جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/12/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3539

 كوتاه و خواندني  

معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي خبرداد :
آغاز ثبت نام کنکور سراسري
دانشگاه آزاد اسلامي سال 1389 
 گروه آزمون وسنجش : معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ثبت نام داوطلبان کنکور سراسري رشته هاي پزشکي و غيرپزشکي دانشگاه آزاداسلامي  از امروز سوم اسفندماه به مدت 13 روز آغاز مي شود. 
محمدرضا مهرادفر در گفتگو با خبرنگار آفرينش ، افزود: ثبت نام داوطلبان کنکور سراسري دانشگاه آزاد اسلامي در دو بخش پزشکي و غير پزشکي ازامروز  سوم تا 15اسفند ماه صورت خواهد گرفت.
وي اظهار داشت: داوطلبان کنکور سراسري دانشگاه آزاد اسلامي بايد براي شرکت در اين آزمون دفترچه راهنماي ثبت نام و کارت اعتباري را از مراکز پستي در سراسر کشور دريافت کنند و از طريق پايگاه الکترونيکي مرکز آزمون دانشگاه آزادwww.azmoon.orgنسبت به ثبت نام اقدام کنند.
معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد اضافه کرد: آزمون رشته هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي  17 و 18 تير و آزمون رشته هاي پزشکي اول مرداد برگزار مي شود.
وي گفت: در کنکور سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامي بيش از 800 هزار داوطلب شرکت کرده بودند.
  
تاريخ  و محل توزيع کارت  آزمون   پذيرش دانشجوي پزشکي از ليسانس اعلام شد 
گروه آزمون وسنجش : معاون آموزشي دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به رقابت 300 داوطلب در سومين دوره پذيرش دانشجوي پزشکي از مقطع کارشناسي دانشگاه علوم پزشکي تهران گفت : حدود 300 نفر در اين آزمون شرکت مي کنند که بيش از 90 درصد داوطلبان را زنان تشکيل مي دهند. 
وي يادآور شد: آزمون کتبي براي پذيرش دانشجوي پزشکي از مقطع کارشناسي در اين دوره روز سه شنبه 11 اسفند برگزار مي شود و کارت آزمون در روز 10 اسفند ماه 88 در سازمان مرکزي دانشگاه علوم پزشکي تهران توزيع مي شود. 
کشاورز به آيين نامه پذيرش دانشجوي پزشکي از مقطع کارشناسي اشاره و خاطرنشان کرد: کليه رشته هاي علوم تجربي و فني و مهندسي که مي توانند در کنکور سراسري شرکت کنند مجاز به شرکت در اين دوره هستند. 
دانشگاه علوم پزشکي تهران هدف جذب دانشجوي پزشکي به اين شيوه را جذب فارغ التحصيلان مقطع کارشناسي ساير رشته ها با توانمندي هاي بالا در رشته پزشکي اعلام کرده است. 
  
تاريخ نتايج آزمون دکتري تخصصي واحد قشم دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد
 گروه آزمون وسنجش : آزمون سراسري دکتراي تخصصي دانشگاه آزاد اسلامي در سه نوبت با حضور 238 داوطلب در محل پرديس دانشگاه آزاد قشم، برگزار شد.  
به گزارش ايسنا، عباس ابراهيمي قلعه قاضي، رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قشم با اشاره به اينکه آزمون دکتراي تخصصي در سه نوبت با حضور 238 داوطلب در دو رشته مديريت بازرگاني و حقوق بين الملل برگزار شد، افزود: از مجموع 158 داوطلب رشته مديريت بازرگاني، 37 شرکت کننده زن و 121 داوطلب مرد و از 80 شرکت کننده رشته حقوق بين الملل نيز 9 نفر زن و 71 داوطلب هم مرد هستند.  
وي با اعلام اينکه نتيجه امتحانات دکتراي تخصصي اواخر شهريور ماه اعلام خواهد شد، پيش بيني کرد که از هر رشته 10 نفر براي مصاحبه به دانشگاه آزاد اسلامي واحد قشم دعوت و از ميان آنان از هر رشته، پنج نفر براي ادامه تحصيل در اين دانشگاه، پذيرش مي شوند.  
به گفته ابراهيمي، درحال حاضر دانشگاه آزاد اسلامي واحد قشم با 60 رشته و حدود هفت هزار و 500 دانشجو مشغول فعاليت است و 25 رشته جديد ديگر نيز در دستور کار اين دانشگاه قرار دارد.  
گفتني است آزمون دکتراي تخصصي عصر پنجشنبه و صبح و عصر جمعه با حضور 238 داوطلب در دو رشته دکتراي مديريت بازرگاني و حقوق بين الملل در محل پرديس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قشم، برگزار شد. 
 
سرورالدين خبر داد: 
تاريخ نتايج اوليه کنکور کارشناسي
 ارشد سال 89 اعلام شد  
گروه آزمون وسنجش : رئيس سازمان سنجش با تشريح نحوه برگزاري آزمون کارشناسي ارشد سال 1389 که طي روزهاي 28، 29 و30 بهمن ماه برگزار شد گفت: در اين آزمون به جز مشکلاتي نظير قطع برق و مواردي در خصوص شخصي سازي دفترچه ها مشکل ديگري به وجود نيامد. 
محمد حسين سرورالدين در گفتگو با مهر با بيان اين مطلب افزود: اين آزمون نزديک به 142 رشته تحصيلي را شامل مي شد و در 40 شهرستان و 95 حوزه اصلي امتحاني برگزار شد.
وي گفت: تعداد شرکت کنندگان در اين آزمون نسبت به سال گذشته 100 هزار نفر بيشتر بود و تا اين لحظه هيچ مورد خاصي در زمينه اختلال در سلامت و امنيت آزمون گزارش نشده است. 
قطع يک ساعته برق در يکي از حوزه هاي آزمون کارشناسي ارشد
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: تنها در برخي موارد مشکلات جزئي مانند قطع برق در يکي از حوزه هاي امتحاني قم به وجود آمد. در اين حوزه امتحاني براي نزديک به يک ساعت برق قطع شد اما داوطلبان تا زمان وصل مجدد با مجريان برگزاري آزمون همکاري داشتند و فرصتي که از دست رفته بود نيز به داوطلبان داده شد که به سئوالات پاسخ دهند. 
بروز مشکل در خصوص شخصي سازي دفترچه هاي کنکور در برخي حوزه ها
وي گفت: سازمان سنجش طرح شاخصي سازي دفترچه هاي سئوالات آزمون ارشد امسال را براي بالا بردن ضريب امنيت به کار گرفته بود و سئوالات به صورت بسته بندي شده به داوطلب تحويل داده مي شد. در اين بسته چينش سئوالات نيز متنوع بود از اين رو انتظار داشتيم در برگزاري آزمون براي 140 رشته با 5 يا 6 نوع چينش سئوال براي اولين بار، مشکلاتي به وجود آيد.
سرورالدين در توضيح بيشتر به مهر گفت: در برخي حوزه هاي امتحاني گزارش شد که در رابطه با شخصي سازي براي برخي داوطلبان در دفترچه سئوالات  a  نوشته شده بود اما در پاسخنامه  d  درج شده بود به همين دليل مشکلاتي براي برخي داوطلبان ايجد شد که از اين موضوع نگران شدند اما راهنمايي هاي لازم به آنها ارائه شد و همکاريهاي لازم با آنها صورت گرفت تا مشکلي به وجود نيايد.
تخلفات آزمون در هيئت رسيدگي به تخلفات سازمان سنجش رسيدگي مي شود
وي درباره وجود تخلف و تقلب در کنکور کارشناسي ارشد به مهر گفت: اين موارد را نمايندگان تام الاختيار سازمان سنجش در حوزه هاي امتحاني گزارش مي کنند که تا کنون نيز گزارشي در اين زمينه نرسيده است. از سوي ديگر هيئت رسيدگي به تخلفات در سازمان سنجش به گزارشهاي رسيده در اين زمينه رسيدگي مي کند.
زمان اعلام نتيجه اوليه و نهايي آزمون کارشناسي ارشد 89
رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره زمان اعلام نتيجه آزمون کارشناسي ارشد 89 نيز اظهار داشت: تلاش مي کنيم طبق برنامه نيمه اول ارديبهشت ماه کارنامه داوطلبان را تهيه و در اختيار آنها بگذاريم و نيمه اول شهريورماه نيز نتيجه نهايي اعلام شود.
امتحانات 139  کد رشته   امتحاني  آزمون کارشناسي ارشد صبح و بعد از ظهر روزهاي28  ، 29 و 30 بهمن ماه 1388 با رقابت بيش از 800 هزار داوطلب شد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته