جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (يکشنبه) نسخه شماره 3474

  ميزان حق عائله مندي و اولاد بازنشستگان اعلام شد 

مديرکل فني سازمان بازنشستگي کشوري اعلام کرد: در حال حاضر در قانون مديريت خدمات کشوري هيچگونه تفاوتي در نحوه محاسبه و پرداخت "کمک هزينه عائله مندي" ميان شاغلان و بازنشستگان وجود ندارد.
محمدعلي ابراهيم زاده در گفت وگو با ايسنا، در اين باره افزود: البته پرداخت کمک هزينه عائله مندي جزو وظايف دستگاه هاي اجرايي است و ارتباطي به سازمان بازنشستگي ندارد، اما با توجه به سوالات ايجاد شده در اين زمينه بايد عنوان کرد که براساس قانون مديريت، نحوه محاسبه حق عائله مندي شاغلان و بازنشستگان يکسان شده است. به گفته وي، علاوه بر آن، در قانون مديريت خدمات کشوري، پرداخت عائله مندي ميان بازنشستگان بالاي 60 سال و کمتر از اين سن نيز تفاوتي وجود ندارد.
ابراهيم زاده عنوان کرد: در قانون مديريت خدمات کشوري، نحوه محاسبه حق عائله مندي به صورت امتيازي است به اين نحو که در زمان تصويب قانون، امتياز حق همسر 800 و حق اولاد 200 بود. وي با بيان اين که اين امتيازها در سال جاري به 810 و 210 تغيير يافته است، تصريح کرد: به اين ترتيب با در نظر گرفتن ضريب 600 در سال جاري، ميزان کمک هزينه عائله مندي (حق عائله مندي) 468 هزار ريال و کمک هزينه اولاد (حق اولاد) به ازاي هر فرزند 126 هزار ريال است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته