جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3303

 كوتاه از سياست  

  حاجي بابايي:عملکرد ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي قانع کننده نيست
گروه سياسي: عضو هيات رئيسه مجلس با بيان اينکه بدون ارائه گزارش ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي به مجلس و افکار عمومي امکان قضاوت درباره عملکرد آن فراهم نخواهد شد، گفت: در مجموع عملکرد اين ستاد را چندان قانع کننده نمي دانم.حميدرضا حاجي بابايي در گفت و گو با فارس در آستانه سالروز صدور فرمان 8 ماده اي مقام معظم رهبري براي مبارزه با مفاسد اقتصادي اظهار داشت: با وجودي که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي پيگيري خوبي داشته است اما عملکرد آن قانع کننده به نظر نمي رسد . وي افزود: دو اشکال اساسي در عملکرد اين ستاد وجود دارد که يکي قرار نگرفتن مردم در جريان فعاليت هاي اين ستاد و ديگري پيگيري نشدن مساله مفاسد اقتصادي در حد و اندازه انتظار مردم است. حاجي بابايي با بيان اينکه در صورت ارائه گزارش توسط اين ستاد به مجلس و افکار عمومي مي توان درباره عملکرد آن قضاوت کرد، افزود: در مجموع عملکرد اين ستاد را قانع کننده ارزيابي نمي کنم. وي با اشاره به وجود دو ضعف اساسي در مبارزه با فساد گفت: عدم جديت در مبارزه با فساد يکي از اين نقاط ضعف است و ديگري به سخت بودن خود امر مبارزه با مفاسد و موانع زيادي که بر سر راه آن است بازمي گردد. 
 برگزاري همايشي با حضور نمايندگان موسوي، کروبي و احمدي نژاد
گروه سياسي: نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها، فرداهمايشي سياسي با موضوع انتخابات رياست جمهوري دهم و با حضور نمايندگان کانديداها برگزار مي  کند. اين همايش به منظور تنوير افکار عمومي و ايجاد مشارکت حداکثري مردم در انتخابات رياست جمهوري و با حضور نمايندگان کانديداهاي انتخابات رياست جمهوري برگزار مي شود. براساس اين گزارش مجتبي ثمره هاشمي به نمايندگي از محمود احمدي نژاد، حجت الاسلام منتجب نيا به نمايندگي از  مهدي کروبي و بهزاديان نژاد به نمايندگي از ميرحسين موسوي در اين همايش به بيان ديدگاه هاي خود مي پردازند. همچنين در اين همايش مناظره اي بين حجت الاسلام ذوالنور و مصطفي تاج زاده صورت مي گيرد. اين همايش از ساعت 8 الي 16 روز جمعه در تالار شيخ مفيد دانشگاه قم برگزار مي شود. 
 تغييرفرمانده نيروي زميني سپاه 
گروه سياسي: سردار محمد پاکپور به عنوان فرمانده جديد نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي معرفي شد.    سردار پاکپور جايگزين سردار سرتيپ پاسدار جعفر اسدي مي شود. 
 موسوي فردا به ورامين مي رود
گروه سياسي: ميرحسين موسوي کانديداي احتمالي دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، فردا در ادامه سفرهاي انتخاباتي خود به شهرستان ورامين در استان تهران مي رود. موسوي در اين سفر با مردم ورامين، قرچک و پيشوا ديدار و در جمع آنها سخنراني مي کند. 
 چتر نظارتي ديوان محاسبات گسترش مي يابد  
گروه سياسي:معاون حقوقي امور مجلس استانها و تفريغ بودجه ديوان محاسبات کشور از افزايش چتر نظارتي ديوان بر دستگاه هاي اجرايي کشور خبر داد.    به گزارش ايرنا، فريدون همتي ديروز در همايش کارکنان ديوان محاسبات استان گيلان در رشت بر نظارت دقيق و به روز و پيگيري و جديت مديران ديوان محاسبات کشور در حوزه ماموريتي خود خبر داد. وي با اشاره به اينکه درخواست مردم از ديوان محاسبات نظارت دقيق بر منابع ملي است تاکيد کرد: با حرکت در مسير حسابرسي عملکرد و راه اندازي پروژه نظارت آن لاين با جديت پيگير امور مربوط به حوزه ماموريت ديوان هستيم . همتي گفت : ديوان محاسبات به دنبال مچ گيري نيست ما ضمن پيگيري امور وظايف محوله تحت هيچ شرايطي از خطاها چشم پوشي نخواهيم کرد. معاون ديوان محاسبات کشور در ادامه سخنان خود اقدامات اين ديوان در به روز کردن گزارش تفريغ بودجه را براي حاضران در اين همايش تشريح کرد. 
 وضعيت ويژه    مجلس    را زود تر  تعطيل کرد
گروه سياسي: جلسه علني ديروزمجلس  که با 70 دقيقه تاخير آغاز شده بود، حدود 85 دقيقه زودتر از زمان معمول پايان يافت.    محمدرضا باهنر که رياست جلسه علني ديروز مجلس را بر عهده داشت، پس از پايان نطق ميان دستور نمايندگان اعلام کرد:  امروز مجلس با وضعيت ويژه اي روبرو بود. نايب رئيس مجلس با ابراز گلايه از نمايندگاني که بدون موافقت هيات رئيسه با مرخصي آنان، ديروز در بهارستان حضور نيافتند، گفت: امروز رئيس مجلس سفري به استان آذربايجان شرقي داشت که نمايندگان اين استان وي را دراين سفر همراهي کردند. باهنر افزود: با توجه به اين که امروز استان فارس ميزبان آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور است، تعدادي از نمايندگان اين استان مرخصي گرفتند تا دولت را در اين سفر همراهي کنند. باهنر افزود: اما برخي از نمايندگان به دليل کارهاي ديگري که داشتند منتظر موافقت هيات رئيسه با مرخصي آ نان نشدند و به همين دليل مجبور شديم جلسه را زودتر از موعد مقرر تمام کنيم. 
 آيت الله نوري همداني: عدم حضور در انتخابات گناه کبيره است 
گروه سياسي:آيت الله نوري همداني گفت: شرکت در انتخابات، وظيفه همه است و عدم حضور در پاي صندوق هاي راي در راس گناهان کبيره قرار دارد.  به گزارش مرکز خبر حوزه، آيت الله نوري همداني ديروز در ابتداي درس خارج فقه خود، تصريح کرد: براي اينکه نظامي عزتمند و قدرتمند داشته باشيم، بايد در انتخابات سرنوشت ساز شرکت کنيم. وي به قرن ها ظلم و ستم استکبار بر مردم و پايمال کردن کرامت و عزت انسان اشاره کرد و گفت: حتي يک راي در مسايل اجتماعي، اقتصادي و نظامي و سياسي نقش بسيار مهمي دارد و در  سرنوشت کشور اثرگذار است.وي با اشاره به انقلاب مشروطه، تصريح کرد: بعد از انقلاب مشروطه، مردم به وظيفه خود عمل نکردند و عقب نشيني کردند و دشمن از اين موقعيت استفاده کرد و مشروطه از جريان اصلي خارج شد.آيت الله نوري همداني گفت: اگر کوتاهي کنيم و در انتخابات شرکت نکنيم،  در حق خود و انقلاب جفا کرده ايم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته