جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3304

  افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران:
 کره اي ها از من هراس دارند  

  افشين قطبي سرمربي تيم ملي فوتبال ايران پس از انتخاب 41 بازيکن در خصوص اهداف و تفکراتش براي 3 بازي آينده تيم ملي گفت :  تيم ملي قبل از ما بوده است و بعد از ما هم خواهد بود. با اين شرايط هر مربي که مسئوليت تيم ملي را برعهده مي گيرد، سعي مي کند در مدت کوتاه حضورش در اين تيم مانند يک سرباز به فوتبال کشورش خدمت کند.
وي اصلي ترين هدفش در تيم ملي را تقويت روحيه بازيکنان خواند و افزود: ما تا پيش از بازي با کره شمالي وقت و زمان کوتاهي داريم و براي موفقيت در اين مدت کوتاه، داشتن برنامه خيلي مهم است. ما در حال حاضر تيم هايي داريم که درگير مسابقات ليگ قهرمانان آسيا و جام حذفي هستند. براي نزديک کردن خانواده فوتبال ايران سعي کرديم باشگاه هايي که براي قهرماني در جام حذفي مي جنگند يا اينکه به دنبال صعود به مرحله دوم ليگ قهرمانان آسيا هستند بازيکنان شان را در اختيار داشته باشند و احترام باشگاه ها را حفظ کنيم.
وي با تاکيد بر اينکه احترامي که تيم ملي به باشگاه ها مي گذارد، مجددا به اين تيم بازخواهد گشت، از طرح و برنامه خود براي برگزاري تمرينات تيم ملي در سه مرحله خبر داد و گفت: مرحله اول تمرينات تيم ملي با بازيکناني آغاز مي شود که تيم هاي شان در مسابقات جام حذفي و ليگ قهرمانان آسيا حضور ندارند. در مرحله دوم بازيکنان ديگر به جمع ما اضافه خواهد شد و در مرحله آخر که در اردوي چين خواهد بود، لژيونرها نيز به تيم ملي ملحق مي شوند.
وي به برگزاري چهار بازي تدارکاتي پيش از رويارويي با کره شمالي اشاره کرد و گفت: درها و قلب هاي تيم ملي به روي تمامي بازيکنان باز خواهد بود. تمامي بازيکناني که در ليگ ايران و يا خارج از اين کشور بازي مي کنند بايد بدانند و اين احساس را داشته باشند که اگر شرايط خوب، تفکر و فرم مناسبي داشته باشند حتما به تيم ملي کشورشان دعوت خواهند شد.
وي  افزود: با توجه به فاصله زماني کم تا ديدار با کره شمالي فرصت دعوت از بازيکنان جديد را نداريم و بايد از بازيکناني که تجربه حضور در تيم ملي و تيم هاي بزرگ را داشته اند، استفاده کنيم.
قطبي با اشاره به دشواري و اهميت ديدارهاي تيم ملي فوتبال کشورمان مقابل تيم هاي کره شمالي و کره جنوبي گفت: پس از صعود تيم ملي به جام جهاني ما يک سال زمان داريم و مي توانيم با دقت بيشتر بازيکناني را به اردوي تيم ملي دعوت کنيم که تا پيش از اين فرصت کافي در اختيارشان قرار نگرفته است. وي در ادامه از تلاش خود براي تماس و ملاقات با بازيکنان واجد شرايط حضور در اردوي تيم ملي خبر داد و گفت: در مدتي که مسئوليت هدايت تيم ملي را برعهده گرفته ام، سعي کردم با بازيکنان تماس بگيرم، به آنها انگيزه و روحيه بدهم و شناخت کافي را نسبت به اين نفرات پيدا کنم.
وي افزود: من به امارات رفتم و در تمرينات تيم ها شرکت کردم و بازيکناني که مدتي از تيم ملي دور بودند، ارتباط برقرار کردم. متوجه شدم آنها کيفيت خوبي دارند. همه آنها با قلب باز و گرم گفتند حتي اگر ما را به تيم ملي هم دعوت نکنيد بازهم از اين تيم حمايت خواهيم کرد.
قطبي در ادامه از تماس خود با کريم باقري و علي کريمي خبرداد و اينکه شرايط آنها را براي بازگشت به اردوي تيم ملي جويا شده است.
افشين قطبي روز شنبه عازم آلمان مي شود تا به همراه دستيار هلنديش بازي مهدي مهدوي کيا در تيم اينتراخت فرانکفورت را از نزديک تماشا کرده و با کاپيتان تيم ملي ملاقات کند. برنامه ديگر سرمربي تيم ملي ايران سفر به اسپانيا و ديدار با مسعود شجاعي و جواد نکونام است. دستيار هلندي قطبي نيز   عازم انگلستان مي شود تا با آندرانيک تيموريان، هافبک ايراني تيم بارنزلي ديداري داشته باشد."
وي در خصوص انتخاب تاکتيک هاي خود براي اين تيم در ديدارهاي پيش رو به تجربيات خوب خود در تيم ملي کره جنوبي اشاره کرد و گفت: بعد از جام جهاني 2002 خيلي چيزها در فوتبال کره جنوبي عوض شد، باشگاه ها در فدراسيون قوي تر شدند و قوانين فيفا در مسابقات به اجرا در آمد. با اين شرايط ما در تيم ملي فرصت زيادي را براي آماده سازي تيم در اختيار نداشتيم و آموختيم که چطور در زمان کم تيم را براي ديدارهاي مهم مهيا کنيم.
وي افزود: در حال حاضر به اندازه کافي وقت داريم که يک تيم هماهنگ را براي بازي آماده کنيم، تيمي که بتواند در کره شمالي نتيجه لازم را کسب کند. تاکتيک هاي اين تيم را نيز افشين قطبي و همکارانش انتخاب خواهند کرد. در اين راه سعي مي کنيم از کيفيت هاي بازيکنان و رحيه بزرگ آنها استفاده کنيم.
قطبي در ادامه به آشنايي خود از روش بازي سه تيم کره شمالي، امارات و کره جنوبي اشاره کرد و گفت: من با روش بازي اين تيم ها به خوبي آشنا هستم و سعي مي کنيم از نقاط ضعف اين تيم ها بهره لازم را برده و به موفقيت دست يابيم.
ديدار تيم ملي فوتبال کشورمان مقابل کره شمالي روي زمين چمن مصنوعي برگزار خواهد شد. قطبي در خصوص آمادگي خود و شاگردانش براي بازي در اين شرايط گفت: مرحله سوم تمرينات ما در چين روي زمين چمن مصنوعي برگزار مي شود و ديدارهاي تدارکاتي مان در اين کشور نيز در زميني با اين شرايط انجام خواهد شد.
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران تصريح کرد: خيلي از چيزهاي فوتبال بين گوش هاي ما و در مغز ماست. ما حتي اگر روي خاک هم بازي کنيم و با قلب و روح مان بجنگيم و به دنبال پيروزي و خوشحال کردن 70 ميليون ايراني باشيم، مردمي که تمام دعاي شان براي موفقيت ماست، حتما نتيجه مي گيريم. مهم نيست که بازي روي چمن مصنوعي برگزار شود يا روي کره ماه، مهم موفقيت تيم ملي است که به آن دست مي يابيم.  دور جديد تمرينات تيم ملي از روز 19 ارديبهشت ماه آغاز مي شود..


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته