جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/04/14 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يكشنبه)(ولادت مولاي متقيان حضرت علي (ع) مبارك باد) نسخه شماره 3357

  استاندار هرمزگان:
 هرمزگان يکي از استان هاي داراي ظرفيت هاي منحصر به فرد در کشور براي سرمايه گذاري  

 بندرعباس -  خبرنگار آفرينش
استاندار هرمزگان گفت: دولت با هدف توسعه روز افزون و استفاده و فعال سازي ظرفيت  ها در حد توان خود از سرمايه گذاران در اين استان حمايت مي  کند.
عبدالعلي  صاحب  محمدي در حاشيه بهره برداري از پروژه هاي برق رساني جاسک ضمن اعلام اين مطلب هرمزگان را به عنوان يکي از استان هاي داراي ظرفيت  هاي منحصر به فرد در کشور براي سرمايه گذاري عنوان کرد و افزود: برخورداري از سواحل طولاني و اسکله  هاي احداث شده مجهز در چند سال اخير جزو مزيت  هاي انحصاري هرمزگان در بخش توليد، صادرات و واردات است.
 وي با اشاره به ظرفيت  هايي همانند گردشگري، صنايع و معادن، شيلات و ساير موارد سرمايه گذاري در استان ادامه داد: در صورت توجه اصولي و مدون در سطح ملي به ظرفيت  ها و استعداد هاي هرمزگان در آينده اي نزديک فوايد عديده اي نصيب اين استان و کشور مي  شود.
 صاحب محمدي با اشاره به محدويت منابع و اعتبارات دولتي اظهار داشت: دولت وظيفه ايجاد زيرساخت   ها، فراهم کردن امکاناتي همانند اراضي، تسهيل در روند واگذاري مجوزها و پشتيباني را در توسعه هر منطقه به عهده دارد.
استاندار هرمزگان با اشاره به اصل 44 قانون اساسي اظهار داشت: در طول عمر دولت نهم استانداري هرمزگان با استفاده حداکثري از منابع دولتي دست به ايجاد زيرساخت  ها و پيش زمينه  ها در بخش  هاي مختلف زده و اين امر حاصلي جز سرازير شدن سرمايه  هاي بخش خصوصي به اين استان را نداشته است.
صاحب محمدي همچنين گفت: سياست استانداري هرمزگان و صدور سريع مجوزها و گواهينامه  ها براي شروع پروژه  ها در کمترين زمان ممکن با هدف رضايت هر چه بيشتر سرمايه گذاران است.
وي افزود: اين استانداري تا کنون با استفاده از ظرفيت  هاي قانوني و بهره گيري از تمام توان بخش  هاي تامين انرژي، هرمزگان را در روند ساخت پروژه  هاي صنعتي، معدني و گردشگري در رتبه  هاي برتر کشور قرار داده است.
نماينده عالي دولت در هرمزگان حفظ سرعت در ساخت پروژه  ها را يک امر پراهميت دانست و افزود: سرعت در ايجاد پروژه  هاي مختلف به معني صرفه جويي در هزينه  ها و به کار گيري سرمايه  ها براي جبران هزينه  هاي صرف شده در مدت زمان کم است.
 صاحب محمدي گفت: علاوه بر مزايايي ذکر شده کمک به کاهش نرخ بيکاري و افزايش توليد سرانه ملي نيز از ديگر مزاياي احداث پروژه  ها در کمترين زمان ممکن از زمان شروع آن است.
وي همچنين تاکيد کرد: تمام مديران و افرادي که امکانات دولتي را مديريت مي کنند با تشکيلات مربوط به بخش خصوصي در راستاي خدمات دهي به اين بخش آماده کنند.
صاحب محمدي با اشاره به توسعه روز افزون و دهه شتابان پيشرفت هرمزگان اظهار داشت: مسئولان و برنامه ريزان با هدف توسعه منابع انساني متخصص و با مشاهده پيشرفت  ها بيکار ننشسته و با احداث و راه اندازي رشته  ها و دانشکده  هاي مورد نياز در راستاي تامين و پشتوانه نياز بخش خصوصي در آينده نيازهاي اين بخش را نيز برطرف کرده اند.
 اين مقام مسئول در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به ظرفيت  هاي صنعتي در هرمزگان بيان کرد: صنعت باعث تحرک در ساير بخش  هاي توسعه مي  شود و امروزه نقش  آن در تمام بخش  ها غير قابل انکار است.
صاحب محمدي افزود: توسعه منابع انساني، تخصصي و مهارتي در بخش صنعت موثق  تر ين امر است که خوشبختانه در هرمزگان با تمهيدات انديشيده شده در سال  هاي اخير نيروهاي بومي مستعد پس از گذر از مراحل آموزشي به خدمت اين بخش در استان خود در مي آيند.
 استاندار هرمزگان در پايان تصريح کرد: دولت تمام وجهه قدرت خود را به کار مي  گيرد تا سرمايه گذاران را به اين استان بکشاند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مزر پرگهر
دريچه هنر
آموزش و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي روزنامه آفرينش
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته