جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3303

 ايران زمين  

همزمان با هفته مشاغل
نخستين نمايشگاه متمرکزمشاغل در کرج برپا شد
کرج-خبرنگارآفرينش
نخستين نمايشگاه متمرکز هفته مشاغل متشکل از آثار برتر هنرجويان هنرستان هاي آموزش و پرورش ناحيه 3 شهرستان کرج با همکاري معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري کرج در محل تالارشهيدان نژاد فلاح برگزار شد.
اين نمايشگاه  به همت مديران و هنر جويان 17 هنرستان ناحيه 3 کرج در20غرفه برگزار شد که در آن  کارهاي هنرجويان در زمينه هاي  طراحي ، نقاشي ، منبت و معرق ، خياطي ، گرافيک ، الکترونيک و مکانيک به نمايش گذاشته شد.
مشهدي عباسي معاون آموزش و نوآوري سازمان آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران ضمن بازديد از اين نمايشگاه  گفت : هدف از برگزاري نمايشگاه متمرکز مشاغل آشنايي دانش آموزان با رشته ها و حرفه هاي مربوط با هنرستان ها است و به نوعي مشاوره و هدايت تحصيلي براي دانش آموزاني است که مي خواهند رشته تحصيلي خود را انتخاب کنند، که اين ايجاد آگاهي وعلاقه علاوه بر اينکه درجذب دانش آموزان  ازرشته هاي نظري به رشته هاي فني و حرفه اي و کار و دانش بسيار موثر است در راستاي تحقق سياست هاي وزارت آموزش و پرورش با توجه به گرايش جامعه به صنعت و کشاورزي  در جذب دانش آموزان از رشته هاي نظري به رشته هاي هنرستان ها نيزمي باشد .
غلامرضا نجفي مدير آموزش و پرورش ناحيه 3 کرج گفت :اين نمايشگاه همه ساله همزمان با هفته مشاغل در هنرستان ها برگزارمي شد ولي امسال با پيشنهاد کارشناسان مسئول اين نمايشگاه به صورت متمرکز به منظور آشنايي دانش آموزان با مشاغل برگزار شد .
وي افزود : ما اميدواريم که دانش آموزان  ما با فکر خلاق خود  يک ساختار مناسب رابراي رشد پايدار کشور به ارمغان بياورند وهمواره به تغيير و تحول براي ايجاد نوآوري و شکوفايي جامعه بينديشند.

تشويق مردم به مشارکت در همه عرصه ها از
سياست هاي بخشداري رودهن
 رودهن - خبرنگار آفرينش
بخشدار منطقه رودهن گفت: تشويق و ترغيب مردم به امر خودياري ومشارکت در انجام امور محلي در دستور کار بخشداري مي باشد.
مهندس احمدي در گفتگو با خبرنگار آفرينش افزود ;در ده گردي هاي صورت گرفته شده در بخش رودهن مشکلات موجود در روستاها احصا» و مورد پيگيري واقع شده که بعضي از آنها مرتفع شده و تعدادي از اين مشکلات در مرحله بررسي بوده و ضرورت هماهنگي با دستگاه هاي اجرايي استاني دارد.
وي ادامه داد: بهسازي فضاي آموزشي ، معابر و راه هاي روستايي ،تامين آب روستايي و گاز از جمله اين مشکلات مي باشد که با پيگيري تحقق اجراي طرحهاي هادي روستايي بسياري از آنها در برخي روستاها برطرف شده و بخشي از آن در بعضي از روستاها در مرحله اجرا مي باشد .
وي گفت: با توجه به کمبود منابع مالي عمراني ، ضرورتا تشويق و ترغيب مردم به امر خودياري و مشارکت ، موجبات تسريع روند رشد و توسعه و آباداني بخش را فراهم خواهد نمود لذا با همت بلندي که مردم شريف بخش رودهن دارند مسير مشارکت در آباداني با سياستگزاري مناسب به نتايج قابل قبولي رسيده که وظيفه خود مي دانم از تمامي اشخاص حقيقي و حقوقي که در تحقق اين امر ، ما را ياري مي کنند سپاسگزاري کنم.
وي اجراي سياست عمومي دولت در حوزه ماموريت ، انجام و برگزاري انتخابات طبق قانون و آئين نامه ها را از وظايف بخشداري برشمرد و اظهار داشت : در آستانه انتخابات بزرگ و سرنوشت سازي قرار داريم و اميدواريم که شاهد مشارکت حداکثري مردم باشيم و به همه ملت عزيز اطمينان خاطر مي دهيم که ديدگاه و اصرار سياست وزارت کشور در حفظ سلامت انتخابات و صيانت از آرا» آنها مي باشد.

رويش آلاله  هاي زيبا در دشت  هاي نياسر کاشان
کاشان -  خبرنگار آفرينش
آغاز بهارو بيداري طبيعت، همواره توام با طروات و زيبايي  هاي خاص خود است و در اين ميان رويش گل هاي رنگارنگ از جمله دل انگيزترين موهبت  هايي است که خالق زيبايي  ها به انسان هديه مي کند.
شهر سبز نياسر کاشان از جمله مراکز جذب گردشگري از نقطه نظر تاريخي و اکوتوريستي است که سهمي بزرگ از اين موهبت را داراست. همه ساله با آغاز بهار در کنار شکفتن شکوفه هاي درختان ميوه، دشت هاي نياسر کاشان شاهد رويش آلاله  هاي زيبايي است که در گستره اي وسيع، چشم اندازي دلفريب خلق مي کنند.
گل هاي آلاله نياسر داراي رنگي خاص و منحصر به فرد، از گونه شقايق  ها است که از طريق پياز تکثير مي  شود.
اين گل  ها که از نيمه فروردين تا نيمه ارديبهشت در نياسر مي رويند، با طلوع آفتاب باز شده و پس از غروب خورشيد بسته مي شوند.
گل آلاله نياسر داراي  گلبرگ است که گلبرگ هاي آن يک در ميان سفيد و صورتي است.
گل هاي آلاله نياسر که  ا هکتار از زمين  ها و دشت  هاي نياسر را دربرمي گيرند، به همراه ديگر جاذبه  هاي طبيعي و تاريخي اين شهر، همه ساله هزاران گردشگر مشتاق طبيعت زيباي ايران زمين را به سوي خود جذب مي کنند.
امسال نيز گل  هاي آلاله نياسر مشتاق ديدار گردشگران اند تا چشم هاي آنان را با زيبايي خود نوازش کنند. شهر سبز نياسر در  کيلومتري غرب شهرستان کاشان و در دامنه کوه هاي کرکس قرارگرفته است. گفته مي  شود که اردشير بابکان پس از تصرف اصفهان و درراه بازگشت دستورساخت نياسر را داده است. امسال به دليل بارندگي و سرما گل  هاي آلاله نياسربا يک هفته تاخير، دشت  هاي کهن باغشهر نياسررا رنگين کرده است.

رييس تصفيه و توزيع آب شرکت فولاد مبارکه استان اصفهان:
صرفه جويي يک ميليارد و 300 ميليون توماني با تصفيه دوباره آب
اصفهان  -  خبرنگار آفرينش
رئيس تصفيه و توزيع آب شرکت فولاد مبارکه گفت: با تمهيدات لازم 500 متر مکعب از آب پساب کارخانه براي مصرف ،تصفيه و بازگشت داده شد. رئيس تصفيه و توزيع آب شرکت فولاد مبارکه گفت: با توجه به نامگذاري امسال به نام سال اصلا ح  الگوي مصرف اين شرکت نيز در جهت تحقق اين امر و به دليل مواجه با کمبود آب در اثر کاهش بارندگي ها اقدام به صرفه جويي در مصرف آب مورد نياز کرده است. رحيم کارگر افزود:ميزان آب مصرفي از رودخانه زاينده رود روزانه 3000 متر مکعب در ساعت است که با توجه به تدابير انديشيده شده و با تلاش کارکنان و کارشناسان واحد تصفيه و توزيع آب ، هم اکنون توانسته ايم با کمترين هزينه حدود 500 متر مکعب آب پساب را تصفيه کنيم و به خط گردش بازگردانيم.وي تاکيد کرد: با اجراي اين طرح در حدود يک ميليارد و 300 ميليون تومان صرفه جويي شده است و در آينده نزديک نيز در تلاش براي کمتر کردن اين ميزان مي باشيم . کارگر همچنين يادآور شد : در تلاشيم تا با نصب پمپ هاي ديگر و جديد تر بتوانيم تا سطح 900 متر مکعب آب برگشت دهيم و در اين صورت در اجراي طرح اصلاح الگوي مصرف گام هاي موثر تري برداريم


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته