالات و تدريس مفاهيم کتاب استاد مسعود وکيل برگزار مي گردد.علاقمندان جهت شرکت در اين کارگاه مي توانند به فرهنگسراي اخلاق واقع در خيابان پيروزي، خيابان شکوفه، خيابان شهيد کاظمي طبقه سوم مراجعه و براي کسب اطلاعات بيشتر با شماره تلفن 33312402 تماس حاصل نمايند.
   
پخش "محاکمه در خيابان" به فيلميران رسيد
فيلم سينمايي "محاکمه در خيايان" به کارگرداني مسعود کيميايي هم اکنون در مرحله فني است و شرکت فيلميران اين فيلم را در سينماها اکران مي کند.
 بيست و هشتمين فيلم کيميايي فيلمي اپيزوديک نيست، اما سه روايت از سه داستان را به تصوير مي کشد. ساخت موسيقي "محاکمه در خيابان" هنوز آغاز نشده است.
پولاد کيميايي، حميد رضا افشار، حامد بهداد، شبنم درويش، محمد رضا فروتن، نيکي کريمي، شقايق فراهاني، نگار فروزنده، محمد مويد، اکبر معززي و علي اصغر طبسي در اين فيلم بازي مي کنند که طرح آن با همکاري اصغر فرهادي نوشته شده است.
"محاکمه در خيابان" داستان کارگر جوان يک تعميرگاه اتومبيل است که قرار است با دختري عروسي کند. او چند ساعت پيش از عروسي از دوست و ديگران مي شنود عروس قبل از او روابطي با مردي داشته است. مرد جوان سه ساعت وقت دارد براي پيدا کردن اين مرد شهر شلوغ را بگردد و ...
عوامل توليد اين فيلم عبارتند از: کارگردان و نويسنده: مسعود کيميايي، مدير فيلمبرداري: تورج منصوري، تدوين: مصطفي خرقه پوش، صدابردار صحنه: اسحاق خانزادي، مدير توليد: محمد صادق آذين، دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: علي رضا شمس، طراح گريم: محمد رضا قومي.
  
«ترنس هاوارد» از «دان چيدل» گله مند نيست
«دان چيدل» بازي در «مرد آهني»2 را آغاز کرد
 در حالي «دان چيدل» بازي در «مرد آهني»2 را آغاز کرده است، «ترنس هاوارد» مي گويد از همکار بازيگر خود در چيدل گله اي ندارد.
به گزارش  فارس، دان چيدل از هفته قبل بازي در قسمت دوم فيلم «مرد آهني» را شروع کرد. نقشي که او در فيلم بازي مي کند در حقيقت متعلق به «ترنس هاوارد» بود.
تهيه کنندگان «مرد آهني»2 چند ماه قبل تصميم گرفتند نقش «ترنس هاوارد» در اين فيلم را به «دان چيدل» بدهند و به دليل اختلافات مالي قرارداد همکاري خود را با هاوارد لغو کردند.
هاوارد در گفت وگو با خبرنگاران گفت: من از دست «دان چيدل» ناراحت نيستم. او مثل من يک بازيگر است که پس از دريافت پيشنهاد بازي در «مرد آهني»2 اين پيشنهاد را قبول کرد. او يکي از هنرمندان خوب سينما است و در سال 2004 به من کمک کرد تا در فيلم اسکار گرفته تصادف ايفاي نقش کند.
من از اين بابت هميشه از او ممنون هستم و احساس مي کنم که کار بزرگي براي من انجام داده است.
من فيلمنامه «مرد آهني»2 را خوانده ام و مي دانم که نقشي که در قسمت اول داشتم در قسمت دوم اين مجموعه فيلم گسترش يافته و بيشتر شده است. مطمئنم که «دان چيدل» اين نقش را خيلي خوب بازي خواهد کرد. حتي شايد اين نقش را بهتر از من بازي کند اما گله من، نه از او، که از تهيه کنندگان فيلم است که به قرارداد من احترام نگذاشتند. آنها حتي به قولي که خودشان داده بودند نيز وفا نکردند اين اقدام آنها کار بسيار بد و ناپسنديده اي است. من شنيده ام که آنها مشابه چنين کاري را با بقيه بازيگران فيلم  به جز رابرت داوني جونيور بازيگر نقش مرد آهني انجام داده اند. آنها براي تمام بازيگران فيلم مشکلاتي به وجود آورده اند. در اين بين بدبياري اصلي براي من بود که از کل پروژه کنار گذاشته شدم.
فيلمبرداري «مرد آهني»2 حدود 3 هفته قبل در شهر لس آنجلس شروع شد.
در قسمت دوم نقش اين مشاور نظامي افزايش يافته و دان چيدل در فيلم حضوري پررنگ تر از هاوارد در قسمت اول آن خواهد داشت.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته