جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/11/15 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (پنجشنبه)(فرا رسيدن اربعين حسيني را تسليت مي گوييم) نسخه شماره 3528

  زمان و نحوه پرداخت سود سهام عدالت اعلام شد  

مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت تهران اعلام کرد: حواله هاي سود سهام عدالت مشمولان اين دوره (بازنشستگان) از امروز از طريق پست توزيع مي شود.
به گزارش واحد مرکزي خبر، علي حسيني گفت: براي دريافت اين حواله ها به مراجعه حضوري نياز نيست و در منزل مشمولان سهام عدالت توزيع مي شود.
وي افزود: مشمولان پس از دريافت حواله مي توانند به شعب بانک هاي کشاورزي و سپه مراجعه و سود سهام را دريافت کنند. حسيني با بيان اينکه نشاني هاي در اختيار اين شرکت از سهامداران متعلق به سال هاي 1385 است اظهار داشت: بازنشستگان در صورت تغيير نشاني مي توانند اطلاعاتي مانند کدملي سرپرست خانوار; نام و نام خانوادگي سرپرست خانوار; نشاني دقيق پستي به همراه يک شماره تلفن در شهر تهران به شماره پيام کوتاه ;9963101 در شهرستان کرج به شماره پيام کوتاه 9963102 و در شهرري به شماره پيام کوتاه 99663103 به زبان فارسي ارسال کنند تا حواله هاي دريافت سود از طريق پست براي آنها ارسال شود. مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت تهران خاطرنشان کرد قرار بود در ادامه سياست پرداخت سود سهام عدالت عملکرد سال مالي ;1386 بازنشستگان دستگاه هاي اجرايي; صندوق هاي بازنشستگي کشوري و مستمري بگيران سازمان تامين اجتماعي که در سال 87 در شرکت هاي تعاوني سهام عدالت ثبت نام کردند و ثبت نام آنها در دبيرخانه مرکزي سهام عدالت تاييد شده است; از طريق توزيع حواله هاي مخصوص دريافت سود توسط شرکت هاي تعاوني; سودشان را با مراجعه به شعب منتخب بانک هاي کشاورزي و سپه دريافت کنند. حسيني افزود: انجام اين امر در شهر تهران با توجه به کثرت سهامداران اين مرحله (بيش از نيم ميليون نفر) و شرايط خاص سني ايشان که اکثرا داراي کهولت سني هستند و ساعت ها ايستادن در صف حتي با اعلام برنامه زمان بندي برايشان دشوار و سخت است وتجربه چند سال گذشته هم نشان داده است که بيش از يک سوم افراد برنامه زمان بندي را رعايت نکرده  اند و انتظار دارند در هنگام مراجعه کارشان در حداقل زمان انجام شود، اين امر تقريبا غيرممکن بود. وي افزود: به همين خاطر قرار شد توزيع اين حواله ها در شهر تهران، شهر ري و شهرستان کرج از طريق پست انجام شود.مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت تهران تاکيد کرد: براي ارسال اطلاعات از طريق پيامک علاوه بر آنکه بايد بطور حتم ترتيب اطلاعات درخواستي رعايت شود; ارايه اطلاعات سرپرست خانوار نيز کافي است. حسيني تصريح کرد: شرکت پست در ازاي تحويل هر پاکت خانوار مبلغ هزار تومان براي هزينه خدمات پستي دريافت مي کند و حواله هاي يادشده يک شکل و داراي آرم; نام و نشاني چاپ شده اين شرکت است و سهامداران بايد مراقب افراد سودجو در اين زمينه باشند. حسيني گفت: در صورتي که اين حواله ها تا پايان سال جاري به دست سهامداران نرسد مشمولان مي توانند به مناطق پستي محل سکونت خود مراجعه کنند. مديرعامل شرکت تعاوني سهام عدالت استان تهران اظهارداشت: بازنشستگان لشگري و افرادي که به اين شرکت تعاوني مراجعه کرده اند ديگر نيازي به ارسال پيامک ندارند.وي افراد ثبت نام کننده سهام عدالت در استان تهران تا آبان ماه سال جاري را سه ميليون و 444 هزار و 543 نفر به انضمام نيروهاي مسلح ذکر کرد. حسيني از مشمولان دريافت سود سهام اين مرحله خواست به اين نکات توجه کنند:
حتما ترتيب اطلاعات درخواستي رعايت شود. ديگر مراجعه حضوري به شرکت هاي تعاوني يادشده نداشته باشند. فقط اطلاعات درخواستي سرپرست خانوار ارسال شود و از ارسال اطلاعات ساير افراد خانوار و ارسال تکراري و چندين مرتبه جدا خودداري شود. با دريافت اطلاعات ارسالي و انجام عمليات شناسايي پرونده و جداسازي و تفکيک حواله هاي سود سهام به تدريج تحويل شرکت پست مي شود و به نشاني هاي اعلام شده از سوي مشمولان ارسال خواهد شد. سهامداران گرامي مراقب افراد سودجو و فرصت طلب باشند و در صورت برخورد آن را به مراکز انتظامي اطلاع دهند. افراد پس از دريافت حواله ها مي توانند با مراجعه تدريجي به شعب منتخب بانک هاي کشاورزي و سپه نسبت به دريافت سود خود اقدام کنند.بازنشستگان و مستمري بگيراني که در سال 1388 در شرکت هاي تعاوني سهام عدالت ثبت نام کرده اند و سهامداران ساير مراحل شامل خانواده هاي تحت پوشش کميته امداد امام خميني (ره) و سازمان بهزيستي و کارکنان دولت و شاغلان دستگاه ها و خانواده هاي معزز شهدا و جانبازان و سهامداران ساير مراحل از ارسال اطلاعات جدا خودداري کنند که در اين مرحله مشمول دريافت سود نمي باشند و در مراحل بعدي متعاقبا اعلام خواهد شد. بازنشستگان لشکري از ارسال اطلاعات خودداري کنند چون براي آن دسته از افرادي که مشمول دريافت سود باشند از سوي شرکت تعاوني سهام عدالت شماره 2 اقدام خواهد شد. دستگاه هاي اجرايي و ادارات خصوصا شعب سازمان تامين اجتماعي از ارجاع افرادي که در مراحل قبل موفق به ثبت نام اوليه نشده اند به اين شرکت خودداري کنند چون اين کار در وظايف خود نهادها و سازمان هاست و اين شرکت مسئوليت ندارد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته