جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/12 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) (ميلاد امام علي النقي الهادي(ع) و عيد سعيدغدير خم مبارک باد نسخه شماره 3478

 ياد داشت روز  

 حکومت بر ويرانه هاي وزنه برداري!
علي شکري
تيم ملي وزنه برداري کشورمان  بدون  هيچگونه دستاوردي از مسابقات جهاني گويانگ کره جنوبي  به  کشورمان بازگشت.
واقعيت اين است:
وزنه برداري کشورمان طي چند ساله گذشته و به خصوص پس از جريانات به وقوع پيوسته در مورد دوپينگ وزنه برداران نتوانسته هيچگونه پيشرفتي داشته باشد.
در اين راستا سوال اين است:
مقصر اين ناکامي کيست؟!
و چرا مقصران با ندانم کاري  به اين رشته ورزشي ضربه مي زنند و پاسخگو هم نيستند؟
دراين خصوص بايد گفت متاسفانه امروز تعدادي از بهترين وزنه برداران ما مانند  سالهاي گذشته دستخوش حوادثي جبران ناپذير شده اند.
سعيد علي حسيني که پيش بيني مي شد جدا ازکسب مقام قهرماني جهان ، رکوردهاي جهاني دسته سنگين وزن ها را ترقي دهد، در نهايت سرنوشتي دچار شد ، که کمتر کسي تصورش را مي کرد.
حال مقصران بايد پاسخ دهند ، چه شد که جوان 22 ساله اردبيلي با آن تمرينات منظم يکباره  از وزنه زدن محروم  شد ، با توجه به اينکه جواب آزمايش تعداد ديگري هم در راه است. متاسفانه وزنه برداري امروز به وضعيت اسفناکي دچار شده،همان وضعيتي که چند سال پيش به آن دچار شديم و محروميت چندساله تيم ما از ميادين جهاني را در پي داشت. با اين اوصاف بايد چاره اي انديشيد و کار را به دست کاردان سپرد.در اين خصوص بايد از پيشکسوتان و افراد زبده استفاده کرد تابا تجربه اين افراد شايد بتوان ويرانه هاي به جا مانده  از وزنه برداري را آباد کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته