جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/03/25 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 3340

 كوتاه و خواندني  

معاون آموزشي دانشگاه تهران :
دانشگاه تهران ترم تابستاني ندارد
گروه آزمون و سنجش : معاون آموزشي دانشگاه تهران با بيان اينکه ترم تابستاني در اين دانشگاه برگزار نمي شود گفت: آيين نامه اي داريم که بر اساس آن واجدين شرايط مي توانند در دانشگاههاي ديگر مهمان شوند. محمود کمره اي در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: در دانشگاه تهران ترم تابستاني برگزار نمي شود اما کساني که واجد شرايط هستند مانند دانشجويان شاهد و ايثارگر و يا فارغ التحصيلاني که نياز به گذراندن واحد دارند را در دانشگاههاي ديگر مهمان مي کنيم تا مشکل پيدا نکنند.
وي در رابطه با ارائه خوابگاه به اين دانشجويان گفت: دانشجويان اگر واجد شرايط باشند مي توانند از خوابگاه استفاده کنند. به عنوان مثال دانشجويان دکتري و کارشناسي ارشد و يا دانشجويان کارشناسي که کارآموزي يا کارورزي دارند مي توانند از اين امکان استفاده کنند.
 
امتحانات امروز دانشگاه صنعتي اصفهان لغو شد
گروه آزمون و سنجش : دانشگاه صنعتي اصفهان اعلام کرد: امتحانات  امروز دوشنبه 25  خردادماه اين دانشگاه برگزار نخواهد شد.
به گزارش مهر، بر اساس اعلام دانشگاه صنعتي اصفهان از روز سه شنبه 26 خرداد ماه امتحانات مطابق برنامه هاي اعلام شده قبلي برگزار خواهد شد.
اين دانشگاه تاکيد کرده است: زمان برگزاري امتحانات ديروز 24 وامروز 25 که لغو شده است، در آينده اعلام مي شود.
 
بررسي برگزاري ترم تابستاني در دانشگاه تربيت مدرس
گروه آزمون و سنجش : معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس با بيان اينکه معمولا اين دانشگاه ترم تابستاني برگزار نمي کند گفت: در حال بررسي اين امر در شوراي دانشگاه هستيم.
حسين نادري منش در گفتگو با مهر اظهار داشت: دو يا سه درس مدرسي را در دانشگاه داريم که به دنبال اين هستيم که اين دروس را در تابستان ارائه دهيم.
وي ادامه داد: اين امر هنوز تائيد نشده و هنوز مصوبه اي نداشته ايم اما گروه مدرسين دانشگاه در حال بررسي اين امر است تا تصميم گيري شود.
معاون آموزشي دانشگاه تربيت مدرس اضافه کرد: دانشگاه تابستان باز است و دانشجوياني که واحدهاي آزمايشگاهي دارند مي توانند از امکانات دانشگاه استفاده کنند.
 
وزارت بهداشت تصويب کرد:
ايجاد 20 رشته - محل جديد علوم پزشکي در تحصيلات تکميلي
گروه آزمون و سنجش : شوراي گسترش و ارزيابي وزارت بهداشت در تازه ترين مصوبات خود با ايجاد پنج رشته در مقطع دکتري تخصصي و 6 رشته - محل در مقطع دستياري و 9 رشته محل جديد در مقطع کارشناسي ارشد موافقت کرد.
به گزارش مهر، در يکصد و نود و چهارمين نشست شوراي گسترش دانشگاههاي علوم پزشکي در مقطع دکتري تخصصي راه اندازي رشته هاي فارموسيوتيکس در دانشگاه علوم پزشکي اهواز، علوم تغذيه در دانشگاه علوم پزشکي شيراز، سياستگذاري سلامت در دانشگاههاي علوم پزشکي تهران و ايران و مطالعات اعتياد در دانشگاه علوم پزشکي تهران را به تصويب رساند.
راه اندازي دوره دستياري راديولوژي دندان و فک در دانشگاههاي علوم پزشکي يزد و آزاد واحد تهران، دوره دستياري دندانپزشکي کودکان در دانشگاه آزاد خوراسگان، دوره دستياري ارتودنتيکس واحد خوراسگان دانشگاه آزاد و دوره دستياري پريودنتيکس در دانشگاههاي علوم پزشکي يزد و کرمان از ديگر مصوبات آخرين جلسه شوراي گسترش بود.
شوراي گسترش در تازه ترين نشست خود در مقطع کارشناسي ارشد نيز 9 رشته محل جديد به تصويب رسانده است که از آن جمله مي توان به راه انداي رشته هاي اقتصاد بهداشت و راديولوژي حفاظت پرتويي در دانشگاه علوم پزشکي شيراز، مديريت خدمات بهداشتي درماني در دانشگاه علوم پزشکي کرمان، انفورماتيک پزشکي در مقطع کارشناسي ارشد در دانشگاه علوم پزشکي ايران و علوم تشريحي در دانشگاه علوم پزشکي مازندران اشاره کرد.
از ديگر رشته هاي راه اندازي شده در مقطع کارشناسي ارشد نيز مي توان به رشته هاي خون شناسي آزمايشگاهي و بانک خون در دانشگاه علوم پزشکي شهيد بهشتي، زيست فناوري پزشکي در دانشگاه علوم پزشکي اصفهان، علوم کتابداري و اطلاع رساني در دانشگاه علوم پزشکي تهران، ايمني شناسي در دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد و علوم تشريحي در دانشگاه علوم پزشکي يزد اشاره کرد.
  
رييس واحد بين الملل دانشگاه شيراز خبرداد:
ايجاد50 رشته گرايش جديد و پذيرش دانشجوي دکترا از مهر ماه
گروه آزمون و سنجش : رييس واحد بين المللي دانشگاه شيراز در قشم  از راه اندازي و پذيرش دانشجو در 50 رشته گرايش جديد در مقطع کارشناسي ارشد از سوي اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش ايسنا، دکتر عزيزالله عزيزي با اشاره به اينکه اين رشته ها از مهر ماه سال جاري دانشجو مي پذيرند، افزود: رشته هاي راه اندازي شده همگي در مقطع کارشناسي ارشد بوده و بر اساس برنامه ريزي ها، 475 نفر ظرفيت در رشته هاي کارشناسي ارشد براي مهر ماه امسال پيش بيني شده است.
وي با اشاره به رشته هايي که در مهر ماه راه اندازي مي شود، افزود: رشته MBA در سه گرايش مديريت مالي، مديريت استراتژيک و مديريت توليد و عمليات صنعتي ، حسابداري ، ادبيات انگليسي، زيست شناسي، حقوق بين الملل عمومي، شناسايي و مبازره با علفهاي هرز، جامعه شناسي، مهندسي شهرسازي و... ازجمله  اين رشته ها محسوب مي شوند.
عزيزي با بيان اينکه امسال تعداد دانشجويان اين واحد به بيش از800  نفر رسيده است، اظهار داشت: از اين تعداد 260 نفر در مقطع کارشناسي و540 نفر در رشته هاي کارشناسي ارشد از جمله رشته هاي مهندسي با گرايشهاي مختلف، حوزه علوم با رشته هاي فيزيک ، رياضي، آمار، زيست شناسي، زمين شناسي، مهندسي کشاورزي و در حوزه علوم انساني رشته هاي زبان انگليسي،علوم اجتماعي، حقوق و غيره مشغول به تحصيل هستند.
وي همچنين از راه اندازي مقطع دکترا در اين واحد خبر داد و افزود: اين واحد دانشگاه شيراز همچنين قصد دارد در برخي از رشته ها در مقطع دکترا نيز دانشجو بپذيرد و بر همين اساس نيز50 درصد از کارهاي مربوط به اين امر انجام شده و پيش بيني مي شود براي مهر ماه در چند رشته به صورت پايلوت در مقطع دکترا دانشجو داشته باشيم.
رئيس واحد بين المللي دانشگاه شيراز قشم با اشاره به نحوه پذيرش در اين دانشگاه در خاتمه گفت: داوطلبان اين دانشگاه بايد از طريق سايت اينترنتي ثبت نام و مدارک لازم را همراه آن اسکن و ارسال کنند و پس از اتمام مهلت ثبت نام مدارک متقاضيان در اختيار آموزش دانشگاه قرار گرفته و از داوطلبان واجد شرايط براي مصاحبه دعوت خواهد شد. 

افزايش رشته هاي دانشگاه آزاد اسلامي
 نيشابور به 10 رشته
گروه آزمون و سنجش : رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور گفت: ر شته هاي مقطع کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور در آينده اي نزديک به 10 رشته افزايش خواهد يافت.
دکتر عليرضا متولي زاده در گفتگو با مهر در نيشابور افزود: پس از پيگيري هاي صورت گرفته براي افزايش رشته هاي اين دانشگاه در حوزه تحصيلات تکميلي، در نهايت با تصويب شوراي گسترش وزارت علوم، موافقت نهايي براي اخذ و داير شدن رشته زيست شناسي علوم گياهي در مقطع کارشناسي ارشد در اين دانشگاه صورت گرفت.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور تصريح کرد: اين دانشگاه از مهرماه سال آينده در اين رشته دانشجو خواهد پذيرفت.
وي با بيان اينکه موافقت اصولي سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي با اخذ رشته هاي مديريت بازرگاني(بازاريابي)، مديرت بازرگاني(بازاريابي بين الملل)، مديريت بازرگاني(مديريت تحول) و مديريت مالي صورت گرفته است، افزود: در صورت تصويب نهايي شوراي گسترش وزارت علوم، رشته هاي فوق نيز به زودي در اين دانشگاه داير مي شود.
رئيس اين مرکز آموزش عالي با يادآوري اين که واحدهاي دانشگاهي براي اخذ رشته به ويژه در مقطع تحصيلات تکميلي بايد از شرايط مورد نظر وزارت علوم برخوردار باشند، خاطرنشان کرد: وجود اعضاي هيات علمي کافي و مجرب مرتبط با رشته تحصيلي مورد نظر و همچنين برخورداري از امکانات آموزشي مناسب، از جمله شرايط لازم براي اخذ رشته هاي دانشگاهي به شمار مي رود.
وي گفت: اين دانشگاه تا پيش از اين تنها در رشته هاي زبان و ادبيات فارسي، مهندسي کشاورزي - زراعت، مديرت بازرگاني، عرفان اسلامي و حسابداري در مقطع کارشناسي ارشد دانشجو مي پذيرفت.
متولي زاده افزود: هم اکنون 6500 نفر دانشجو در بيش از  60  رشته آموزشي در مقاطع مختلف در دانشگاه آزاد اسلامي واحد نيشابور مشغول به تحصيل هستند.

رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان گفت :
دانشگاه صنعتي اصفهان ترم تابستاني نخواهد داشت
گروه آزمون و سنجش : رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان با بيان اينکه دانشگاه صنعتي اصفهان تا به حال هيچ گاه ترم تابستاني نداشته است گفت: امسال هم در همين راستا ترم تابستاني نخواهيم داشت.
غلامرضا قرباني در گفتگو با مهر در رابطه با ارائه ترم تابستاني در دانشگاه صنعتي اصفهان گفت : در دانشگاه ترم تابستاني نخواهيم داشت و تنها در صورتي که دانشجويي بخواهد دروس غير تخصصي را بگذراند به وي مجوز مي دهيم که در يک دانشگاه ديگر اين واحدها را بگذراند.
وي در رابطه با مهمان شدن دانشجويان در دروس غير تخصصي ادامه داد: دانشجويان مجاز هستند تنها در دانشگاههايي مهمان شوند که مورد تائيد دانشگاه صنعتي اصفهان باشند.
رئيس دانشگاه صنعتي اصفهان در رابطه با ارائه خوابگاه در تابستان به دانشجويان گفت: به دانشجويان مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري و دانشجوياني که کارآموزي و پروژه دارند خوابگاه مي دهيم.
وي در رابطه با ديگر امکانات دانشگاه که در تابستان در اختيار دانشجويان قرار مي گيرند اضافه کرد: همه امکانات در دانشگاه صنعتي اصفهان به جز سلف سرويس براي دانشجويان قابل استفاده هستند که البته براي جبران اين امر نيز يکي از سلفهاي کوچک دانشگاه غذا را با قيمتي بينابين قيمت آزاد و دانشجويي به دانشجويان ارائه مي دهد.
 
رشته دکتري تخصصي تغذيه دام و طيور در دانشگاه زنجان راه اندازي مي شود
گروه آزمون و سنجش : دکتري تخصصي تغذيه دام و طيور از مهر ماه در دانشگاه زنجان راه اندازي مي شود.
به گزارش ايسنا، جمشيدي رييس دانشکده کشاورزي دانشگاه زنجان، گفت: همچنين ايجاد دو رشته گرايش شيمي و حاصلخيزي خاک و ميوه کاري در مقطع دکتري در دست پيگيري است.
جمشيدي با اعلام اينکه هم اکنون در 16 رشته تحصيلي، دانشجويان مقطع کارشناسي ارشد در دانشکده کشاورزي مشغول تحصيل هستند، هدايت و راهنمايي پايان نامه هاي مقطع کارشناسي ارشد، توليد علم و ارائه مقاله را از فعاليتهاي پژوهشي استادان اعلام کرد و افزود: در سالهاي 86 و 87 به ترتيب 52 و 35 مقاله از استادان اين دانشکده در مجلات معتبر علمي چاپ شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
مرز پرگهر
مرز پرگهر
اقتصاد و بازار
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته