جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1388/12/17 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 3550

 با دانشگاه ها
 دانشگاه آزاد اسلامي واحد تايباد  

دانشگاه آزاد اسلامي واحد تايباد بنا به درخواست مردم علم دوست شهرستان در چهارم اسفندماه 1378 تاسيس شد و از مهرماه 1379 به طور رسمي فعاليت خود را با پذيرش 90 دانشجو و 2 رشته تحصيلي کارداني حسابداري و آموزش و پرورش ابتدايي با عنوان مرکز آموزش تايباد زيرنظر واحد تربت آغاز کرد. از سال 1382 با تغييري که در مديريت مرکز به وجود آمد ادامه فعاليت زيرنظر واحد مشهد آغاز شد و با حمايت هاي اعضاي هيئت موسس دانشگاه مسير پيشرفت خود را طي کرد در بهمن ماه 1383 کلنگ احداث پروژه آمورشي در فضايي به مساحت 3400 متر مربع به زمين زده شد و عمليات اجرايي آن از سال 84 اغاز شد.
تعداد رشته هاي موجود در واحد تايباد 15 رشته در مقاطع کارداني و کارشناسي است (کارشناسي حقوق، کارشناسي ناپيوسته زبان و ادبيات فارسي کارداني هاي حسابداري، کامپيوتر، علمي کاربردي حسابداري، تکنولوژي توليدات دامي، فني عمران -سدوشبکه، کاردان برق-قدرت، نقشه برداري، تمور مالي و مالياتي، ديني و عربي، زبان انگليسي، زبان و ادبيات فارسي، آموزش و پرورش ابتدايي)
فضاي فعلي دانشگاه 1700 مترمربع که تعداد 655 نفر دانشجو را در خود جاي داده و داراي امکانات خوابگاهي جهت برادران و خواهران، سلف سرويس، انتشارات و کافي نت، لابراتوار زبان و کارگاه کامپيوتر است.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد تايباد داراي 7 نفر عضو هيئت علمي و 10 نفر پرسنل است که در بهمن ماه سال 1386 از مرکز آموزشي به واحد دانشگاهي تغيير وضعيت يافت. شهرستان تايباد در فاصله 240 کيلومتري مشهد مقدس واقع شده است.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
آزمون و سنجش
دريچه هنر
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته