جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/16 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3308

 معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي در واحد شهر قدس :
  تنها با توسعه دانشگاه ها مي توان از فرار مغزها جلوگيري کرد  

 معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي با اشاره به700 هزار شرکت کننده در مقطع تحصيلات تکميلي، گفت: تنها با توسعه دانشگاه ها مي توان از فرار مغزها جلوگيري کرد. 
 به گزارش آنا، دکتر زارع در مراسم تقدير و تجليل از اساتيد نمونه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس ضمن تبريک روز معلم و تقدير از اساتيد ، گفت: دانشجويان امروز ما اساتيد آينده خواهند بود.   وي گفت: من دانشجويان خود را هميشه استاد خودم مي دانم و توفيق پيدا کردم از حدود 40 دانشجو ي دکتري من که فارغ التحصيل شدند مسئوليت تز آنها به نحو ي بر عهده من بوده است چه در قالب استاد مشاور يا استاد راهنما و تعدادي از آنها نيز درجه استادي تمام را بدست آوردند. 
 وي افزود: اگر ما بتوانيم رسالتمان را خوب انجام دهيم دانشجويان ما اساتيد درخشان آينده اند، هر سنگي و گياهي که در آن خاصيتي هست بهتر از آدمي که در آن خاصيتي نيست . اين خاصيت در انسان را چه کسي به وجود مي آورد. معلم ، معلم با کتابهايش با مقالاتش.
 معاون دانشگاه آزاد اسلامي در مجلس ، گفت: انسان اگر نور عشق حق در دل و جانش افتاد واقعا مي تواند بدرخشد مخصوصا عشق معلمي و بر ما وظيفه است که به اساتيد احترام گذاشته و قدر آنها را بدانيم. 
 وي به نظر حضرت امام در خصوص حفظ شان و جايگاه معلمي اشاره کرد و گفت: حضرت امام خواستار توجه ويژه به جايگاه معلم داشتند و هدفشان از اين توجه اين بوده که اگر اين قسمت درست شود ساير قسمتها نيز درست مي شود. 
 وي در خصوص اهميت علم گفت: در قرآن بيش از هفتصد بار به واژه علم تاکيد شده است و بايد بگويم که معلم رحمت است و براي جامعه و جهانيان وبه همين دليل است که خداوند پيامبرانش را معلم ناميده اند و ما بايد همواره تلاش کنيم که متعلم يا معلم باشيم.    دکتر زارع گفت : ائمه را معلمين واقعي دانست زيرا امامانمان در بعد معلمي توسعه داشته اند و امام جعفر صادق توسعه بيشتري در اين زمينه داشته اند. 
 دکتر زارع با اشاره به دانشگاه آزاد اسلامي که داراي دو ميليون و ششصد و پنجاه هزار فارغ التحصيل است، گفت: اگر اين دانشگاه نبود چه اتفاقي در جامعه مي افتاد ما بايد تلاش کنيم که دانشگاه آزاد اسلامي توسعه پيدا کند و برکت توسعه دانشگاه آزاد اسلامي از يک ميليون تومان پول اختصاص يافته پر برکت حضرت امام به اين دانشگاه است.
 وي دهه سوم دانشگاه آزاد اسلامي را دهه کيفيت ناميد و از نمايندگان مجلس هفتم به خاطر حمايتهاي بيش از 255 نفر از نمايندگان از دانشگاه آزاد اسلامي تقدير و تشکر کرد.
 وي با اشاره به بحث فرار مغزها که البته نظرش بر مهاجرت مغزها است گفت: ما امکاناتي را در کشور بايد فراهم کنيم که دانشجويان ما جذب کشور شوند و از کشور خارج نشوند.    وي به سخنان حضرت امام اشاره کرد که فرموده است: عزيزان کاري کنيد که فرزندان ما مجبور نباشند براي ادامه تحصيل به خارج از کشور بروند وکاري کنيد که از خارج جهت ادامه تحصيل به ايران بيايند.  
 وي همچنين از پذيرش بيش از هشتاد هزار عضو هيات علمي در سال آينده خبر داد وگفت: ما توانسته ايم در زمينه توليد علم از مقام چهارم يعني از کشور عربستان پيشي گرفته ايم و در مقام دوم قرار گيريم.    وي همچنين به فاصله زياد توليد علم در ايران با ترکيه اشاره کرد و گفت بايد تلاش کنيم و باتوجه استعدادهاي با لاي جوانان با کمک معلمين و اساتيد آيند ه براي جهانيان الگو شويم.  


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته