جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3304

 كوتاه و خواندني و سوت پايان ودقيقه 90 

 پايگاه خبري کنفدراسيون فوتبال آسيا:
 شور تازه در فوتبال استرس زده ايران
 افشين قطبي در اولين حرکت خود همه بازيکنان نامدار فوتبال ايران را دوباره به اردوي اين تيم آورد.
 پايگاه خبري فوتبال آسيا در گزارشي خبري با تيتر "راه قطبي پر ستاره شد"، به دعوت 41 بازيکن از سوي افشين قطبي به اردوي تيم ملي فوتبال کشورمان اشاره کرده است.
دراين گزارش آمده است: " قطبي در فهرست تيم ملي ايران  همه آنهايي که در اروپا بازي مي کنند به علاوه برخي چهره هاي فراموش شده در امارات را براي ادامه بازيهاي جام جهاني دوباره فراخواند. عليرغم جوانگرايي هاي بوجود آمده در سال اخير قطبي راه خود را جدا کرد و بازيکنان قديمي تر مانند کريم باقري و رحمان رضايي را در کنار علي کريمي خبرساز قرار داد تا فهرستي متفاوت را مطرح کند."
تاکتيک رواني افشين قطبي پيش از ديدارهاي حساس پيش رو مورد ديگري بود که در گزارش پايگاه خبري فوتبال آسيا بدان اشاره شده و آمده است: "فراخوان برخي نام ها از امارات مانند ايمان مبعلي يا علي سامره مي تواند بيش از هرچيز تاکتيک رواني مربي جديد قبل از بازي مرگ و زندگي در پيونگ يانگ باشد، حرکتي که ممکن است شور تازه اي در فوتبال استرس زده ايران بوجود آورد."  نگارنده گزارش پايگاه خبري فوتبال آسيا در ادامه به محبوبيت افشين قطبي در فوتبال ايران اشاره کرده و آورده است: "قطبي که برگ برنده "محبوبيت عمومي" را در جيبش دارد فهرست جديد را چنان تنظيم کرده که نام پنهان همه طرفداران را هم در خود داشته باشد. او به اين ترتيب لشگر بزرگتري براي سه بازي حساس آينده و حداقل در کوتاه مدت تشکيل داده است."
 
 برنامه هاي تيم ملي فوتبال براي بازي مقابل کره شمالي
اردوي 9 روزه در چين و برگزاري چهار ديدار تدارکاتي
برنامه هاي تيم ملي فوتبال ايران تا زمان بازي مقابل کره شمالي اعلام شد.
گفتني است که، اردوي تيم ملي فوتبال طي سه مرحله از روز نوزدهم ارديبهشت ماه آغاز مي شود که در نخستين اردو به مدت شش روز نفراتي که درگير مسابقات تيم هايشان نيستند در اردو حاضر مي شوند و در پايان اين اردو در روز بيست و پنجم ارديبهشت تيم ملي يک ديدار تدارکاتي برگزار مي کند.
مرحله  دوم اردو به مدت پنج روز برگزار مي شود و کادر فني تيم ملي در نظر دارد تا در پايان مرحله  دوم اردو ديداري تدارکاتي را با يکي از تيم هاي عراق يا سوريه برگزار کند.
در مرحله  سوم تمرين هاي آماده سازي ملي پوشان کشورمان روز چهارم خرداد ماه عازم کشور چين مي شوند و 9 روز در اين کشور اردو خواهند زد.  تيم ملي ايران طي اين مدت يک ديدار تدارکاتي با تيمي از ليگ برتر فوتبال چين و همچنين تيم ملي چين برگزار مي کند. ضمن آنکه مسوولان تيم ملي به دنبال آن هستند تا در اين اردو شرايط تمرين بر روي زمين چمن مصنوعي همانند زمين ورزشگاه پيونگ يانگ فراهم شود.  تيم ملي ايران روز چهاردهم خرداد ماه از طريق چين به کره شمالي مي رود و بلافاصله پس از بازي مقابل تيم ملي اين کشور در روز شانزدهم خرداد با پرواز اختصاصي به تهران بازمي گردد.

کادر فني تيم ملي فوتبال تکميل شد
يک ايراني ساکن سوئد دستيار جديد قطبي
 سرمربي تيم ملي فوتبال ايران با آناليزور و گروه پزشکي تيم ملي ديدار کرد.
 افشين قطبي با مرتضي محصص آناليزور تيم ملي فوتبال ديدار کرد.
او همچنين نشستي با کادر پزشکي تيم ملي فوتبال داشت که قرار شد دکتر پرهام خانلري و همچنين دکتر شهاب همچنان به فعاليت خود در کادر پزشکي تيم ملي ادامه دهند.
همچنين با تصميم افشين قطبي کيانوش مستغمي که يک ايراني ساکن سوئد است به عنوان يکي ديگر از اعضاي کادرفني در زمينه  بررسي فني بازي ها به تيم ملي فوتبال ايران اضافه شد. به گفته  قطبي مستغمي سابقه ي همکاري با تيم ملي جوانان سوئد را دارد.

آغاز سفر اروپايي قطبي
ديدار قطبي با مهدوي کيا،  نکونام و شجاعي
افشين قطبي براي بررسي وضعيت لژيونرهاي فوتبال ايران ديشب به آلمان رفت.
 افشين قطبي پس از بررسي وضعيت بازيکنان ايراني حاضر در ليگ امارات جمعه  شب عازم آلمان شد تا وضعيت ملي پوشان ايراني را بررسي کند.
قطبي در اين سفر به فرانکفورت رفته و با مهدي مهدوي  کيا ديدار مي کند. او همچنين در سفر به پامپلونا با دو بازيکن ايراني تيم اوساسوناي اسپانيا جواد نکونام و مسعود شجاعي ديدار کرده و وضعيت آنها را بررسي مي کند.  همچنين قرار است "بيوتر" دستيار هلندي قطبي نيز با سفر به آلمان و تماشاي ديدار تيم فوتبال بوخوم با وحيد هاشميان گفت وگو کند. بيوتر پس از اين سفر براي ارزيابي وضعيت آندرانيک تيموريان به انگلستان مي رود.   افشين قطبي در پايان سفر اروپايي خود همراه با دستياران هلندي اش به ايران بازمي گردد.

برنامه ادامه ديدارهاي جام حذفي
20 ارديبهشت ، پرسپوليس - پاس همدان
مسابقات جام حذفي باشگاههاي کشور از روز چهارشنبه دنبال خواهد شد .برنامه ادامه ديدارهاي جام حذفي باشگاه هاي ايران به شرح زير است : 
چهارشنبه 16 ارديبهشت ساعت 17
راه آهن .................................................................................... تراکتور سازي تبريز
 شنبه 19 ارديبهشت ساعت 17
مس رفسنجان ................................................................................ ملوان بندر انزلي
 يکشنبه20 ارديبهشت ساعت 17
پرسپوليس ........................................................................................... پاس همدان
 چهارشنبه 23 ارديبهشت ساعت 17
صباي قم با برنده بازي مس رفسنجان و ملوان بندر انزلي
 پنجشنبه 24 ارديبهشت ساعت 17
برنده پرسپوليس پاس و همدان با برنده راه آهن و تراکتور سازي تبريز

در حاشيه بازي پرسپوليس-سپاهان
قطبي تشويق شد ، مثل کريمي
تيم فوتبال پرسپوليس  در حالي در مرحله يک هشتم نهايي مسابقات جام حذفي باشگاه هاي کشور به مصاف سپاهان رفت که بالغ بر 60 هزار تماشاگر براي تماشاي بازي اين تيم به ورزشگاه آمده بودند.
گفتني است، با وجود بارش باران و آسمان ابري شهر تهران استقبال خوبي از اين بازي به عمل آمده بود. دقايقي پيش از آغاز بازي با توجه به شدت باران تعدادي از هواداران تيم فوتبال پرسپوليس ورزشگاه را ترک کردند.
* اسکوربورد ورزشگاه آزادي دقايق ابتدايي بازي پرسپوليس- سپاهان را پخش نکرد. همزماني اين مسابقه با ديدار مس رفسنجان - استقلال باعث شده بود تا شبکه سوم سيما بازي کرمان را پوشش دهد به همين خاطر اسکوربورد ورزشگاه دقايق ابتدايي بازي پرسپوليس را پخش نکرد.
* افشين قطبي، محسن خليلي، عباس انصاريفرد، مجيد فرخزادي، مهدي تاج و رحمان رضايي با حضور در جايگاه ويژه ورزشگاه، مسابقهپرسپوليس مقابل سپاهان را تماشا کردند .
* افشين قطبي با گذشت دقايقي از آغاز ديدار پرسپوليس سپاهان در ميان تشويق شديد تماشاگران پرسپوليس وارد ورزشگاه آزادي شد و در جايگاه ويژه کنار مهدي تاج بازي سرخپوشان تهراني را به تماشا نشست.
* علي کريمي چهره شاخص اين بازي در طول مسابقه بشدت از سوي هواداران پرسپوليس تشويق شد.
* مازيار زارع که گل اول تيم پرسپوليس را به ثمر رساند بشدت از سوي هواداران اين تيم مورد تشويق قرار گرفت.
* الونگ الونگ بازيکن پيشين تيم فوتبال پرسپوليس که در فصل جاري به عضويت تيم سپاهان درآمده است پيش از آغاز مسابقه و در زمان گرم کردن خود بشدت از سوي هواداران مورد تشويق قرار گرفت.
* حدود 300 نفر از هواداران تيم فوتبال سپاهان براي تشويق تيم خود به ورزشگاه آزادي آمده و در طبقه دوم اين ورزشگاه مستقر شده بودند.
* پس از اينکه در دقايق پاياني اين ديدار عليرضا محمد دچار آسيب ديدگي شد و محسن ترکي به آن توجهي نکرد، عباس انصاري فرد به نزد تاج رفت و بشدت از اين موضوع گلايه کرد. هواداران پرسپوليس هم نسبت به اين صحنه به داور ديدار معترض شدند.
* نلو وينگادا سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس در طول بازي بارها همچون يک توپ جمع کن توپ هايي که به بيرون زمين مي رفت را براي بازيکنان دو تيم پرتاب مي کرد و اين در حالي بود که تيمش از حريف سپاهاني پيش بود.
 * فرهاد کاظمي سرمربي سپاهان و محمود خوردبين سرپرست پرسپوليس که شنيده مي شد پيش از اين مسابقه کدورت هايي از هم دارند، پيش از بازي به سمت يکديگر رفته و احوالپرسي کردند.
* حرکت هاي انفرادي علي کريمي و همچنين پاس هاي ديدني او مورد تشويق هواداران قرار مي گرفت.
* فرهاد کاظمي برخلاف وينگادا سرمربي پرسپوليس تمام مدت بازي را ايستاده در کنار زمين تماشا مي کرد.

 تيم ملي فوتبال به دنبال ديدار تدارکاتي با عراق يا سوريه
ملي پوشان چهارم خرداد به چين مي روند
 
تيم ملي فوتبال ايران در يک ديدار تدارکاتي به مصاف تيم ملي عراق يا سوريه مي رود.
گفتني است، طبق برنامه  کادرفني تيم ملي ايران قرار است ملي پوشان کشورمان در روز 30 يا 31 ارديبهشت ماه ديدار تدارکاتي را با يکي از دو تيم عراق يا سوريه برگزار کنند که فدراسيون فوتبال ايران در حال مذاکره با فدراسيون هاي اين دو کشور است.
همچنين تيم ايران در سفر به کشور چين علاوه بر بازي مقابل تيم ملي اين کشور با يکي از تيم هاي ليگ برتري فوتبال چين نيز روبه رو مي شود.
تيم ملي روز چهارم خرداد براي برپايي اردوي 9 روزه به چين سفر مي کند.
 
اکبر زبردست سرمربي تيم فوتبال مس رفسنجان:
من خودم يکي از هواداران استقلالم
اکبر زبردست سرمربي تيم فوتبال مس رفسنجان  پس از آنکه بازيکنانش توانستند استقلال تهران قهرمان هشتمين دوره  ليگ برتر را در ضربه هاي پنالتي از پيش رو بردارند، گفت: استقلال تيم بسيار خوب و قابل احترامي است. اين تيم از مربي بزرگي برخوردار است. من خودم يکي از هواداران و طرفداران استقلال هستم.
وي افزود: ما پيش از انجام اين ديدار براي اين بازي برنامه ريزي کرده بوديم تا نتيجه قابل قبولي را بدست بياوريم و با نمايش خوب در آن، اعتماد به نفس لازم را براي رقابت هاي ليگ يک بدست آوريم.
وي گفت: مي خواستيم به بچه ها اين تفکر را القا» کنيم که اختلاف ما با تيم هاي ليگ برتري چندان هم زياد نيست و اينطور هم شد. اکنون با اعتماد به نفس بيشتري در مرحله  بعدي اين رقابت ها و همچنين رقابت هاي ليگ يک شرکت خواهيم کرد.
 
علي کريمي هافبک تيم پرسپوليس:
با کمال ميل پيشنهاد قطبي را پذيرفتم
علي کريمي هافبک تيم پرسپوليس پس از ديدار پرسپوليس برابر سپاهان در خصوص اين بازي و گفت وگويش با افشين قطبي گفت : بازي خوبي بود، از موقعيت ها به درستي استفاده کرديم و خوشبختانه سپاهان را شکست داديم. اميدوارم بتوانيم قهرمان شويم.
وي در خصوص گفت و گوي خود با قطبي گفت : پس از تماسي که افشين قطبي با من داشت و خواست که در تيم ملي ايران حضور داشته باشم و من هم در گذشته اعلام کرده بودم با کمال ميل براي موفقيت کشورم تلاش خواهم کرد پذيرفتم و قرار بر اين شد که در تيم ملي حضور داشته باشم.
کريمي هم چنين در مورد حضور قطبي در تيم ملي فوتبال ايران، گفت: برايش آرزوي موفقيت مي کنم و اميدوارم تيم ملي به جام جهاني برود.
 
سفر تيم ملي فوتبال با پرواز چارتر به کره شمالي
تيم ملي فوتبال ايران در سفر به چين و کره شمالي از پرواز چارتر استفاده مي کند.
گفتني است، با تدابير سازمان تربيت بدني و فدراسيون فوتبال ايران اعضاي تيم ملي براي سفر تدارکاتي به چين و سپس سفر از اين کشور به کره شمالي براي انجام ديدار با تيم ملي آن کشور در چارچوب رقابت هاي راهيابي به جام جهاني 2010 از پرواز چارتر استفاده مي کنند. همچنين تيم ملي بلافاصله پس از بازي مقابل کره شمالي با پرواز چارتر به ايران بازمي گردد.
 
 پس از حذف استقلال از جام حذفي
قلعه نوعي  نشست خبري را تحريم کرد
 امير قلعه نوعي سرمربي تيم فوتبال استقلال تهران پس از باخت مقابل مس رفسنجان در نشست خبري حاضر نشد.
گفتني است وي پس از باخت مقابل مس رفسنجان حاضر نشد در نشست خبري حاضر شود و بلافاصله پس از پايان بازي ورزشگاه را ترک کرد.
 
مازيار زارع هافبک تيم فوتبال پرسپوليس:
رسم فوتبال اين است
 مازيار زارع هافبک تيم فوتبال پرسپوليس در بازي مقابل سپاهان يک گل زد ويک ضربه پنالتي را از دست داد.
وي در خصوص اين بازي و پيروزي يک بر صفر پرسپوليس برابر سپاهان گفت: سپاهان تيم خوب و پرمهره اي بود و ما مي دانتسيم کار سختي را برابر آنها داريم.
وي افزود: به دليل از دست دادن يک ضربه پنالتي اگر مي باختيم هرگز خودم را نمي بخشيدم چون بازيکنان و هواداران پرسپوليس به دنبال جام حذفي هستند و درست نبود که من با اشتباهم باعث ناراحتي آنها شوم.
وي ادامه داد: رسم فوتبال اين است تيمي که عقب است بيشتر از حريف به فکر گل زدن است. ما در نيمه دوم به همين دليل کمي عقب  کشيده بوديم اما باز هم فرصت داشتيم تا به گل هاي بيشتر برسيم. 

وداع نمايندگان ايران با مسابقات جهاني
حضور ايران براي نخستين بار به جمع 32 تيم برتر دوبل جهان
تيم دو نفره ايران متشکل از مهران احدي و واحد مالميري با شکست مقابل کرواسي از صعود به مرحله يک هشتم نهايي بازماند.
گفتني است که، در چهارمين روز از مسابقات جهاني پينگ پنگ،  تيم دو نفره ايران متشکل از مهران احدي و واحد مالميري در مرحله يک شانزدهم نهايي با نتيجه چهار بر صفر  بازي را به "زوران پريموراگ" با رنکينگ 21 جهان و "توسيک" با رده 115 دنيا از کرواسي واگذار کرد تا از صعود به مرحله يک هشتم نهايي اين مسابقات بازماند.
اين در حالي است که مهران احدي در رده 318 جهان و واحد مالميري در جايگاه 598 دنيا قرار دارند.  پيش از اين نمايندگان دوبل ايران با کسب پيروزي چهار بر يک مقابل تيم قدرتمند مصر توانسته بودند براي نخستين بار به جمع 32 تيم برتر دوبل جهان صعود کنند.
به اين ترتيب تيم ايران کار خود را در بخش انفرادي با صعود دو نماينده به دور سوم مرحله حذفي ودر بخش دوبل با قرار گرفتن در جمع 32 بازيکن برتر جهان به پايان رساند.
 
  رقابتهاي  جام حذفي
پيروزي هاي پرگل راه آهن و صبا باتري
 تيم هاي فوتبال راه آهن شهر ري و صبا باتري قم با کسب پيروزي هاي پرگل مقابل حريفان خود به مرحله يک چهارم نهايي اين رقابت ها راه پيدا کردند.
گفتني است که ، تيم فوتبال راه آهن  با برتري 4 بر يک در ورزشگاه اکباتان مقابل برق شيراز موفق شد به دور يک چهارم نهايي اين رقابت ها راه پيدا کند.
راه آهن در مرحله يک چهارم نهايي رقابت ها با تراکتور سازي تبريز ديدار خواهد کرد.
ديگر ديدار اين مرحله از رقابت ها بين تيم هاي صبا باتري قم و شموشک نوشهر برگزار شد که شاگردان فيروز کريمي موفق شدند با نتيجه 6 بر يک در ورزشگاه يادگار امام مقابل ميهمان خود به برتري برسند.صبا باتري در مرحله يک چهارم نهايي با برنده مس رفسنجان و ملوان بندر انزلي ديدار خواهد کرد.
 
ديدار دوستانه فوتسال در بابل
پيروزي ميهمان
در يک ديدار دوستانه فوتسال تيم منتخب مديران مخابرات از تهران موفق شدند تيم مديران شرکت مخابرات استان مازندران را شکست دهد.
در اين ديدار که در سالن ورزشي مخابرات استان مازندران در بابل برگزار شد جمعي از مديران مخابرات از تهران در قالب تيم منتخب مديران از تهران با نتيجه 11 بر 8 حريف خود را در يک بازي تماشايي شکست دادند.
براي تيم مديران مخابرات از تهران محمد علي جوادي - علي فيض ا... زاده - جلال محفوظي - رضا رشيدي - حميد قادري - هادي عباسي- وحيد رشيدي و محمد شير ژيان بازي کردند.

 غوغاي مهران احدي
تمجيد دوباره فدراسيون جهاني پينگ پنگ از ايراني ها
 
اگرچه نوشاد عالميان به عنوان اولين ايراني راهي مرحله حذفي مسابقات انفرادي پينگ پنگ قهرماني  جهاني در ژاپن شد اما اين چگونگي عملکرد مهران احدي بود که براي چندمين بار فدراسيون جهاني پينگ پنگ را وادار به تعريف و تمجيد از ورزشکاران ايراني کرد.
به گزارش فدراسيون جهاني پينگ پنگ، " ايران يکي از کشورهايي است که به سرعت در پينگ پنگ درحال رشد و پيشرفت است. اين را مي توان از مسابقات پرو تور بزرگسالان و جوانان فدراسيون جهاني اين رشته در سال 2009 به خوبي فهميد. اين يک حقيقت است و اين حقيقت در مسابقات جهاني يوکوهاما توسط بازيکن خاص  و 34 ساله ايراني يعني مهران احدي تاييد شد."
مهران احدي با حذف "يانيچ وستز" بلژيکي و صعود به دور سوم مرحله حذفي اينگونه تمجيد سايت مديران سايت فدراسيون جهاني پينگ پنگ را برانگيخت.
اين سايت در ادامه مطلب خود آورده است: "رقابت احدي با حريف بلژيکي اش که از هدايت "جان ميشل سيو" قهرمان جهان برخوردار بود بسيار نزديک برگزار شد و در نهايت احدي توانست امتياز سرنوشت ساز اين پيکار را به دست آورد. پينگ پنگ باز ايراني گيم هاي اول ، دوم ، پنجم و هفتم را   به سود خود تمام کرد. همچنين 3 گيم ديگر را از دست داد."
سايت فدراسيون جهاني پينگ پنگ اشاره اي هم به ديدارهاي اخير مهران احدي درپروتورهاي جهاني داشته است:" او توانست امسال در مسابقات پروتور جهاني هند "کمال آچانتا" که سيد سوم بازي ها را در اختيار داشت مغلوب کند."
 سايت فدراسيون جهاني پينگ پنگ همچنين اشاره اي به عملکرد نوشاد عالميان دررقابتهاي جهاني داشته است: " اما نوشاد عالميان ديگر بازيکن ايران که نصف سن مهران احدي را دارد، از اين رقابت ها حذف شد. عالميان که امسال در مسابقات پروتور بحرين عنوان قهرماني را کسب کرد، توانست در مسابقات يوکوهاما "عمر عصار" از مصر را مغلوب کند . اما در ديدار ديگر و در جنگي که ميان دو بازيکن دست چپ انجام شد ، اين "رونالد ردجپ" کرواسي بود که توانست 4 بر يک عالميان را شکست دهد . رونالد گيم هاي دو، سه، چهار و پنج را با پيروزي پشت سر گذاشت. عالميان حذف شد اما بايد تلاش کند تا بتواند حريفي قدرتمند تر شود .
و درنهايت اينکه "بدون شک در کنار مهران احدي ايران به دوره اي جديد در پينگ پنگ خواهد رسيد. دوره موفقيت ... ". اين جمله پاياني سايت  فدراسيون جهاني پينگ پنگ است. سايتي بين المللي که براي چندمين بار در سال جاري ميلادي عملکرد پينگ پنگ بازان ايراني را ستود.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته