جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/01/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 3564

  دانشگاه صنعتي مالک اشتر رتبه چهارم کل کشور را از نظر وضعيت پژوهشي و فناوري به دست آورد 

دانشگاه صنعتي مالک اشتر وزارت دفاع در بين 74 دانشگاه کشور، رتبه  چهارم را در ارزيابي عملکرد پژوهشي و فناوري در سال 1388 کسب کرد.
به گزارش ايسنا به نقل از اداره  کل تبليغات دفاعي وزارت دفاع، عملکرد پژوهشي و فناوري دانشگاه ها با تعيين و ارزيابي 11 شاخص از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري صورت گرفت که دانشگاه صنعتي مالک اشتر در هفت شاخص، رتبه اول تا چهارم را در بين 74 دانشگاه کشور به دست آورد.
شاخص هاي ارزيابي وضعيت پژوهشي و فناوري دانشگاه ها شامل مقالات نمايه شده در مجلات ISI، ISC و... مقالات علمي، پژوهشي، علمي، ترويجي و مقالات ارائه شده در کنفرانس هاي ملي يا بين المللي، سرانه مقالات يا کتب به تعداد اعضاي هيات علمي و پژوهشگران هر دانشگاه، کتب منتشر شده توسط اساتيد و پژوهشگران دانشگاه ها، دستاوردهاي علمي - پژوهشي (مانند اختراع، اکتشاف، نوآوري و کسب رتبه در جشنواره هاي معتبر داخلي و خارجي)، سرانه  دستاوردهاي علمي - پژوهشي به تعداد اعضاي هيات علمي و پژوهشگران هر دانشگاه بوده است.
در اين ميان، در شاخص کتب منتشر شده توسط اساتيد و پژوهشگران دانشگاه ها، دانشگاه مالک اشتر با 178 عنوان کتاب، رتبه  سوم، در شاخص سرانه کتب منتشر شده توسط اساتيد و پژوهشگران دانشگاه ها، با سرانه 28 درصد، رتبه دوم، در شاخص دستاوردهاي علمي - پژوهشي دانشگاه ها، دانشگاه با 91 دستاورد علمي - پژوهشي، رتبه  چهارم، در سرانه  دستاوردهاي علمي - پژوهشي دانشگاه ها با سرانه14   درصد رتبه دوم، در شاخص اعتبار قراردادهاي پژوهشي دانشگاه ها با 226 ميليارد ريال رتبه  سوم، در شاخص درآمدهاي پژوهشي جذب شده از محل قراردادهاي پژوهشي دانشگاه ها با 240 ميليارد ريال رتبه ي اول و در شاخص سرانه تعداد پروژه هاي پژوهشي، با سرانه 98 درصد رتبه اول را کسب کرد.


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر و دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته