جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑíÇÝÊ Pdf ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/10/08 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 3496

 با دانشگاه ها
  دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شرق 

دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شرق (قيامدشت) در 20 کيلومتري شرق تهران در شهرک قيامدشت قرار دارد و از نظر تقسيمات مناطق شهري تهران، در منطقه 15 شهرداري واقع شده است.
اين واحد با تصويب هيات امناي دانشگاه آزاد اسلامي در چهارم اسفند 1378 تاسيس شد و از سال 1380 فعاليت خود را در قالب مرکز آموزشي زيرنظر واحد تهران مرکزي و با جذب  دانشجو در دو رشته تربيت بدني و علوم اجتماعي گرايش برنامه ريزي در يک ساختمان دو طبقه در شهرک قيام دشت آغاز کرد و در سنوات بعدي با جذب دانشجوي بيشتر با اجاره بخشي از پاساژ بازار مصالح در  کيلومتري سه راه افسريه کار خود را ادمه داد.
اين دانشگاه در زميني به مساحت 54 هکتار از سال 82 مراحل تهيه نقشه و پلان کشي مجتمع دانشگاهي تهران شرق توسط متخصصان و کارشناسان معاونت عمران سازمان مرکزي دانشگاه تهيه و احداث فاز يک (با 500 مترمربع در دو طبقه و با نماي سنگ) در مرداد 1383 و فاز دو به مساحت 6000 مترمربع داراي 50 کلاس درس در مهرماه 1385 توسط دکتر جاسبي افتتاح شد.
همچنين اين دانشگاه از ابتداي سال 1384 رسما از واحد تهران مرکز جدا و به عنوان دانشگاه آزاد اسلامي واحد قيام دشت کار خود را آغاز کرد و در سال 1385 به واحد قيام دشت (تهران شرق) تغيير نام داد و درحال حاضر با نام واحد تهران شرق فعاليت مي کند.
اين واحد دانشگاهي در مهرماه 1385 و با افتتاح فاز2 و تکميل اعضاي هيات علمي به واحد بزرگ ارتقا يافت و جمع امتيازات خود را به 300 رسانيد و در حال حاضر درحال ارتقا به واحد بسيار بزرگ است.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد تهران شرق (قيامدشت) حدودا6725  نفر دانشجو در 14 رشته و 23 گرايش در مقاطع کارداني پيوسته و ناپيوسته و کارشناسي پيوسته و بدون کنکور دارد. رشته هاي اين واحد دانشگاهي شامل: تربيت بدني (کارداني-دبيري)، علوم اجتماعي (روزنامه نگاري-ارتباطات اجتماعي-روابط عمومي-برنامه ريزي اجتماعي)، تاسيسات (تهويه مطبوع)، معماري (نقشه کشي)، حسابداري، مکانيک (خودرو- ساخت و توليد)، عمران، کامپيوتر، شيمي (محض، کاربردي)، الکتروتکنيک، الکترونيک (الکترونيک عمومي- کارداني فني)، زيست شناسي، برق قدرت (الکترونيک صنعتي-توزيع).
تاکنون تعداد 2088 نفر از اين واحد دانشگاهي فارغ التحصيل شده اند.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
گزارش تصويري عزاداري محرم
اطلاعيه المپياد علمي
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته