جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/09/19 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 3482

 با دانشگاه ها
 دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل  

دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل در خرداد ماه سال 1365 با تاسيس سه رشته پزشکي، مامايي و پرستاري در مقطع کارشناسي و 170 دانشجو آغاز به کار کرد.
از سال 1373 اين دانشگاه از نظر کيفيت و کميت فضاي آموزشي و ارتقاي سطح علمي پيشرفت کرد و درجه سازماني اين واحد از متوسط به بسيار بزرگ نوع الف تغيير کرد.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل فعاليت خود را در ساختماني استيجاري شروع کرد و پس از گذشت هشت سال از تاسيس آن فقط داراي دو دستگاه ساختمان با کاربرد مسکوني و مساحت دو هزار مترمربع بود.
اين واحد با توجه به کمبود محسوس فضاي آموزشي در سال 1383 زميني به مساحت 80 مترمربع در منطقه گرجي آباد بابل جهت احداث سايت دانشگاهي متمرکز خريداري شد. اين سايت در مجموع داراي 50 هزار مترمربع بنا شامل دانشکده هاي فني و مهندسي و هنر، پرستاري و مامايي، علوم انساني و علوم پايه، مجتمع ورزشي سرپوشيده با کليه امکانات ورزشي، نمازخانه و مرکز فرهنگي دانشگاه، سالن هاي متعدد آزمايشگاهي و تحقيقاتي، سلف سرويس و سالن هاي اجتماعات و آمفي تئاتر است.
در بخش تحقيقات نيز با ساخت سالن وينيرو (مرکز تحقيقات و تکثير ماهيان سرد آبي، گرم آبي و خاوياري) و همچنين اقدام به تاسيس گلخانه رايانه اي مجهز به سيستم هاي کشت هيدروپونيک جهت تحقيقات در زمينه فيزيولوژي گياهان، احداث آزمايشگاه کشت بافت و سلول هاي بنيادي گياهان، احداث هر باريوم و بانک ژن سوزني و برگان يا خانواده کاج ها اين واحد دانشگاهي به يکي از بزرگترين قطب هاي تحقيقاتي در زمينه شيلات، آبزيان و گياهان در کشور تبديل خواهد شد.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد بابل هم اکنون داراي سه رشته در مقطع کارشناسي ارشد، 25 رشته در مقطع کارشناسي پيوسته و 20 رشته در مقطع کارداني است.
اين واحد دانشگاهي داراي 125 عضو هيات علمي تمام وقت، 250 استاد مدعو، بيش از شش هزار و 500 دانشجو، بيش از 20 هزار و 595 فارغ التحصيل، 80 هزار مترمربع بناي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي، ورزشي و رفاهي آماده يا در حال ساخت، 350 هزار مترمربع فضاي عمومي، آموزشکده فني و حرفه اي سما با 15 رشته تحصيلي و بيش از 1500 دانشجو و مدارس غيرانتفاعي سما نيز است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته