جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
پیوندها ÏÑÎæÇÓÊ ÇÔÊÑǘارتباط با ماآرشيوشناسنامهصفحه اصلي
تاریخ 1389/02/18 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 3590

  نماينده مردم مشهد در دانشگاه آزاد اسلامي:
 محيط را به نور دانش روشن کردن خاص معلمان است  

نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي گفت : جامعه مديون معلمان است و معلمان نيز وظيفه سنگين و سترگ در برابر جامعه دارند چرا که نقش  زنده کردن ، زندگي کردن و محيط را به نور دانش روشن کردن خاص معلمان است .
به گزارش آنا، عفت شريعتي در هفته بزرگداشت مقام معلم با حضور در مراسم تجليل از اساتيد نمونه علمي فرهنگي دانشگاه  آزاد اسلامي مشهد هدف و رسالت معلمي را ادامه کار انبيا» دانست و گفت : رسالت انبيا» الهي همواره تزکيه و تعليم انسان بوده و معلمان نيز نقش سرنوشت سازي در جامعه ايفا  مي کنتد . 
وي با بيان اينکه معلم مظهر اسم شريف محي است افزود : ما تجلي کلمه محي را در رسالت پيامبر اکرم (ص) و ولايت ائمه معصومين مشاهده مي کنيم ، بطوريکه تجلي و نمود  علمي کلمه محي را در مسائل علمي و دانشگاه بزرگ جعفري امام صادق (ع) مي بينيم .  وي با اشاره به اينکه اسم محي تجلي خاص   خودش را در معلم دارد اظهارداشت : جامعه مديون معلمان است و معلمان نيز وظيفه سنگين و سترگ در برابر جامعه دارند چرا که نقش  زنده کردن ، زندگي کردن و محيط را به نور دانش روشن کردن خاص معلمان است . شريعتي ادامه داد : امروز جامعه اسلامي ما بيش از هر زمان ديگري به اين مهم نيازمند است که معلمان و استادان آن نقش محي بودن خودشان را درهر چه پررنگ تر نشان دهند .  وي با بيان اينکه امام خميني (ره) يک محي بودند که بر مبناي نظام اسلامي و الهي انقلاب کردند ، خطاب به اساتيد تاکيد کرد : امروز با توجه به شبيخون فرهنگي و ايجاد بازار  شبهات و مسائل باطل به احياگري و نقش شما محي يان در صلابت جامعه بخصوص در نسل جوان و دانشجويان به مباحث معنوي و اخلاقي و تعليمي بيش از هر زمان ديگري نياز  است. در اين مراسم از 16 تن از اساتيد نمونه علمي فرهنگي گروههاي مختلف آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي مشهد تقدير بعمل آمد . 


نسخه چاپي ارسال به دوستان
 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
ورزشي و در قلمرو ورزش
آگهي هاي روزنامه
صفحه اصلی - شناسنامه آفرینش - آرشیو آفرینش - ارتباط با ما - درخواست اشتراک - پیوندها - جستجوی پیشرفته