جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/02/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 3310

  ليگ قهرمانان آسيا
 راه پرخطر پرسپوليس 

تيم فوتبال پرسپوليس، تنها تيم ايراني حاضر در مرحله يک هشتم نهايي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا اين فرصت را خواهد داشت تا با برتري مقابل الشباب عربستان در هفته ششم از مرحله گروهي اين مسابقات به عنوان تيم صدرنشين گروه خود به جمع 16 تيم برتر رقابت ها راه يابد.
 در حال حاضر صعود تيم پرسپوليس به مرحله يک هشتم نهايي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا حتمي است و اين تيم حتي اگر در ديدار آخر مقابل الشباب عربستان تن به شکست دهد يا به نتيجه مساوي دست يابد به عنوان تيم دوم گروه B به جمع 16 تيم برتر رقابت ها صعود مي کند.
اما براي صعود پرسپوليس دو حالت را مي توان در نظر گرفت، اينکه به عنوان صدرنشين گروه B راهي مرحله يک هشتم نهايي شود يا اينکه به عنوان تيم دوم اين گروه در جمع 16 تيم برتر حضور يابد.
اگر پرسپوليس در ديدار 30 ارديبهشت مقابل الشباب عربستان با هر نتيجه اي پيروز شود، صدرنشين گروه B خواهد شد. در اين صورت سرخپوشان در ديدار شماره 4 مرحله يک هشتم نهايي روز چهارشنبه 6 خردادماه در ورزشگاه آزادي به مصاف تيم دوم گروه D خواهند رفت.
با توجه به نتايجي که تا به اين جاي مسابقات ليگ قهرمان رقم خورده است به احتمال فراوان بنيادکار ازبکستان عنوان تيم دوم گروه D را از آن خود خواهد کرد. اين تيم در حال حاضر يک امتياز بيشتر از الشباب امارات دارد و در ديدار پاياني از مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در خانه به ديدار نماينده امارات مي رود. با اين شرايط مي توان شانس زيادي را براي صعود نماينده ازبکستان به مرحله دوم مسابقات متصور شد.
پرسپوليس در صورت برتري در ديدار شماره 4 مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در جمع هشت تيم برتر مسابقات به مصاف برنده ديدار شماره 3 مرحله يک هشتم خواهد رفت. در مرحله يک هشتم نهايي به احتمال فراوان دو تيم پاختاکور ازبکستان و ام صلال قطر برگزار کننده ديدار شماره 3 خواهند بود که برنده اين مسابقه را مي توان حريف احتمالي سرخپوشان در مرحله يک چهارم نهايي دانست.
اما اگر پرسپوليس در ديدار 30 ارديبهشت مقابل الشباب تن به شکست داده و يا متوقف شود به عنوان تيم دوم گروه B راهي مرحله يک هشتم نهايي خواهد شد. در آن شرايط شاگردان نلو وينگادا مي بايست در روز 6 خردادماه در بازي شماره 2 اين مرحله به مصاف يکي از دو تيم الاتحاد عربستان يا ام صلال قطر بروند. با شرايطي که بر گروه C مسابقات ليگ قهرمانان حاکم است، مي توان الاتحاد را صدرنشين احتمالي اين گروه دانست که در مرحله يک هشتم نهايي انتظار تيم دوم گروه B را خواهد کشيد.  برنده ديدار شماره 2 مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا در مرحله يک چهارم نهايي اين مسابقات به مصاف تيم پيروز ديدار شماره يک خواهد رفت که به احتمال فراوان يکي از دو تيم الاتفاق و الهلال عربستان خواهند بود.  آنچه مسلم است پرسپوليس در هر صورت پس از صعود به مرحله يک هشتم نهايي مسابقات ليگ قهرمانان آسيا کار دشواري براي راهيابي به مراحل بالاتر پيش رو دارد. تقابل با تيم هاي قدرتمندي از ازبکستان و عربستان تواني به مراتب بيشتر از آنچه سرخپوشان در ديدارهاي اخير صرف کردند، مي طلبد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته