جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3480

  نماينده قائم شهردر مجلس:
 کارنامه دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان مولود انقلاب اسلامي درخشان و چشمگير است 

نماينده قائم شهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: کارنامه دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان مولود مقدس انقلاب اسلامي، کارنامه اي درخشان و چشمگير است.
به گزارش آنا، دکتر سيدعلي ادياني، نماينده قائم شهر، سوادکوه، جويبار و کياکلا در مجلس شوراي اسلامي، در نشست روساي دانشگاه هاي آزاد اسلامي منطقه 3 با بيان اين مطلب افزود: دانشگاه آزاد اسلامي همزاد انقلاب شکوهمند اسلامي است و تاريخ و قدمت و پيشينه اين سازمان مردمي برخواسته از اهداف نخستين فعاليت هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي است.
دکتر سيدعلي ادياني با اشاره به ربع قرن عملکرد دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: اين دانشگاه وظيفه خود را در قبال تحول بنيادي نظام آموزشي عالي کشور به خوبي انجام داده است و هر منصف فرهيخته اي کارنامه آن را قابل قبول توصيف مي کند.
وي افزود: تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي يک واقعه مبارک در نظام مقدس جمهوري اسلامي است و اگر اين اتفاق مقدس و اين شجره طيبه به دست بنيانگزار جمهوري اسلامي ايران و ياران عزيز امام و با تکيه بر اعتماد انگشت ولايتي امام صورت نمي گرفت; امروز کشور در حوزه فرهنگ و دانشگاه بدون شک با بحران بزرگي مواجه مي شد.
دکتر ادياني تصريح کرد: با نگاهي به خيل عظيم دانشجويان و دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي و تاثير منابع انساني متخصص برخواسته از اين دانشگاه در جامعه، به اين نکته پي مي بريم که اگر دانشگاه آزاد اسلامي نبود; اتفاقي در نظام آموزشي عالي کشور رخ مي داد که تصورش براي مديران حاکم کشور سنگين بود و ما امروز نبايد برکات صورت گرفته در آن را ناديده بگيريم.
سخنگوي نمايندگان استان هاي شمالي کشور در مجلس شوراي اسلامي با بيان لزوم حرکت کاربردي دانشگاه ها در سطوح مختلف جامعه گفت: نقيصه بزرگي که امروز بر فضاي آموزشي کشور هم در حوزه وزارت علوم و هم در حوزه دانشگاه آزاد اسلامي و هم در تمامي نهادهاي علمي-آموزشي وجود دارد، انقطاع بين دانش و آموخته هاي علمي- آموزشي با نيازهاي کاربردي جامعه است.
وي با تاکيد بر لزوم ارتقاي کيفيت آموزشي در نظام آموزش عالي کشور افزود: امروز در حقيقت ما ذهن ها را متورم کرديم، اما دست ها را پرورش نداديم و همگان بايد همت کنيم تا فاصله بين نيازهاي حقيقي جامعه با مجموعه آموخته هاي دانشگاهي کشور از بين برود.
دکتر ادياني تصريح کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامي همپاي وزارت علوم و حتي به اعتقاد من از جهاتي قوي تر از آن حرکت به سمت «کيفيت افزايي» و ارتقاي کاربردي علم و دانش را آغاز کرده است; در عين حال اين اشکال بر کل نظام آموزشي عالي کشور وارد است که حلقه هاي علمي-کاربردي آن گم شده است.
نماينده قائم شهر در مجلس شوراي اسلامي با بيان سير تحول دانشگاه آزاد اسلامي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي مردمي است که مملکت را از يک بحران عظيم آموزشي با کار فرهنگي، علمي نجات داده است و امروز وظيفه داريم از دستاوردهاي اين مولود به بلوغ رسيده انقلاب اسلامي محافظت کنيم.
وي تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي بايد ماندگاري اش را در حوزه رقابت پذيري اثبات نمايد و به دليل ظرفيت هاي فوق العاده و امکانات مناسب، حرکت به سمت ارتقاي تحصيلات تکميلي را افزايش دهد تا در رقابت با سازمان هاي علمي-آموزشي کشور موفق تر عمل نمايد.نماينده قائم شهر، سوادکوه، جويبار و کياکلا در مجلس شوراي اسلامي در پايان با اشاره به ظرفيت هاي فوق العاده استان هاي شمالي کشور تصريح کرد: خطه شمال بسترهاي فوق العاده اي براي پيشرفت و ترقي دارد و اين فرصت طلايي براي هر مديري در سطح کشور به وجود نمي آيد.
وي با اشاره به تعامل خوب نمايندگان مجلس و روساي واحدهاي دانشگاهي منطقه ;3 بر لزوم ايجاد «پارک تحقيقاتي» و «مرکز علمي فناوري» در شمال کشور تاکيد کرد و اظهار اميدواري کرد با همت و توانمندي علمي استادان زبردست و مديران واحدهاي دانشگاهي به زودي شاهد تحقق اين امر مهم در منطقه 3 باشيم.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته