جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3352

 كوتاه از سياست  

 تجديد ميثاق مسوولان قضايي با آرمان هاي امام (ره)
 گروه سياسي: مسئولان عالي قضايي با حضور در مرقد بنيانگذار جمهوري اسلامي با آرمان هاي امام راحل تجديد ميثاق کردند. آيت الله سيدمحمود شاهرودي رئيس قوه قضائيه به همراه جمعي از مسئولان عالي قضايي کشور صبح ديروز با حضور در مرقد بنيانگذار جمهوري اسلامي با قرائت فاتحه و نثار تاج گل با آرمان هاي امام راحل تجديد ميثاق کردند. همچنين پس از اين مراسم آيت الله شاهرودي و مسئولان عالي قضايي کشور با حضور بر مزار آيت الله شهيد بهشتي و شهداي فاجعه هفتم تير به مقام شامخ آنها اداي احترام کردند. 
 آغاز به کار ديروز مجلس با درس اخلاق
گروه سياسي: آيت الله موحدي کرماني عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام پيش از آغاز جلسه علني ديروز مجلس به مدت 30 دقيقه به بيان نکات اخلاقي و معنوي براي نمايندگان مجلس پرداخت. پيش از آغاز سخنراني آيت الله موحدي کرماني محمد حسن ابوترابي فرد نايب رئيس اول مجلس که رياست جلسه علني ديروز مجلس را برعهده داشت، گفت: در ديدار اخير نمايندگان با مقام معظم رهبري، معظم له بر بيان نکات اخلاقي در مجلس شوراي اسلامي تاکيد داشتند به اين خاطر امروز از بيانات آيت الله موحدي کرماني استفاده خواهيم کرد.آيت الله موحدي کرماني با اشاره به ماه پرفيض رجب به شرح لذت مناجات با خدا در اين ماه و لزوم انقطاع ازغير خدا تاکيد کرد.وي خطاب به نمايندگان مجلس گفت: بدانيد نشستن، عمل و بحث و بررسيهاي شما در مجلس مي تواند عبادت باشد به شرط آنکه هدف شما واقعا خدايي و اعمال شما باعث آسايش و رفاه و خوشحالي مردم باشد.ابوترابي فرد در پايان اين سخنراني اخلاقي ابراز اميدواري کرد بيانات برگرفته از قرآن و کلمات پيشوايان معصوم اين مشعل پرفروغي فراروي همه ما و ملت ما باشد.
بازداشت 8 نفراز کارمندان سفارت انگليس
گروه سياسي: گروهي از کارمندان محلي در سفارت انگليس به اتهام نقش آفريني در اغتشاشات و آشوب هاي اخير بازداشت شدند.به گزارش فارس، 8 نفر از کارمندان محلي در سفارت انگليس که در اغتشاشات و آشوب هاي اخير نقشي چشمگير داشته اند، بازداشت شدند. اين گروه در برپايي آشوب هاي اخير نقش موثري ايفا کرده اند. 
 نماينده سمنان:طرح استخدام حق التدريسي ها بررسي شود  
گروه سياسي: نماينده مردم سمنان در مجلس شوراي اسلامي خواستار بررسي هر چه سريعتر طرح استخدام حق التدريسي هاي آموزش و پرورش، در صحن مجلس شد.    مصطفي کواکبيان در آغاز جلسه علني ديروز مجلس در تذکري آيين نامه اي اظهار داشت: مجلس 30 ارديبهشت امسال طرح تعيين تکليف و استخدام حق التدريسي ها و آموزشياران نهضت سوادآوزي را يک ماه مسکوت گذاشت اما با گذشت 10 روز از مهلت قانوني در دستور کار مجلس قرار نگرفته است. وي با بيان اينکه معلمان حق التدريسي خواهان تعيين تکليف خود هستند، تصريح کرد: با توجه به اينکه تعطيلات تابستاني از هفته آينده آغاز مي شود، اين طرح بايد اين هفته در دستور کار مجلس قرار گيرد. محمد حسن ابوترابي فرد که رياست جلسه علني را بر عهده داشت در پاسخ به اين تذکر گفت: نامه اي به کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس داده شده که با توجه به مصوبه مجلس مبني بر يک ماه مسکوت ماندن طرح حق التدريسي ها، اين طرح را به مجلس بدهند و منتظر تصميم کميسيون مذکور هستيم. 
 تشکيل مجمع عمومي فراکسيون اقليت مجلس
گروه سياسي:مجمع عمومي فراکسيون اقليت مجلس عصر ديروز در محل اين فراکسيون تشکيل شد. در مجمع عمومي اين فراکسيون موضوع انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري مورد بحث و بررسي قرار گرفت. 
 مجمع عمومي فراکسيون اصولگرايان برگزارمي شود  
گروه سياسي: دهمين مجمع عمومي فراکسيون اصولگرايان فردا در محل کميسيون تلفيق برگزار مي شود.   موضوع اين جلسه تبيين خط فتنه و توطئه عليه نظام است که با حضور مسوولان امنيتي و انتظامي کشور مورد بحث و بررسي قرار مي گيرد. جلسه مجمع عمومي فراکسيون اصولگرايان ساعت 17 روز سه شنبه آغاز خواهد شد و به مدت دو ساعت ادامه خواهد داشت. 
    انتقاد نماينده مرند به تغييرمديران دروزارت نفت 
گروه سياسي:سيروس سازدار، نماينده مرند در واکنش به برکناري ترکان از وزارت نفت، اين اقدام را از پس لرزه هاي انتخابات رياست جمهوري دهم دانست. به گزارش ايسنا، اين عضو کميسيون انرژي ديروز با حضور در جمع خبرنگاران پارلماني با اشاره به دغدغه امروز دلسوزان نظام مبني بر اين که فضاي دلزدگي در جامعه حاکم نشود، افزود: متاسفانه به نام عدالت خواهي اقداماتي همچون برکناري مديران لايق را شاهديم که به نظر مي رسد به دليل پاره اي از ملاحظات سياسي صورت گرفته باشد. وي خروج نيروهاي لايق از عرصه را به منزله ضربه سنگين بر پيکر وزارت خانه ها، به ويژه وزارتخانه نفت دانست که تامين کننده بخش مهمي از بودجه کشور است. عضو کميسيون انرژي با بيان اين که حل مشکلات صنعت نفت در گروي بکارگيري مديران لايق و با تجربه است، خاطرنشان کرد: اين نوع مديران هستند که کشور را به خودکفايي رسانده و خواب خوش را از بيگانگان مي گيرند. سازدار با اشاره به سوالي که در 25 فروردين سال جاري از وزير نفت در خصوص يکي از مديران متخلف اين وزارتخانه پرسيده بود، گفت: پاسخ وزير نمايندگان را قانع نکرد و در عين اخطار مجلس در جهت رفع مشکل مديريت، با مدير متخلف هيچ برخوردي نشد. به گفته اين عضو کميسيون انرژي مديريت کارآمد مي تواند اين سرزمين را در زمينه انرژي به خودکفايي برساند. وي پرسيد: بنابراين مسوولان وزارت نفت در قبال از دست دادن اين سرمايه هاي بزرگ و ارزشمند چه پاسخي دارند؟  
 برلوسکني:ازموضع اوباما درقبال ايران انتقاد نکرده ام
گروه سياسي:سيلويو برلوسکني گزارش يک روزنامه صهيونيستي مبني بر اين که در ديدار با بنيامين نتانياهو از موضع باراک اوباما در قبال ايران انتقاد کرده و آن را ضعيف خوانده است، تکذيب کرد. به گزارش ايسنا، روزنامه عبري زبان معاريو، در گزارشي مدعي شده بود که بنيامين نتانياهو نخست وزير اسرائيل سه شنبه  گذشته در ديدار با سيلويو برلوسکني نخست وزير ايتاليا به وي گفته بود که براي باراک اوباما، رييس جمهور آمريکا پس از رويدادهاي اخير در تهران" گفت و گو با ايران مشکل خواهد شد". اين روزنامه مدعي شد که برلوسکني به وي پاسخ داد: اوباما ضعيف است و در موقعيت مشکل قرار گرفته است. من با افرادي در آمريکا صحبت کردم و آنها به من گفتند که از اين موضع ضعيف انتقاد شده است. بنابرگزارش خبرگزاري رويترز، معاريو ادعا کرد که برلوسکني گفته است با هيلاري کلينتون وزير امور خارجه آمريکا صحبت کرده و او در قبال ايران موضع قاطع تري داشته است. دفتر کابينه ايتاليا اين ادعا را تکذيب و اعلام کرد که اين گزارش" به هيچ وجه منعکس کننده روح گفت و گوهاي انجام شده نبوده است". برلوسکني که ميزبان اوباما در نشست سران گروه هشت در ماه آينده خواهد بود، گفت: من فقط گفتم که دولت آمريکا به چگونگي پاسخ گويي به ايران فکر مي کند و برخي در حزب دموکرات تاکيد داشتند که اوباما موضع قاطع تري اتخاذ کند. در اين گزارش همچنين آمده است که نتانياهو از برلوسکني خواسته است سطح روابط تجاري با ايران را کاهش دهد. 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
اطلاعيه دانشگاه آزاداسلامي
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته