جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/03/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3334

  معاون مهندسي اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان:
 بندر شهيد حقاني بندر عباس به عنوان يکي از مهم ترين بنادر مسافر بري در کشور 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش
معاون مهندسي و عمران اداره کل بنادر و دريانوردي هرمزگان گفت: فاز اول عمليات اجرايي ساماندهي بندر شهيد حقاني 51 درصد پيشرفت فيزيکي دارد.
رحيم ناصري  فخر در گفتگو با خبر نگاران در بندر عباس اعتبار اجراي فاز اول اين طرح را 64 ميليارد ريال عنوان کرد و افزود: در صورت تامين اعتبار، اين پروژه تا پايان سال جاري به بهره برداري مي  رسد.
وي افزود: طرح ساماندهي اسکله مسافربري شهيد حقاني بندرعباس در سه فاز اجرا مي  شود که فاز اول شامل اصلاح موج  شکن، استحصال زمين، لايروبي حوضچه و احداث موج شکن توده سنگي جديد است.
ناصري  فخر ادامه داد: همچنين فاز دوم اين اسکله شامل احداث ترمينال است که عمليات اجرايي آن بعد از اتمام فار اول آغاز مي  شود و در فاز سوم، بحث گردشگري و تفريحي پيش بيني شده که سازمان ميراث فرهنگي متولي آن است.
معاون مهندسي و عمران اداره کل بناد و دريانوردي هرمزگان از بندر شهيد حقاني بندر عباس به عنوان يکي از مهم  ترين بنادر مسافر بري در کشور ياد کرد و افزود: بيشترين تردد مسافر بين جزيره قشم و بندر عباس از طريق اين بندر صورت مي  گيرد که نشان از اهميت آن دارد.
ناصري  فخر اضافه کرد: در شرايط فعلي مسافران عمدتا به وسيله قايق  هاي موتوري و اتوبوس  هاي دريايي جابه جا مي  شوند و امکان استفاده از شناور هاي بزرگ به دليل نبود شرايط مناسب از قبيل اسکله و عدم دسترسي به عمق کافي وجود ندارد که با بهره برداري از فاز اول اين اسکله بسياري از مشکلات بندر برطرف مي  شود.
وي بيان کرد: به دليل طراحي نا مناسب موج شکن  ها، امواج غالب منطقه وارد حوضچه شده و زمان استفاده از بندر را محدود مي   کند. ناصري  فخر در پايان تصريح کرد: بر اساس مطالعات انجام شده با توجه به مشکلات موجود و حجم بالاي مسافر در افق طرح در سال 94 که 3 ميليون و 400 هزار نفر پيش بيني مي شود، بندر نياز به ترميم و اصلاح آرايش موج شکن  هاي موجود، ساخت اسکله، لايروبي و استحصال اراضي براي ساخت ترمينال مسافري دارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته