جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/10 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 3303

 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

 قلعه نوعي توبيخ و جريمه نقدي شد
 استقلال محروم از يک بازي خانگي
  کميته انضباطي فدراسيون فوتبال در ارتباط با تخلف تماشاگران منتسب به باشگاه استقلال، امير قلعه نوعي سرمربي اين تيم و همچنين تخلف باشگاه سايپا راي خود را اعلام کرد.
با توجه به تخلفات امير قلعه نوعي مبني بر اعتراض به نحوه قضاوت، دخالت در امر داوري و تحريک تماشاگران، وي منطبق با بند الف و ب ماده 34 به توبيخ کتبي با درج در پرونده و پرداخت مبلغ بيست ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.
در خصوص فحاشي تماشاگران منتسب به تيم استقلال نسبت به داوران، مسئولين فدراسيون و سرمربي تيم مقابل، منطبق با ماده 71 آئين نامه انضباطي باشگاه استقلال به برگزاري يک مسابقه به عنوان ميزبان در استان همجوار با نظر سازمان ليگ برتر با حضور هواداران و قيد عدم حضور ليدرها و پرداخت مبلغ بيست ميليون ريال محکوم شد.
تمامي ليدرهاي تيم فوتبال استقلال تهران به استناد ماده 86 از حضور در استاديوم هاي ورزشي تا اطلاع ثانوي محروم شدند.
تيم سايپا کرج به استناد بند الف ماده 69 آئين نامه و به دليل اخطار گرفتن چهار بازيکن اين تيم به پرداخت مبلغ دو ميليون ريال جريمه نقدي محکوم شد.

عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم پرسپوليس:
بايد سپاهان را ببريم
عليرضا واحدي نيکبخت مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس پيرامون بازي حساس تيم فوتبال پرسپوليس برابر سپاهان در جام حذفي گفت :  بازي بسيار سختي در پيش داريم و شرايط به گونه اي است که ما نه تنها بايد سپاهان را از پيش رو برداريم بلکه بايد قهرمان جام حذفي شويم.
وي افزود: به هر حال سپاهان تيم قدرتمندي است که چون نتوانسته به مانند پرسپوليس عنوان سومي ليگ را بدست آورد، بدون شک هرچه در توان دارد را به ميدان آورده و نمي خواهد فاصله اي بين حضور چند ساله اش در ليگ قهرمانان آسيا ايجاد شود. فکر مي کنم موفقيت پرسپوليس در اين مسابقه تنها به همت بازيکنان بستگي دارد.

محمود ياوري سرمربي سابق تيم فوتبال راه آهن:
تعطيلات بيش از حد باعث افت ليگ شد 
محمود ياوري سرمربي سابق تيم فوتبال راه آهن،درخصوص کيفيت برگزاري ليگ هشتم  گفت: تعطيلات بيش از حد ليگ برتر به دليل بازي هاي تيم ملي باعث افت شديد اين مسابقات شد.   
وي  در گفتگو با ايرنا افزود :  هشتمين دوره ليگ برتر فوتبال بسيار خوب شروع شد و خيلي خوب هم تمام شد اما در ميانه هاي ليگ به دليل تعطيلات بيش از حد به خاطر بازي هاي تيم ملي، اين مسابقات دچار افت شديدي شد.
وي اضافه کرد: تعطيلات زياد ليگ باعث مصدوميت هاي فراواني شد که اين موضوع آسيب جبران ناپذيري را به باشگاه ها وارد ساخت.
سرمربي سابق راه  آهن، گفت: يکي ديگر از دلايل افت ليگ درگيري فوتبال ايران در 4 جبهه از مسابقات بود.

جواد زرينچه سرمربي تيم آلومينيوم اراک:
يک روز حرف من ثابت مي شود
 جواد زرينچه سرمربي تيم آلومينيوم اراک و کاپيتان اسبق تيم فوتبال استقلال تهران پس از اعلام محروميت 5 جلسه اي از سوي کميته انضباطي فدراسيون فوتبال،گفت: نمي دانم باشگاه استقلال به چه دليلي از من و نوازي شکايت کرده است.
وي افزود: روز پنجشنبه به تهران خواهم رفت تا با واعظ آشتياني در اين رابطه صحبت کنم; مشکل خاصي نيست و خدا را شکر استقلال هم قهرمان ليگ برتر شده است; فکر مي کنم يک عده  در اين ميان شيطنت مي کنند و خودم با مديرعامل استقلال صحبت خواهم کرد تا اين مسئله حل شود.
وي در مورد مسائل مطرح شده در چند هفته اخير  گفت : روزي گاليله گفت زمين دور خودش مي چرخد اما، آن زمان گفتند اين شخص را اعدام کنيد; من هم صحبتي کردم اما، در آينده همه چيز ثابت خواهد شد.
وي در مورد صدور راي مجدد از سوي کميته انضباطي و محروميت 5 جلسه اي   گفت: نمي دانم اين محروميت براي چيست; اين يک مسئله خانوادگي بود که برطرف شد و اتفاقاتي افتاد که اصلا نبايد مي افتاد; هم من و هم نوازي از قهرماني استقلال به شدت خوشحال شديم اما، اگر به نفع اين فوتبال پاک است، براي هميشه از فوتبال کنار مي روم.

محمد نوازي کاپيتان تيم فوتبال آلومينيوم اراک:
زير بار اين راي نمي روم
محمد نوازي کاپيتان تيم فوتبال آلومينيوم اراک و بازيکن اسبق تيم فوتبال استقلال تهران در مورد صدور راي از سوي کميته انضباطي و محروميت 4 جلسه اي  از حضور در ديدارهاي تيم آلومينيوم گفت: اصلا چرا بايد من محروم شوم؟ مگر کميته انضباطي قبلا در اين رابطه راي صادر و من را دو ميليون تومان جريمه نکرده بود؟ اين راي عادلانه نيست و زير بار آن نخواهيم رفت.

حريف پرسپوليس با سرمربي جديد 
توني اوليويه را سرمربي پرتغالي تيم فوتبال الشارجه امارات، حريف تيم فوتبال پرسپوليس تهران در ليگ قهرمانان آسيا، بدنبال نتايج ضعيف اين تيم، اخراج شد.   
به گزارش کنفدراسيون فوتبال آسيا ، الشارجه نه در ليگ امارات و نه در ليگ قهرمانان آسيا نتايج خوبي نگرفته و به همين دليل، مديريت اين باشگاه "عبدول غدير عبدول الوهاب" عراقي را جانشين اوليويه را کرده است.
عبدول الوهاب مربي جديد الشارجه قبل از اينکه تيمش ميزبان پرسپوليس باشد، در ليگ امارات براي اولين بار مقابل الاهلي روي نيمکت خواهد نشست.

اميد روانخواه هافبک تيم فوتبال استقلال تهران:
حالاجام حذفي را هم مي خواهيم 
اميد روانخواه هافبک تيم فوتبال استقلال تهران در خصوص رقابت هاي جام حذفي و انگيزه استقلالي ها ،گفت: بعد از قهرماني در ليگ برتر ، به دنبال کسب قهرماني در جام حذفي نيز هستيم .   
وي  در گفت وگو با ايرنا، افزود: بدون شک هر تيم دوست دارد پس از کسب مقام قهرماني در ليگ برتر، قهرماني در جام حذفي را نيز از آن خود کند و افتخارات خود را در طول فصل به حداکثر برساند.
وي اضافه کرد: در اين فصل روزهاي پر نوساني را پشت سر گذاشتيم. ليگ را بد شروع کرديم، در ادامه عملکرد خوبي داشتيم اما دوباره افت کرديم. اما خوشبختانه توانستيم به هدف خود که همان قهرماني بوددست يابيم.

25 خرداد استارت  رقابت هاي ليگ وزنه برداري
در نشست جلسه هماهنگي رقابت هاي ليگ وزنه برداري باشگاههاي کشور مقرر شد که رقابت هاي ليگ وزنه برداري از 25 خرداد ماه آغاز شود.   
به گزارش فدراسيون وزنه برداري; سومين جلسه هماهنگي رقابت هاي ليگ وزنه برداري باشگاههاي کشور با حضور نمايندگان تيمهاي مناطق نفت خيز جنوب، دانشگاه آزاد اسلامي، ملي حفاري ايران، کرمانشاه، خراسان شمالي، خراسان رضوي، همدان، زاگرس جنوبي فارس ، قزوين و دانشگاه پيام نور در محل فدراسيون وزنه برداري کشورمان برگزار شد .

 علي زينعلي مدير باشگاه مس رفسنجان:
 مي توانيم در برابر استقلال کار بزرگي انجام دهيم
 علي زينعلي مدير باشگاه مس رفسنجان  در مورد ديدار تيمش برابر استقلال تهران در مرحله يک شانزدهم نهايي رقابت هاي جام حذفي که امروز برگزار مي شود، گفت: قطعا در آن ديدار با قدرت به ميدان خواهيم رفت و روز سختي را براي شاگردان قلعه نوعي رقم مي زنيم.
وي در گفت و گو با مهر افزود: به نظر من تفاوت زيادي بين تيم هاي ليگ برتري و دسته اولي وجود ندارد، ضمن اينکه بازيکنان ما از نظر فني و روحي - رواني کاملا آماده حضور در اين ديدار هستند و انگيزه بالايي براي شکست دادن قهرمان ليگ دارند.

خليلي و رضايي غايبان پرسپوليس
 فريد زرينه پزشک تيم فوتبال پرسپوليس گفت:  پس از جلسه با وينگادا تصميم گرفتيم خليلي و رضايي در ديدار مقابل سپاهان به ميدان نروند.
وي افزود: با توجه به اينکه قصد نداريم بازيکنان خود را در ديدار با الشارجه از دست دهيم، در جلسه اي با وينگادا تصميم گرفتيم محسن خليلي و رحمان رضايي به دليل تشديد نشدن مصدوميتشان در ديدار با سپاهان به ميدان نروند.
وي ادامه داد: خليلي از ناحيه کشاله ران و رضايي از ناحيه مچ پا دچار آسيب ديدگي هستند و با استراحت و تمرينات ويژه مي توانند در ديدار هفته آينده برابر الشارجه به ميدان بروند.
 
اميررضا واعظي آشتياني مديرعامل باشگاه استقلال:
قلعه نوعي يکي از گزينه هاي استقلال است
اميررضا واعظي آشتياني مديرعامل باشگاه استقلال تهران گفت: امير قلعه نوعي مي تواند پيشنهادهايي را که از تيم هاي مختلف دريافت مي کند، بررسي کند ،او يکي از گزينه هاي باشگاه است و از نظر من گزينه ايده آل براي فصل آينده است ولي در شرايط عادي بايد پس از پايان هر قراردادي مذاکرات لازم انجام شود تا طرفين براي ادامه همکاري با هم به توافق برسند.
وي افزود: اين حق هر مربي و يا بازيکني است که در پايان قراردادش به پيشنهادهاي مختلفي که دريافت مي کند فکر کند و بهترين پيشنهاد را انتخاب کند.
وي با تاکيد بر اينکه قهرماني استقلال نتيجه زحمات کادرفني و بازيکنان اين تيم بود، به انتقاد از مديران قبلي باشگاه پرداخت و گفت: هيچ مديري به اندازه من در استقلال از قلعه نوعي حمايت نکرده است. پس از بازي مقابل پرسپوليس و با شرايطي که پيش آمد اگر خيلي افراد که قبلا در باشگاه حضور داشته اند به جاي من بودند در همان موقع با قلعه نوعي تسويه حساب مي کردند اما، در آن برهه از زمان شخصا بيش از همه و بيش از همه مديران قبلي از سرمربي تيم دفاع کردم.

اشپتيم آرفي  با پرسپوليس قرارداد داخلي بست
تيم فوتبال پرسپوليس براي حضور در رقابتهاي ليگ نهم  بازيکن تيم  پيام  را جذب کرد.
گفتني است که ، اشپتيم آرفي مهاجم گلزن آلماني تيم فوتبال پيام مشهد  با حضور در دفتر مديرعامل باشگاه پرسپوليس با سرخپوشان به توافق نهايي رسيد و قرارداد دو ساله امضا کرد. اشپتيم آرفي اولين خريد سرخپوشان براي سال 88 مي باشد.

اشپيتيم آرفي: قلبم گفت که به پرسپوليس بروم
اشپيتيم آرفي پس از عقد قرارداد داخلي با تيم فوتبال پرسپوليس تهران گفت: قلبم گفت که به اين تيم پرطرفدار بپيوندم.
وي افزود: پيشنهادهاي ديگري از تيم هاي ديگر ليگ برتري هم داشتم اما با تمام اين شرايط و احساس قلبي ام تصميم گرفتم فصل بعد در پرسپوليس بازي کنم.
وي با اشاره به حضور علي کريمي  و علي رضا نيکبخت واحدي در پرسپوليس گفت: پرسپوليس بازيکنان بزرگي دارد و خوشحالم که با اين بازيکنان خوب ايراني هم بازي مي شوم.
وي خاطر نشان کرد: پرسپوليس تيم بزرگ و پرطرفداري است و اميدوارم روزهاي خوبي در اين تيم تهراني داشته باشم.
آرفي تاکيدکرد: قرارداد من با پرسپوليس قطعي و همه چيز تمام شده است.

 زمان فصل نقل انتقالات ليگ برتر اعلام شد
پرسپوليس پيش از شروع اين فصل نمي تواند با آرفي ثبت کند
 سازمان ليگ برتر فوتبال اعلام کرد: زمان آغاز فصل نقل و انتقالات ليگ برتر از روز پايان رقابت هاي جام حذفي آغاز مي شود.
گفتني است که، بر اساس اعلام سازمان ليگ تيم هاي حاضر در رقابت هاي ليگ برتر از آخرين رقابت هاي جام حذفي تا يک هفته مانده به شروع رقابت هاي ليگ نهم فرصت خواهند داشت تا با بازيکنان مورد نظر خود قرارداد امضا کنند و پيش از اين مدت تمامي قراردادهاي امضا شده تنها داخلي بوده و اعتباري ندارد.
بر اين اساس و با توجه به اعلام رييس سازمان ليگ برتر، قرارداد اشپيتيم آرفي با پرسپوليس يک قرارداد داخلي واين باشگاه تا پيش از شروع فصل نقل و انتقالات نمي تواند با اين بازيکن قرارداد رسمي امضا کرده و آن را در هيات فوتبال استان تهران به ثبت برساند.

صبري با پرسپوليس قرارداد داخلي بست
 مصطفي صبري مدافع تيم فوتبال مقاومت سپاسي شيراز با باشگاه پرسپوليس قرارداد 2 ساله داخلي منعقد کرد.
صبري با حضور در باشگاه پرسپوليس و پس از مذاکره با مديران اين باشگاه قرارداد داخلي دوساله اي را امضا کرد.
 
برنامه جام حذفي
 پرسپوليس - سپاهان، درآزادي
مسابقات جام حذفي باشگاههاي کشور امروز و فردا در شهر هاي مختلف برگزار مي شود ،  برنامه ديدارهاي جام حذفي به شرح زير است: 
پنجشنبه 10 ارديبهشت ، مرحله يک شانزدهم
 مس رفسنجان .................... استقلال تهران، ساعت 15، ورزشگاه نوش آباد رفسنجان
داور: تورج حق وردي، کمک ها: بابک داوري و محمد رضا منصوري
مرحله يک هشتم نهايي
 پرسپوليس ........................................ سپاهان، ساعت 15:17، ورزشگاه آزادي تهران
داوران: محسن ترکي - حسن کامراني فر- رضا سخندان
 صباي قم .................... شموشک نوشهر، ساعت 15:17، ورزشگاه يادگار امام (ره) قم
داور: هدايت ممبيني، کمک ها: کيانوش داوودزاده و بهروز برون
راه آهن شهرري ........................... برق شيراز، ساعت 15:17، ورزشگاه اکباتان تهران
داور: محمود رفيعي، کمک ها: صفدر احمدي و حسين عباسي
جمعه 11 - ارديبهشت ، مرحله يک هشتم نهايي
 ذوب آهن اصفهان ..................... فولاد خوزستان، ساعت 15:17، ورزشگاه فولادشهر
داور: مسعود مرادي، کمک ها: حيدر شکور و مرتضي کريمي
 
 گزارشnews Gulf  :
معدنچي بهترين ايراني فوتبال امارات
بهترين و بدترين خريدهاي فوتبال برتر امارات در فصل جاري معرفي شدند.
 news Gulf در گزارشي از "فرناندو بايانو" مهاجم برزيلي الجزيره به عنوان بهترين خريد اين فصل ليگ فوتبال امارات نام برد.
بايانو تاکنون در 17 بازي 21 گل براي تيمش به ثمر رسانده است.
در اين گزارش; هم چنين از مهرزاد معدنچي بازيکن ايراني النصر هم به عنوان يکي خريدهاي نسبتا خوب اين فصل فوتبال امارات ياد شده است. معدنچي تاکنون 8 گل براي النصر به ثمر رسانده است.
علي سامره; مهاجم ايراني عجمان نيز در جمع خريدهاي خارجي ضعيف يا بد اين فصل از ليگ فوتبال امارات قرار گرفته است.
در اين گزارش آمده: علي سامره که در طول 3 فصل اخير و حضورش در الشباب همواره در صف رقابت براي آقاي گلي قرار داشت، در تيم جديدش عجمان تنها سه بار موفق به بازکردن دروازه حريفان شده است. در اين گزارش از جواد کاظميان ديگر بازيکن ايراني عجمان نيز به عنوان يکي از بازيکنان 7 گله اين فصل از رقابت ها نام برده شده است.

رييس فدراسيون کمانگيري با اسب انگلستان:
ايران مي تواند پيش رو رشته کمانگيري با اسب  باشد 
نيل پين رييس فدراسيون کمانگيري با اسب انگلستان در نشست مطبوعاتي که در محل دفتر امور مشترک فدراسيون ها برگزار شد ، با اشاره به پيشينه تاريخي اين رشته در ايران گفت: اين رشته علاوه بر جنبه هاي ملي نزد ايرانيان از جنبه مذهبي نيز برخوردار است و همين مسايل براي اينکه ايران بتواند پيش رو اين رشته در جهان باشد، کافي است .   
وي افزود: اين رشته نزديک به 10 سال است که در نقاط مختلف دنيا راه اندازي شده است و مهم ترين هدف فدراسيون کمانگيري با اسب انگلستان توسعه اين رشته در کشور و سراسر جهان است.
وي اضافه کرد: به منظور آشنايي بيشتر مربيان و داوران اين رشته در ايران به تهران سفر کرده ام و به اعتقاد من ايران بستر مناسبي براي توسعه اين رشته در اختيار دارد.
وي ادامه داد: آنچه من طي دو هفته آموزش در ايران ديدم وجود افراد بسيار مستعد است که مي توانند در زماني کوتاه و با آموزشهاي مناسب به سطح مناسبي در اين رشته دست يابند.
وي گفت: رشد اين رشته در ايران بيش از هر چيز نيازمند حمايت مالي است و در صورتي که اين مساله تامين شود اين رشته مي تواند در زماني نسبتا کوتاه به سطحي قابل توجه در جهان نزديک شود. وي اضافه کرد: در ايران نژادهاي خوبي از اسب وجود دارد و نژاد ترکمن يکي از اسب هايي است که ورزشکاران مي توانند براي حضور در رشته کمانگيري با اسب از آن استفاده کنند.

اراک قهرمان مسابقات دو و ميداني منطقه پنج دانشگاه آزاداسلامي
 تيم دانشگاه آزاد اسلامي اراک با کسب 106 امتياز مقام قهرماني مسابقات دو و ميداني منطقه پنج دانشگاههاي آزاد اسلامي کشور را از آن خود کرد.   
گفتني است ، در اين مسابقات که  در ساوه به اتمام رسيد ، تيم خرم آباد با 75 امتياز و همدان با 57 امتياز به ترتيب دوم و سوم شدند.
اين رقابتها به مدت سه روز با حضور 100 ورزشکار در قالب 13 تيم از دانشگاههاي آزاد اسلامي ساوه ، تويسرکان ، همدان ، بروجرد ، خمين ،خرم آباد ،محلات ،اراک ،همدان ، تفرش ،آشتيان ، نراق و ملاير در مجموعه ورزشي شهيد چمران ساوه برگزارشد.

صعود 2000 کوهنورد بسيجي سراسر کشور به قله شاهو
به مناسبت بزرگداشت شهداي منطقه غرب کشور و ولادت با سعادت حضرت زينب کبري(س) صعود دسته جمعي کوهنوردان بسيجي در سال 88، يازدهم ارديبهشت ماه برگزار مي شود.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، صعود سراسري کوهنوردان بسيجي تمامي استان هاي کشور به قله شاهو با ارتفاع 3390 متر که يکي از بلندترين کوه هاي سلسله جبال زاگرس محسوب مي شود، روز جمعه هفته جاري صورت مي گيرد. گفتني است اين صعود سراسري با حضور 2000 کوهنورد بسيجي انجام خواهد گرفت و اين نفرات در قالب 100 تيم به قله صعود خواهند کرد.
 
بازديد سردار باران چشمه از باشگاه مقاومت     
مدير تربيت بدني ستادکل نيروهاي مسلح از باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت بازديد خواهد کرد.
 بنا به اعلام روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، بنا به هماهنگي هاي به عمل آمده قرار است سردار باران چشمه، مدير تربيت بدني ستادکل نيروهاي مسلح به همراه کارشناسان اين بخش از قسمت هاي مختلف بازديد کنند و از فعاليت هاي صورت گرفته در بخش هاي استعداديابي و قهرماني، عملکرد تيم هاي حرفه اي و سايت باشگاه مطلع شوند.
گفتني است باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت با تشکيل تيم هاي حرفه اي در رشته هاي مختلف، نقش پررنگي در توسعه ورزش قهرماني و همگاني در سطوح مختلف ورزش کشور داشته و برنامه هاي بسياري را براي سال 1388 تبيين نموده است.
 
تقدير سردار باراني از مطبوعات     
 ورزش سپاه و بسيج به دنبال حاشيه هاي ورزش حرکت نمي کند و مسئولان آن هم به دنبال چهره شدن نيستند.
به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت، سردار محمد علي باراني، مسئول تربيت بدني سپاه ضمن تقدير و تشکر از صداوسيما، خبرگزاري ها و مطبوعات براي پوشش برنامه وسيع در بخش هاي حرفه اي، قهرماني، همگاني و بانوان افزود: بايد براي ورزش بسيج سهم ملي درنظر گرفته شود چرا که همگام و همسو با ورزش کشور گام بر مي دارد و تعامل سازنده اي با هم دارند.
وي با اشاره به اينکه مسئولان بسيج به دنبال چهره شدن نيستند، يادآور شد: بايد توجه بيشتر به اخبار ورزشي سپاه و بسيج، در سالم سازي فضاي خبري کشور موثر است و در شناسايي استعدادها و معرفي به تيم هاي ملي نقش آفرين خواهد بود. گفتني است دکتر باراني ضمن تقدير ويژه از روابط عمومي باشگاه مقاومت در اطلاع رساني اخبار ورزش بسيج و سپاه تاکيد کرد: ورزش سپاه و بسيج در دل ورزش کشور است و ورزش کشور در دل ورزش سپاه و بسيج قرار دارد و اين وابستگي به نفع ورزش خواهد بود.

 سردارحاج آقامير عضو کميته فرعي فرهنگي
کميته ملي المپيک     
 سردار سيد محمد  حاج آقامير به عنوان عضو کميته فرعي فرهنگي کميته تدارکاتي شانزدهمين دوره بازي هاي آسيايي گوانگجو 2010 و بازي هاي 2012 المپيک لندن منصوب شد.به گزارش روابط عمومي سازمان ورزش بسيج کشور، طي حکمي از سوي بهرام افشارزاده دبيرکل کميته ملي المپيک، سردار حاج آقامير رئيس سازمان ورزش بسيج و بسيج ورزشکاران، به اين سمت منصوب شد.

 سردارباران چشمه مدير تربيت بدني ستادکل نيروهاي مسلح:
باشگاهي به گستردگي مقاومت درکشور نيست     

سردار باران چشمه مدير تربيت بدني ستادکل نيروهاي مسلح، فعاليت هاي باشگاه مقاومت در حوزه هاي مختلف ورزش را ستود و خواستار ادامه اين روند در سال هاي آتي شد. به گزارش روابط عمومي باشگاه فرهنگي ورزشي مقاومت  ، مدير تربيت بدني ستادکل نيروهاي مسلح با حضور در باشگاه مقاومت و در جلسه اي مشترک با مدير عامل و کارشناسان باشگاه گفت : اگر به تکليفمان عمل کنيم و تلاش ها بر اساس آن صورت گيرد، بدون ترديد نتيجه خواهيم گرفت ولي اگر به دنبال نتايج باشيم ، ممکن است نتوانيم به تکليف عمل کنيم . وي  افزود : از باشگاه مقاومت به راحتي نگذريم که با اقشار مختلف مردمي در ارتباط است و مديران بخش هاي ورزشي به مقاومت با ديدگاه ويژه اي نگاه مي کنند. سردار باران چشمه با اشاره به اينکه مسئوليت مديران باشگاه مقاومت بسيار سنگين است ، تصريح کرد : فعاليت هاي شما در سطح کشور گسترده است و بايد هدايت درستي در اين خصوص صورت گيرد.

 تيم ملي کشتي فرنگي در تايلند
تيم ملي کشتي فرنگي ايران براي حضور در رقابتهاي آسيايي 2009 تايلند عازم تايلند شد.     ملي پوشان کشتي فرنگي کشورمان ساعت 6 صبح ديروز (چهارشنبه) خانه کشتي تهران را به سمت فرودگاه امام خميني (ره) ترک کردند و ساعت 10 صبح نيز به سمت تايلند محل برگزاري رقابتهاي آسيايي 2009 پرواز کردند.  تيم ملي کشتي فرنگي ايران در رقابتهاي آسيايي 2009 تايلند متشکل از کشتي گيران ذيل است:
وزن 55 کيلوگرم: محمد فقيري - وزن 60 کيلوگرم: حميد باوفا -  وزن 66 کيلوکگرم: سعدي عبدولي -  وزن 74 کيلوکرم: فرشاد عليزاده -  وزن 84 کيلوگرم: طالب نعمت پور -  وزن 96 کيلوگرم: امير علي اکبري  وزن 120 کيلوگرم: مسعود هاشم زاده -  رقابتهاي کشتي فرنگي قهرماني آسيا طي روزهاي 12 الي 15 ارديبهشت برگزار مي شود.

مهدي تارتارکاپيتان و سرمربي تيم فوتبال راه آهن شهرري:
براي قهرماني در جام حذفي مي جنگيم
مهدي تارتارکاپيتان و سرمربي تيم فوتبال راه آهن شهرري انگيزه اصلي اين تيم براي حضور در مسابقات حذفي باشگاههاي کشور را دستيابي به عنوان قهرماني عنوان کرد.
وي در گفتگو با  مهر، افزود: تيم راه آهن پتانسيل دستيابي به عنوان قهرماني مسابقات فوتبال جام حذفي باشگاه هاي کشور را دارد. اگر شما به نتايج تيم راه آهن در فصل جاري مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي کشور توجه کنيد متوجه مي شويد، من بي جهت چنين ادعايي را مطرح نکرده ام.
وي ادامه داد: ما در مسابقات ليگ تيم فولادي که موفق شده است از دو تيم استقلال و ذوب آهن، قهرمان و نايب قهرمان ليگ برتر طي دو بازي رفت و برگشت هشت امتياز بگيرد را دوبار شکست داديم. تيم راه آهن قدرت لازم براي رسيدن به مراحل بالاي جام حذفي را دارد، اگر بازيکنان خود را باور کنند و بدانند که مي توانند به اين مهم دست يابند.
سرمربي تيم فوتبال راه آهن شهرري با اشاره به ديدار اين تيم مقابل برق شيراز که عصر امروز در چارچوب مرحله يک هشتم نهايي جام حذفي در ورزشگاه اکباتان تهران برگزار مي شود، گفت: مسابقات جام حذفي اهميت خاصل خود را دارد. هر دو تيم راه آهن و برق شيراز با اهدافي متفاوت در اين مسابقات حضور مي يابند. برق شيراز براي ما حريفي قابل احترام است. اين تيم براي نشان دادن توانايي هايي خود و اينکه ثابت کنند لياقت ماندن در ليگ برتر را داشته است، با تمام توان خود پاي به ميدان حذفي مي گذارد که همين مسئله کار ما را براي برتري در ديدار عصر پنجشنبه دشوارتر مي کند.
 
نوش آباد کجاست ؟
 ديداري بزرگ در روستايي کوچک
زمين چمن روستاي کوچک نوش آباد با 250 خانوار در انتظار استقلال تهران با ميليونها هوادار براي خلق شگفتي در جام حذفي است.
به گزارش  مهر، روستاي نوش آباد در منتهي اليه غرب شهر رفسنجان قرار گرفته است و طبق آخرين آمار جمعيتي معادل هزار و 550 نفر را در خود جاي داده است.
زمين چمن روستاي نوش آباد با ظرفيت 2 هزار نفر در سالهاي اخير به دليل نبود ورزشگاه مناسب در شهر رفسنجان به محل برگزاري ديدارهاي تيم فوتبال صنعت مس رفسنجان در ليگ آزادگان همچنين جام حذفي تبديل شده است.
در حال حاضر با توجه به اينکه صنعت مس رفسنجان ميزبان ديدار مرحله بعد جام حذفي در مقابل استقلال تهران است، زمين چمن نوش آباد به عنوان محل برگزاري اين ديدار مشخص شده است.
مسابقه دو تيم مس رفسنجان و استقلال تهران از مرحله يک هشتم پاياني جام حذفي در ورزشگاه شهداي نوش آباد براي بسياري از شهروندان رفسنجاني و مردم اين روستا حائز اهميت است اما اين مسابقه براي 250 خانوار ساکن روستاي نوش آباد حکم ديگري دارد زيرا که آنها در خاطر ندارند که تيمي پر طرفدار و مطرح در سطح آسيا و ايران در يک مسابقه رسمي در اين روستا حضور يابد.
به همين دليل بسياري از اهالي نوش آباد براي گذشت زمان و ورق خوردن تقويم 88 تا طلوع روز دهم ارديبهشت ماه لحظه شماري مي کنند.
اين ديدار با ساير مسابقاتي که تاکنون در اين ورزشگاه برگزار شده است، تفاوت دارد و اين مسئله موجب ايجاد هيجان و شوق در مردم اين روستا شده است.

مهدي طالب پورمدير کل تربيت بدني وزارت علوم و تحقيقات و فناوري:
پرورش تعهد، مسووليت  پذيري و توانمندي هاي دانشجويي از اهداف مهم  المپياد دانشجويان است   
مهدي طالب پورمدير کل تربيت بدني وزارت علوم و تحقيقات و فناوري در اولين نشست ميزبانان دهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان دختر دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور که با حضور روسا ، معاونين دانشجويي فرهنگي و مديران تربيت بدني دانشگاه هاي ميزبانان دهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان در محل اين اداره کل برگزار شد ، گفت: پرورش تعهد، مسووليت  پذيري و توانمندي هاي دانشجويي به منظور تقويت و افزايش مشارکت دانشجويان در توسعه و سازندگي کشور از اهداف مهم دهمين المپياد فرهنگي ورزشي دانشجويان سراسر کشور است.   
وي افزود: تقويت مباني ديني، اعتقادي وفرهنگي - اجتماعي دانشجويان دانشگاه هاي سراسر کشور، ارتقاي بهره وري منابع ورزشي دانشجويي و سطح کيفي ورزش قهرماني دانشجويان  از ويژگي هاي بارز المپيادها است.  وي  اضافه کرد: المپياد دهم براي اولين بار همزمان در دانشگاه هاي صنعتي شاهرود ، سمنان و علوم پايه دامغان برگزار مي شود.
وي ادامه داد: برگزاري اين المپياد ما را در رسيدن به اهداف آموزش عالي که همان باز نگري مجدد در زيرساخت ها، توجه و نگاه عادلانه به تمامي دانشگاههاي کشور بدون توجه به شرايط اقليمي و نو بودن ميزبان ها بوده، کمک شاياني خواهد کرد.
وي يادآور شد: افزايش سطح سلامت جسمي، روحي، نشاط و شادابي دانشجويان به يقين از دستاوردهاي ارزشمند المپياد است و در افزايش بهره وري از پتانسيل هاي موجود در دانشگاهها موثر خواهد بود.  در ادامه اين جلسه ملاباشي معاون دانشجويي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري با اشاره به مسئوليت خطير روساي دانشگاهها در قبال تامين عواطف روحي و تامين نيازهاي اجتماعي و فرهنگي دانشجويان گفت: محيط هاي دانشگاهي بايد در فعاليتهاي شادي آفرين بيشتر از گذشته تلاش کنند تا درکنار فعاليتهاي علمي و تحقيقي از سلامت جسمي و روحي آنان غافل نباشند. وي در ادامه گفت: ثمره المپيادهاي داخلي در المپياد ملي و اعزام هاي برون مرزي نمود بارزي خواهد داشت و بايد تمامي ميزبانان از همين امروز با تمام توان و عشق و علاقه در خدمت رساني به دانشجويان سراسر کشور که در مرداد 89 برگزار مي شود سعي کافي داشته باشند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته