جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/03/27 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران(چهارشنبه) نسخه شماره 3342

  وزير جهادکشاورزي:
 يارانه هاي بخش کشاورزي کاهش نمي يابد 

وزير جهادکشاورزي با اشاره به اينکه عملکرد بخش کشاورزي در طول چهار سال گذشته بسيار مطلوب تر از عملکرد اين بخش در 24 سال گذشته بوده در ادامه اذعان داشت: در حال حاضر به هشت هزار هکتار کشت گلخانه اي نياز داريم که از اين رقم سه هزار و 600 هکتار در اين دوره انجام شده ضمن اينکه اجراي عمليات آبياري تحت فشار نيز در سطح 800 هزار هکتار انجام شده که 400 هزار هکتار آن مربوط به چهارسال گذشته بوده است.
به گزارش ايسنا، محمدرضا اسکندري با اشاره به طرح هدفمند کردن يارانه ها گفت: در اين طرح يارانه هاي بخش کشاورزي نه تنها کاهش پيدا نمي کند بلکه ممکن است در برخي موارد افزايش نيز پيدا کند البته جهت استفاده از اين يارانه ها ممکن است تغييراتي داشته باشد.
وي با اشاره به اينکه بخش کشاورزي مي تواند در چارچوب امنيت غذايي نيازهاي کشور را رفع کند، اضافه کرد: در اين بخش اصلاح چرخه توليد تا توزيع ضروري به نظر مي رسد که البته در طرح تحول اقتصادي اصلاح نظام توزيع پيش بيني شده است.
وزير جهادکشاورزي بر هوشمند کردن کشاورزي و پايه هاي آماري اين بخش تاکيد کرد و گفت: سال گذشته به دليل سرمازدگي، ارائه نشدن آمار مناسب توليد مرکبات از سوي توليد کنندگان باعث صدور مجوز واردات مرکبات توسط وزارت بازرگاني شد که البته پس از به دست آمدن نتايج توليد متوجه شديم که ميزان توليد مطلوب تر از اطلاعاتي بود که اين بخش در اختيار ما قرار داده بود.
وي ادامه داد: تاکنون سهم بخش کشاورزي از سرمايه گذاري کشور چهار درصد بوده که در برنامه پنجم توسعه به 7 درصد افزايش مي يابد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته