جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) (ميلاد امام علي النقي الهادي(ع) و عيد سعيدغدير خم مبارک باد نسخه شماره 3478

  معاون سازمان سنجش خبرداد :
 ضوابط ثبت نام دانشجويان انصرافي و اخراجي در کنکور89  

 گروه آزمون وسنجش : معاون سازمان سنجش آموزش کشوربا تشريح جزييات و شرايط اختصاصي داوطلبان براي ثبت نام در آزمون سراسري سال 89، گفت: در اين آزمون سوابق تحصيلي براي ديپلمه هاي نظام جديد آموزش متوسطه که در امتحانات کشوري و استاندارد شرکت کرده اند، تا 15 درصد در گزينش نهايي اعمال مي شود.
دکتر حسين توکلي در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به شرايط اختصاصي براي ثبت نام در کنکور، اظهار کرد: داشتن  ديپلم دوره  چهار ساله  متوسطه  نظام قديم آموزش متوسط، گواهينامه  دوره  پيش  دانشگاهي و يا داشتن  مدرک  کارداني  يکي از اين شرايط است.
وي با بيان اينکه دارندگان مدرک کارداني دانشگاه ها و دارندگان  مدرک  کارداني  پيوسته  آموزشکده هاي  فني  و حرفه اي  مي توانند در اين آزمون شرکت کنند، تصريح کرد: آندسته  از داوطلبان  که  حداکثر تا 31 شهريور89 در مقطع کارداني فارغ التحصيل  مي شوند، حق  ثبت نام  و شرکت  در آزمون  سراسري  را خواهند داشت. 
وي افزود: البته فارغ التحصيلان  دوره  کارداني  رشته هاي تحصيلي گروه  آموزشي  پزشکي  به  شرطي  مي توانند در کنکور شرکت کنند که  خدمات  قانوني  مقرر را تا 31 شهريور و يا 30 بهمن  89 به پايان  برسانند، همچنين فارغ التحصيلان دوره  کارداني  رشته هاي تحصيلي گروه هاي  آموزشي  غير پزشکي  حداکثر تا 31 شهريور سال آينده به  شرطي  مي توانند در آزمون سراسري شرکت کنند که  تعهدات  و خدمات  قانوني  را انجام  داده  باشند.
دانشجويان اخراجي و انصرافي  واجد شرايط مي تواند در کنکور ثبت نام کنند
دکتر توکلي با تاکيد بر اينکه دانشجويان انصرافي  واجد شرايط حق  ثبت نام  و شرکت  در آزمون  را دارند،به ايسنا خاطر نشان کرد: دانشجويان  اخراج  آموزشي  بر اساس مقرارت آيين نامه اي  و همچنين  دانشجويان  دوره  کارشناسي  که  مدرک  معادل  کارداني  را اخذ کرده اند، مانند مقررات  مربوط به  دانشجويان  انصرافي  پس  از تسويه  حساب  کامل  با موسسه  ذيربط و در صورت  نداشتن  مشکل  نظام  وظيفه حق  ثبت نام  دارند البته فقط مي توانند در رشته اي  غير از رشته  قبلي  خود ثبت نام کنند.
منع ثبت نام داوطلبان روزانه که از سال1363-64 دو نوبت پذيرفته  شده اند
وي با بيان اينکه داوطلب نبايد از سال  تحصيلي1363-64   به  بعد، دو نوبت  در آزمون هاي  ورودي  دوره هاي  روزانه  رشته هاي تحصيلي متمرکز و يا نيمه متمرکز پذيرفته  شده  باشد، خاطرنشان کرد: همچنين نبايد پذيرفته  شده  دوره هاي  روزانه  کنکور1388 اعم  از رشته هاي  متمرکز و يا نيمه  متمرکز باشد.
وي با اشاره به شرايط ثبت نام پذيرفته شدگان دوره هاي مختلف به استثناي دوره روزانه در کنکور89، گفت: دانشجويان دوره هاي شبانه، نيمه حضوري، مجازي و بين المللي دانشگاه ها و موسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور و موسسات آموزش عالي غيرانتفاعي که از معافيت تحصيلي استفاده نمي کنند، مي توانند بدون انصراف از تحصيل در اين آزمون ثبت نام کنند.
معاون سازمان سنجش با بيان اينکه اين دسته از داوطلبان در صورت موفقيت و قبل از ثبت نام در رشته قبولي جديد، لازم است از رشته قبولي قبلي خود انصراف قطعي گيرند، تصريح کرد: اين دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصيل در رشته قبولي قبلي خود را ندارند.
وي تصريح کرد: دانشجويان دوره هاي فوق که از معافيت تحصيلي استفاده مي کنند، به منظور ثبت نام و شرکت مجدد در آزمون بايد پس از انصراف قطعي از تحصيل خود را به بخش هاي وظيفه عمومي معرفي و به خدمت اعزام شوند و پس از اتمام دوران خدمت نظام وظيفه حق ثبت نام و شرکت در آزمون سراسري را خواهند داشت.
ممنوعيت ثبت نام پذيرفته شدگان روزانه در همان مقطع و دوره قبلي
وي با تاکيد بر اينکه پذيرش آن دسته از داوطلباني که قبلا با استفاده از امکانات دولتي آموزش رايگان تحصيلات خود را در رشته اي تمام کرده باشند در همان مقطع قبولي قبلي و در همان دوره روزانه امکان پذير نيست،به ايسنا اظهار کرد: اين قبيل از داوطلبان در صورت تمايل مي توانند براي دوره شبانه در همان مقطع متقاضي شوند و يا در صورت قبولي در دوره روزانه، مي توانند با پرداخت شهريه همانند دانشجويان شبانه، در رشته مربوط ادامه تحصيل دهند.
دکتر توکلي در خاتمه خصوص چگونگي تاثير سوابق تحصيلي در کنکور89، گفت: در اين آزمون سوابق تحصيلي براي ديپلمه هاي نظام جديد آموزش متوسطه رياضي فيزيک، علوم تجربي، علوم انساني و علوم و معارف اسلامي سال هاي 1384 تا 1388 که امتحانات آنان به صورت کتبي و سراسري برگزار شده است تا ميزان 15 درصد در گزينش نهايي اعمال مي شود.
گفتني است ثبت نام کنکور89 از 16 آذر آغاز مي شود و آزمون سراسري نيز از 10 تا 12 تير89 برگزار خواهد شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته