جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 3301

 فروش هفتگي فيلم ها
 "تکنواز" داوني جونير 10 ميليون دلار فروخت  

درام "تکنواز" رده چهارم به کارگرداني جو رايت با بازي رابرت داوني جونير و جمي فاکس در هفته اول اکران در بازار آمريکاي شمالي 9/7 ميليون دلار فروخت و فيلم چهارم شد.
به گزارش مهر، اسوشيتدپرس اعلام کرد از اين هفته چهار فيلم به طور گسترده در بازار آمريکاي شمالي اکران شده اند که "تکنواز" يکي از آنهاست.
اين فيلم بر مبناي مجموعه  مطالب استيو لوپز ستون نويس لس آنجلس تايمز ساخته شده و درباره دوستي او با يک موزيسين نابغه اما بي خانمان و اسکيزوفرنيايي به نام ناتانيل آيرز است. رايت کارگردان فيلم هاي "غرور و تعصب" و "تاوان" است.
جمي فاکس و رابرت داوني جونير در صحنه اي از فيلم "تکنواز"
رده نخست جدول از آن فيلم تريلر "مشغله ذهني" به کارگرداني استيو شيل شد که در هفته اول اکران در بازار آمريکاي شمالي در 2514 سينما 28/5 ميليون دلار فروخت و در صدر جدول فروش قرار گرفت. ادريس البا، بيانسي ناولز و الي لارتر در اين فيلم بازي مي کنند که با بودجه اي 20 ميليون دلاري ساخته شده است.
"مشغله ذهني" درباره کارمندي است که مي کوشد زندگي زناشويي يک تاجر موفق را خراب کند. کمدي تين ايجري "دوباره 17" با نقش آفريني زاک افرون در هفته دوم نمايش 51 درصد تماشاگران خود را از دست داد و با 11/6 ميليون دلار فروش در 3255 سينما در رده دوم قرار گرفت.
مجموع فروش اين فيلم به حدود 40 ميليون دلار رسيده است. فيلم اکشن "مبارزه" به کارگرداني ديتو مانتيل در اولين هفته نمايش در 2309 سينما 11/4 ميليون دلار به دست آورد و فيلم سوم شد.
چانينگ تيتم، ترنس هوارد و زولاي هنائو در اين فيلم بازي مي کنند و داستان درباره يک جاعل جوان نيويورکي است که با راهنمايي يک هنرمند متقلب به درون دنياي زيرزميني مسابقه هاي مشت زني خياباني کشيده مي شود.
مستند "زمين" توليد والت ديسني استوديوز موشن پيکچرز به عنوان چهارمين فيلمي که از اين هفته به طور گسترده در سينماهاي آمريکا اکران شده، در 1804 سينما 8/5 ميليون دلار به دست آورد و فيلم پنجم شد.
آلاستر فوترگيل و مارک لينفيلد "زمين" را کارگرداني کرده اند که نسخه اي بلند از مجموعه تلويزيوني  مستند "سياره زمين" توليد سال 1996 و درباره مسير مهاجرت چهار گونه جانوري است.
انيميشن سه بعدي "هيولاها در برابر بيگانگان" توليد دريم ورکس انيميشن در هفته پنجم نمايش با 36 درصد کاهش روبرو شد و با 8/5 ميليون دلار فروش در 3358 سينما در رده ششم قرار گرفت.
تريلر "شرايط موجود" با بازي راسل کرو و بن افلک در 2807 سينما 6/9 ميليون دلار فروخت و ضمن اينکه در رده هفتم قرار گرفت، مجموع فروش خود را پس از دو هفته به 25/1 ميليون دلار رساند.
"هانا مونتانا: فيلم سينمايي" با بازي ميلي سايرس در سومين هفته اکران با 52 درصد کاهش در 3231 سينما 6/3 ميليون دلار فروش داشت و به رده هشتم رفت. اين فيلم تاکنون 65/6 ميليون دلار فروخته است.
فيلم حادثه اي "سريع و خشمگين" با بازي وين ديزل و پل واکر با شش ميليون دلار و "ناجور: ولتاژ بالا" با بازي جيسن استيتم با 2/4 ميليون دلار در رده هاي نهم و دهم قرار گرفتند. مجموع فروش "سريع و خشمگين" پس از چهار هفته 145/2 ميليون دلار شده است. مجموع درآمد فيلم هاي پرفروش اين هفته رقمي در حدود 112 ميليون دلار و 23/5 درصد بيشتر از پارسال است. مجموع درآمدها از ابتداي سال تاکنون نيز رقمي در حد 3/06 ميليارد دلار و 17/4 درصد بيشتر از پارسال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته